Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Blokujące się magazynki mid-cap


Recommended Posts

Witam wszystkich.

 

Na pewno każdy, kto miał styczność z magazynkami typu mid-cap, albo chociażby większości, dotknął problem blokowania się kulek w tych magach. Kulki blokują się w różnych miejscach. Najczęściej na zakrętach, na ostatniej prostej no i przy samym wyjściu. Powód: kiepskie kulki, odrobina pyłu, poprostu trefny magazynek. Objawia się to często pustymi strzałami w serii, bądź całkowicie pustymi strzałami

 

Z tego też powodu dwa moje magazynki do m4/m16 G&P wylądowały w szufladzie. Z początku jednego próbowałem naprawiać. Szlifowałem obudowę tak aby ją ścieśnić, ale to pogorszyło tylko sprawe. Ale czare goryczy przelało 5 magów mid-cap od boyia. Od samego początku, żaden z nich nie podawał jak należy. Raz na jakiś czas może któremuś udało się podać wszystkie kulki, bez pustych strzałów. A po pewnym czasie, gdy już się odpowiednio mocno zabrudziły przestały wogóle podawać kulki.

 

Oczywiście czyściłem, smarowałem, ale po jakimś czasie, dzięki swojej zawodności, też wylądowały w szufladzie. Zaznaczę, że używam kulek G&G.

 

Rozwiązaniem tego problemu okazała się być ceratka teflonowa, wklejona w rynienkę maga. Dostępna na allegro w cenie 7 zł za metr.

 

http://allegro.pl/ce...2211716319.html

 

Jest przy tym trochę roboty, bo ceratkę trzeba odpowiednio przyciąć. Ale efekt jest gwarantowany. Najpierw ożywiłem najbardziej uszkodzonego maga G&P, potem resztę.

 

Testów w polu nie przeprowadzałem bo na dzień dzisiejszy nie mam czasu. Ale paczkę kulek na tych 7 magach wystrzeliłem dla testów, bez zacinki i pustych strzałów.

 

A tak to wygląda:

 

 

dsc0723e.jpg

Link to post
Share on other sites

Bardzo fajny patent na zacinki, chyba kiedyś też coś takiego zrobie w midach SRC. A tą ceratą z 2 stron oklejałeś?? Jakim klejem to przykleiłeś? Scianek tez chyba nie oklejałeś, czyli tylko tą poziome ,,koryto". Tak?

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Dwie połówki wkładu okleiłem. Ceratka jest samoprzylepna, ale na końcach i przy łączeniach (nie jest to jednolity pasek) podkleiłem klejem typu kropelka, żeby się czasem nie podwinęła. Ścianek nie oklejałem tylko to "korytko". Narazie myślę, żeby zeskanować połówki wkładu na skanerze. Tak otrzymam dokładny obrys rynienek. Może odpowiedni jednolity kształt pasków da radę otrzymać przez cięcie laserem.

 

Jak ktoś ma np 10 midów to naprawdę dużo jest roboty z przycinaniem i dopasowywaniem, a tak to by się tylko wkleiło.

Link to post
Share on other sites

Teraz powinno działać

 

http://allegro.pl/ceratka-teflonowa-50mm-teflon-zgrzewarka-pakowarka-i2211716319.html

 

Kupiłem najpierw 1 metr. Pierwszego maga zrobiłem tak, że najpierw wziąłem jedną połówkę wkładu. Posmarowałem szminką :icon_biggrin: i odbiłem na papierze. Potem przykleiłem do ceratki taśmą samoprzylepną przeźroczystą i wycinałem nożyczkami odpowiedni kształt. Dużo roboty. Kolejne magazynki to już na żywca robiłem. Kawałki odpowiednich kształtów przycinałem i doklejałem. Ale przy tym też dużo roboty. Mam skaner, ale nie chce skanować (zepsuty). Jak mi się uda zeskanować połówki i zrobić odpowiednie szablony w jakimś programie to może dam do przycięcia laserowego. Będzie idealny kształt i 10 min roboty razem z wypiciem piwka :cool:

Edited by tred211
Link to post
Share on other sites

Nie to nie jest to samo co taśma teflonowa. Ta ceratka jest wykorzystywana w jakiś zgrzewarkach do pakowania żywności. Jest przyklejana do elementu grzewczego, który łaczy dwie połówki foli do pakowania, a ceratka zapobiega przywieraniu foli do podłoża. Generalnie nie szukałem nigdzie indziej. Szukałem tylko na allegro.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Hmm... Dziś brat mi skombinował ową ceratkę. Pracuje w mleczarni i przy jakichś zgrzewarkach mówił że się to stosuje. Coś takiego http://allegro.pl/ceratka-teflonowa-klej-teflon-zgrzewarka-ptfe-1-m2-i2342915935.html tylko podklejone na takiej falowanej tekturce jakby. Nawet śliskie, spróbuję tej metody na weekendzie, bo sam mam midy od SRC do AK74 i się zacinają dosyć często, a i pojemność mają małą. Ty swoje po tym zabiegu ładowałeś na full i podawały elegancko, wszystkie kulki?

Link to post
Share on other sites

hmm... to chyba nieuniknione, tak to już jest skonstruowane, zawsze w przewodzie komory zostają ze 3-4 kulki, chyba że podciąłbyś coś ten przewód, a i trzeba by było zmienić tą końcówkę która popycha kulki w magu, na jakąś dłuższą co by wystawała poza magazynek.

Edited by Mike007
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Można by wydłużyć popychacz kulek maga jak napisal Mike007 lub zastosować patent z komór KWA lub G&G (nie pamiętam na 100%) w "dyszy" która wchodzi do magazynka uwalniając kulki znajdują się nacięcia na które naciągniety jest oring. Najważniejsze aby oring nie był za mocny, wtedy sprężyna nie będzie miała siły pchnąc kulki i zarazem nei za słby aby trzymał kulki :) Mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi. Jeśli nie zmajstruje jakiś poglądowy rysunek.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...
  • 6 months later...

Jeśli dobrze widzę to na końcu rynienki w której siedzi sprężynka jest taka klapka, którą można zdjąć/odchylić (w innych midach do AK widziałem też po prostu otworek). Robisz tak: składasz ze sobą połówki maga (tego wkładu co widać na zdjęciu na górze tematu) razem z tym wihajstrem to opróżniania maga (ten "przełącznik" co jest tuż obok wylotu kulek). Potem bierzesz sprężynkę i składasz z nią te elementy, które w nią wchodzą - "gałeczke", która popycha kulki i słupek robiący za podstawę dla sprężyny. Całość (sprężyne i te elementy) wsadzasz przez ową dziurkę czy klapkę. Końcówka ze słupkiem może wchodzić z lekkim oporem, ale trzeba ją jakoś wepchnąć do środka. Zakładasz klapke, wkładasz maga do skorupy, kompletujesz skorupe i voila.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Ach,ci górnicy...

:), gdy chcę odpiąć magazynek z repliki, ta blaszka do jego zwalniania nie odbiła z powrotem, a przylega cały czas do magazynka, jeżeli miałeś podobny problem, albo masz jakiś pomysł co z tym zrobić proszę o odpowiedź. (jestem nowicjuszem)

Moja replika to używana od 2 lat CM048M

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...