Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Dlatego dodam te fpsy, bo ręka świerzbi;) Niemniej nie sądziłem że zwykły hop up tak jest w stanie osiągi poprawić :icon_wink: A zła (pewnie niedopasowana do FPSów) gumka tak spieprzyć sprawę;)

Edited by Robak
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gumka potrafi zdziałać cuda zarówno na korzyść jak i niekorzyść :) U mnie źle założona spowodowała spadek z 424 fps na około 210 :)

 

Nie ukrywam, że zaciekawiły mnie uzyskane przez Ciebie wyniki i nie wiem czy u siebie nie skuszę się na flat-hop. Jak wygląda tor kulki i możliwość regulacji komory?

 

Wallop - zawsze może być lepiej, ale zgodnie z teorią optymalizacji trzeba znaleźć punkt, w którym uzyskane efekty są opłacalne kosztowo :)

Link to post
Share on other sites

Tor lotu jest bardzo spłaszczony, nie ma tego podbicia na koniec. Odnośnie regulacji, raz zrobiłem i po 10km i 6h grania nie tykałem ani razu. Może uda mi się nagrać kulkę następnym razem (obraz z lunetki).

Nie wiem na ile też promyk tutaj pomaga.

Tak jak mówiłem rączki świerzbią, więc zamówię dystaner mapple leaf omega i też się pobawię;)

Aha, cały czas działam na dłużej sprężynie do komory hop up (z zestawu SHS).

Link to post
Share on other sites
Wallop - zawsze może być lepiej, ale zgodnie z teorią optymalizacji trzeba znaleźć punkt, w którym uzyskane efekty są opłacalne kosztowo

 

Ooo tak, bardzo dobrze powiedziane. Budżet tutaj pełni tak naprawdę najważniejszą i podstawową rolę. Jednak nie ważne ile wydałoby się na części czy to 500zł na pełny tuning shs'owy czy 2000 na samego gearbox'a, źle poskładane mogą sprawić, że replika będzie gorsza od stock specny.

 

Mówiąc, że zawsze może być lepiej nie mam jednak na myśli kupna lepszych części, a lepsze poskładanie i ewentualnie groszowa inwestycja.

 

Jednak to co Robak napisał mówi samo za siebie... w pewnym momencie to fps'y już decydują o zasięgu i celności repliki. Fps'y i oczywiście amunicja. W specnie np nie warto iść początkowo w fps'y bo stock po serwisi daje 450fps, więc reszta to skupienie się na hu, lufie i poskładaniu tego. W przypadku repliki, która jest już poskładana idealnie co nam pozostaje? Nic jak tylko podniesienie mocy.

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites

A więc tak. Jako, że bardzo wkurzało mnie że nie mam pojęcia na polu czy cel jest w zasięgu, postanowiłem zdobyć ciekawą sztukę jaką jest pomiar odległości za pomocą mil dota:)

A więc tak. Zestaw flat hop z gumką systemą zdecydowanie ma najlepszy zasięg na 0.28g. Odległość z jaką trafiałem stojąc (po uspokojeniu się) w kartkę A4 to około 60m - karta była na 5 kropek przy zoomie 9/9.

Co do pomiaru mil dotem (jakość siatki itp.), mając podparcie pod broń, na 9m oraz 35m błędu w pomiarze praktycznie nie ma (kilkadziesiąt cm) 9m to odległość w domu mierzona metrem, natomiast 35m to pomiar porównany z google earth. Natomiast dzisiaj mierzyłem na stojąco więc minimalny błąd mógł się wkraść bo jednak celownik lata już na tej odległości. Strzelałem przed pracą, więc też nie chciałem klęczeć na ziemi;)

Wydaje mi się że maksymalny skuteczny zasięg to 63m natomiast skuteczny pewny to około 57m-58m.

Jak by nie patrzeć, jak na stock to jest chyba OK:)

Link to post
Share on other sites

Czy ktoś próbował wpakować GB KWA starej generacji (ten oldschoolowy z KWA z oznaczeniami LMT) do HK416 jakiegokolwiek producenta?

Taa, kumpel tak ma zrobione Hk416 bodajże od Boyi, ze 3 lata mu to hula, ale swego czasu z pół roku się mordował by osiowość szkieletu i komory złapać.

Link to post
Share on other sites

Pół roku dosłownie? Osiowanie nie jest aż tak czasochłonne :icon_biggrin:

 

@Robak te 60m przy jakich częściach? Jaki flat, jaka precka, ile fps?

Niby nie jest, niby złożył to wszystko przez 1 wieczór, niby strzelało i na m130 miało lekko ponad 480fps, tyle tylko że na każdej kolejnej strzelance, również na zlotach typu MA czy BW, po wywaleniu kilku/kilkunastu magów zaczynały się dziać cyrki z podawaniem lub fps i replika była rozbierana na kocyku. Podejrzewam że była to kwestia głównie komory hu - w replikach KWA też się śmiszne rzeczy dzieją, gdy ktoś na upartego zastąpi 2-dzielną magiczną komorę, wynalazkiem jakimś innym. Zapytam kumpla przy okazji czy mu to w końcu śmiga poprawnie, ostatnio jednak widuję go z AKSU od FC (w zasadzie E&L).

Link to post
Share on other sites

A więc:

- dystanser: https://www.taniemil...ml#.Wr367pcuCUk

- lufa: http://www.evike.com/products/78313/

- gumka (spiłowana na flata): https://gunfire.pl/p...-up-czarna.html

- FPS: na lufie stockowej 385, potem nie merzone

 

To wynik przeciętny z dużym plusem. Lufa w środku z polerką czy "satynowa"?

 

Dystanser polecam zmienić na Maple Leaf lub Prometheus, te od Modify są kiepskie. Powiedz jeszcze jaki cylinder i sprężyna :icon_razz:

 

@Mendi, nie miałem HK416 od boyi, ale ogólnie im bardziej kiepska replika, tym wszystko jest bardziej rozklekotane. Nie chodzi tylko o spasowanie, ale całość musi być po prosto sztywna jak kamień. Potem właśnie po strzelaniu okazuje się, że oś się zgubiła, jakiś pin wypadł, komora inaczej się ustawiła i pojawiają się takie problemy o jakich mówisz.

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ok, poskładane wszystko. Póki co zasięg około 85m na kulkach 0.4g (Norłicze), muszę tylko dojść z gumką HU do porozumienia bo widzę że raz na jakiś czas zakręci za mocno. Odchyłki fpsów +-1 także tutaj jest w porządku. Dla potomnych:

- Lufa prometheus

- Gumka madbull czerowna (flathop)

- M140 Guarder

- Tłok, głowica prometheus

- Silnik Matrix 5000 Godzilla

FPS na całości: 510

Edited by Robak
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Panowie, jaki przerywacz zamontować do starej kwaczki? 

Poza problemem z doborem gumki, dobrym dopasowaniem komory pojawia się temat zbyt późnego zatrzymania cyklu, w sensie zęby co prawda jeszcze się nawzajem nie nachodzą ale popychacz jest już cofniety, co sprawia że po każdym strzale kulki mają wolną przestrzeń do komory, nie są blokowane bo dysza jest w tyle, co skutkuje różnego typu problemami typu plucie itp (tak, wiem nie tylko to jest problemem). Stary przerwyacz wygląda na dość mocno wyeksploatowany, dodatkowo zastanawiam się, czy w tej sytuacji wymiana kostki stykowej nie byłaby również działaniem pomocnym? 

Sprawdzone na różnych silnikach, z mosfetem i bez, na 7,4 i 11,1 i problem ciągle ten sam, dlatego strzelam że kwestia leży po stronie przerywacza/kostki stykowej/ewentualnie płytki ale ta wydaje się cała :3

Ktoś chyba w tym temacie wspominał o jakichś "oringach" które mają trzymać komore hop-up zamiast tej sprężynki... pytanie o co chodzi i gdzie to dostać :D

Link to post
Share on other sites

Kup mosfet z ab :) Cofanie się dyszy po strzale nie jest problemem z podawaniem kulek, pluciem itp. Szukałbym problemu w dyszy, gumce i komorze, ewentualnie problemem może być tracenie osi przez zbyt luźną dyszę. Dość częsty przypadek w replikach KWA.

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Ktoś wkładał ostatnio guardera sp120 ? 

W mojej kwa km4 ris wcześniej miałem ultimate m120 i 450fps, po 3 latach ubiła się do 420 więc wrzuciłem sp120 i niestety dało to 420-425 fps ;/

Zestaw:  cylinder stock, głowica cylindra ultimate, głowica tłoka pom ultimate(łożyskowana), tłok ultimate chyba m170, lufa stock, gumka czarna systema.

Przy otwartym gb mam strzykawke na cylindrze z dyszą a jednak coś nie gra

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

W końcu znalazłem czas, żeby wrócić do grzebania w kwa.

Przy ponownym składaniu zauważyłem, że dysza przytknięta do komory z lufą poza repliką się nie uszczelnia (układ tłok-dysza ma strzykawke 100%) stąd chyba znalazłem źródło problemów. Sprawdzałem na czarnej systemie i gumce ultimate, która kiedyś była bardzo szczelna. 

 

Pytanie numer 1:  jakaś nowa gumka czy nowa dysza ?

Pytanie numer 2:  wie ktoś gdzie dostane śrubke od zwalniacza magazynka ?

Ewentualnie jakiś dobry serwis AEG w okolicach krakowa, bo powoli tracę cierpliwość ?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...