Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Do borka potrzeba poszerzonej dyszy, nie? To zapomnij, bo tu nie siedzi standardowa dysza od m4 (co widać na obrazkach GB z netu), ani standardowa komora.

Ale... w M16 generacji 1, które miało identyczne bebechy z M4 siedziało M130, w drugiej generacji wszystkie nie-cqb wersje m4 mają ~m120, a druga generacja jest mocniejsza. Wniosek taki, że M130 nie powinno tu sprawić problemów.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Hmh mam ferie i mi sie nudzi w domu, chciałem pogrzebać (wymienić gumke hopupa na zieloną g&g). Krótko pocieszyłem się dodatkowym zasięgiem bo posułem dyszę dyszę : wypluło ją razem z połąmaną głowicą cylindra... :) :bialaflaga:

 

Jutro może jade do coyotów.

 

https://picasaweb.google.com/115086272498129779147/QTiGJB?feat=directlink

 

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

A są z tym KWA jakieś problemy? Wcześniej w tym temacie znalazłem parę postów o problemach z zębatkami. Jaką sprężynę można do niego wsadzić bez wymiany bebechów?

Nie ma rzeczy niezniszczalnych. Są tylko wytrzymalsze ;-)

W KWA najczęstszym problemem są:

- brudne w smarze gumki HU (nie kręcą);

- zużyte gumki HU (nie kręcą);

- uwalony ząb tłoka (nie działa) zazwyczaj z powodu zbyt silnego zasilania;

- uwalony ząb tłoka który dostał się między zębatki - uszkodzenie zębatki tłokowej i środkowej (nie działa);

- uszkodzenie głowicy cylindra spowodowane majstrowaniem przy komorze HU lub mróz+zacinka+full auto.

 

Niby lista długa, ale po łącznie ponad setce KWA z którymi mam/miałem styczność daje to jakiś pogląd na to co się z nimi dzieje.

Tłoki padają bo ludziska pakują baterie 11.1V 25-50A. Producent zaleca od 15 do maksymalnie 20A w tym przypadku. Długie serie i generalnie "napieranie" robi swoje.

Druga przyczyna padów tłoków to oczywiście chęć napieprzania na zaciętej kulce.

 

Najważniejsza sprawa - chcesz napierać na mocnych bateriach lub chcesz mieć więcej efpeeesów - wymień tłok (najlepiej na pasujący, uwaga :P) i miej święty spokój na 100.000-200.000 pestek.

 

Styki trzymają się naprawdę bardzo dobrze, ale MOSFET i tak mile widziany.

 

Konektor obowiązkowo na Deans.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
  • 2 weeks later...

Dwa tygodnie temu kupiłem KWA/ASG Defender 16 CQB w krakowskim sklepie: taktyczny.com.

Po rozpakowaniu, aż byłem zachwycony jakością wykonania repliki. Nic nie stuka, nic nie puka, nic nie trzeszczy.

Kolor ciemny mat. Od oryginału oczywiście inny, ale dużo bardziej mi się podoba od niebiesko szarych body. Niestety po prawej stronie (od dust cover'a) wkurza logo ASG i ,,\F/ Cal. 6mm BB'' wygrawerowane i wypełnione białą farbą! :/ Trzeba będzie coś z tym zrobić. :D

 

Replikę od razu zawiozłem do Chimery na lekki tuning.

Na dniach założone zostały części:

- precka GUNNER'a 410mm

- gumka HU

- tłok SHS z czternastoma metalowymi zębami

- metalowa łożyskowana głowica tłoka SHS

- sprężyna m130 Deep Fire'a

- kable silikonowe

- MOSFET

 

Wszystko zostało ładnie spasowane i uszczelnione. Miało wyjść w okolicach 450.

Test na chrono wykazał lekkie widełki 545 - 550 fpsów. :icon_eek2:

 

Podobno sprężyny DF ubijają się w miarę szybko, ale mocno zastanawiam się jednak nad założeniem m120... :zastanawia:

Czas pokaże. Pozdrawiam.

Edited by Graham
Link to post
Share on other sites

@Graham

Co mogło tak wpłynąć na wzrost fps? Łożyskowana prowadnica sprężyny, sprężyna, głowica tłoka i coś jeszcze?

 

Ci odpowiadam. Rewelacyjna głowica tłoka SHS to raz. Dwa, podwójne łożyskowanie. Zielona gumka G&G. Właściwie z nią nie skończyłem. Komora mi się trochę do przodu podjechała i nie chce mi prawidłowo kulek podawać.

 

Poza tym to moja druga KWA. Jestem nimi zachwycony na razie. Super bebechy, super zębatki. Tłoki troszku z dupy ale przy obecnych cenach SHS to nie problem.

 

Graham, jak została uzasadniona zmiana głowicy tłoka ? Stockowa jest zła ?

 

Jak się spisuję gunner ?

 

 

Jest zła bo jest bez dziurek. To kawał metalu płaskiego. Koszt SHS nie jest wysoki, a poprawia szczelność i generalnie rozrzut FPS.

 

O Gunnerze słyszałem same pochlebne opinie, widziałem replikę jak strzela na tych lufach. Rewelacja Panowie. Dziś ją montowałem. Kopia promyka, rewelacyjnie wykonana. I to za psie pieniądze. Jestem pod jej wrażeniem.

Edited by AnR
Link to post
Share on other sites

Lufy dwuczęściowe tak miewają.

 

 

Wziąłem dziś 3 lufy wraz z ich komorami na testy i hmm ciekawe wyniki

 

SR 5 (sprężyna m110 SHS, cylinder stock KWA, głowica cylindra i tłoka wyciszone SHS)

- lufa systemy 229mm (gumka chyba kwa gen 1): stabilne 344 FPS

- lufa KWA stockowa 395mm (gumka kwa gen 2): 390-393 FPS

- lufa prometheus 509mm (gumka kwa gen2) 387-400 FPS, rozrzut spory, mimo że teflonu nie szczędziłem

 

M4 (spężyna jakaś losowa, prawdopodobnie M120, cylinder systemy do m4a1, głowica tłoka i cylindra wyciszone systemy)

- lufa 229mm: stabilne 393 FPS

- lufa 395mm: 416-423 FPS

- lufa 509mm: 380-387 FPS

 

M16 - elektryka padła i nie sprawdziłem :(

 

Dzisiejsze pomiary:

 

SR5 na innym chrono:

systema 229 mm ~340fps

kwa 395mm ~390fps

promyk 509mm (po doszczelnieniu) eeee całe 320 fpsów

 

M16 (na pełnym jednoczęściowym cylindrze SHS i SP130):

229mm ~377fps i strasznie głośny odgłos wystrzału

395mm ~445fps

509mm ~430fps (poprzednim razem wyszło 450) - a lufka dalej i celniej strzela od stockowej z M16

 

zasięgu niestety nie pomierzyłem, ale na krótkiej lufie zdaje mi się, że dalej leci, niż na stockowej SR5 (i dalej niż w mocniejszym MP5 z gumką systemy) - zasięg jak w stockowym M16 KWA

 

wniosek: jak ktoś chce straszyć ludzi dźwiękiem swojej repliki w CQB, niech założy pełny cylinder (przy krótkiej lufie), do tego obowiązkowo Noveske KX3, albo tłumik płomienia od diablo

 

w cybergunowskiej M4 (dokładnie tej co ma Żółwik) mam jeszcze lufę dwuczęściową

 

@Graham, wszystko bez problemu śmiga na 14-zębowym tłoku bez piłowania zęba na zębatce? U mnie co drugi singiel nie zwalniał całej sprężyny.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...