Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Broń do IPSC Action Air


Recommended Posts

Tak, głównie części, im więcej ich na rynku tym lepiej. Także dostępność magazynków - 3 magazynki to moim zdaniem absolutne minimum. Liczy się też ich jakość. Magi często lądują na glebie ze sporej wysokości a nie zawsze można zrzucić je na coś miękkiego, więc im mniej rzeczy może w magu pęknąć tym lepiej. Same walory strzeleckie schodzą na dalszy plan, gdyż na dystansie ok 8m kolosalnej różnicy w replikach nie ma, więc wystarczy, że będzie strzelać przyzwoicie. Bardziej liczy się niezawodność i ergonomia. Jeżeli do jakiegoś manipulatora sięgasz z trudem lub w ogóle (np. zwalniacz magazynka), musisz kombinować, zmieniać chwyt, żeby do niego sięgnąć to nie jest dobrze. Pistolet ma Ci ułatwiać pewne rzeczy, a nie utrudniać.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Ja osobiście polecam Hi Capa od TM.

Mnogość części pozwala dopasować replikę pod siebie.

Magi spokojnie wytrzymują upadek na twarde podłoże.

Błoto też da się szybko z nich usunąć.

Do nich również są dostępne części zamienne.

Jakby nie było Azjaci, czyli światowa czołówka IPSC AA na tym śmiga.

To im w zasadzie zawdzięczamy taki wybór akcesoriów i części.

 

Z tym zamkiem Dexter, nie do końca masz rację. standardowy TM będzie się wyrabiał, a wzmocnione produkuje tylko jednak firma.

A AS czy SD lub Prohundgan robi je z aluminium 6061.

To nie ma nic wspólnego z zamkami np Guardera, są niewiele cięższe od fabrycznego TM.

Jak już chcesz oszczędzać na wadze trzeba wymienić blok gazowy i parę innych części pracujących razem z zamkiem.

A odrobina lansu nikogo nie zabiła. :icon_biggrin:

Wręcz jest ciekawiej ja klamki są kolorowe.

IPSC nie ma się kojarzyć ze strzelaniem bojowym, dotyczy to również stroju strzelca.

Na co zresztą kładzie nacisk federacja.

Dla tych co kręci ich "bojówka" jest IDPA.

 

A tak dla podsumowania, na początek kieruj się budżetem.

Dopóki nie wystartujesz nie będziesz wiedział co Ci pasuje.

Ja zaczynałem od Beretty, potem był G17 teraz Hi Capa.

Co prawda za bardzo eksperymentuje by utrzymać stały poziom, ale taki był cel tego sezonu.

Poznać, znaleźć i dobrze się przy tym bawić.

Za stary jestem na ideologie, to przerabiałem w latach 80-tych

Dla mnie IPSC to sposób na spędzanie wolnego czasu, a rywalizacja sportowa jaka temu towarzyszy tylko to uatrakcyjnia.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
  • 9 months later...

Witam

 

odświeżę mam pytanie chcę kupić Hi-Capa 5.1 zastanawiam się tylko czy Co2 czy GG

oraz czym różnią się te modele

http://www.redwolfairsoft.com/redwolf/airsoft/Gas_Pistols_SMGs_KJ_Works_KJ_Works_KP_06_Hi_Capa_5_1_CO2.htm

http://www.redwolfairsoft.com/redwolf/airsoft/Gas_Pistols_SMGs_Tokyo_Marui_Tokyo_Marui_HI_CAPA_5_1.htm

 

od razu piszę że zasilaniem , wagą , pojemnością magazynka i ilość fps to wiem pytam który lepszy do ipsc(czytaj ewentualna dalsza rozbudowa i dostępność magazynków i części)

ewentualnie co polecacie jakie modele budżet max 1000zł z 3 magazynkami :)

Link to post
Share on other sites

Kolego właśnie ten model należy kupić. Szkoda że się nie pośpieszyłeś bo ta replika była do nabycia w specshopie i są tam też zapasowe magi. Niestety juz sie sprzedała. Z Hongkongu wyjdzie niestety drozej,bo dochodza spore koszta wysyłki(pewnie koło 70-100$) i u nas na cle doliczą podatek i cło i opłaty manipulacyjne. Niestety podbije to cenę do prawie 900 PLN. A do tego jeszcze trzeba dokupic co najmniej 2 magi.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...