Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ok - a jaki cylinder dobrać ?

Tzn ma mieć jakieś konkretne cechy (wiem że typ 0)

bo są różne nawet nie wiem jakich firm szukać (nie tylko pod względem trwałości ale spasowania)

Może być z Azteko - wtedy od nich zamówiłbym głowicę cylindra,tłoka i tłok; być może nawet M130 Guardera

Edited by Żółwik
Link to post
Share on other sites

Co do spasowania, najlepiej szukaj cylindrów i głowic tej samej firmy. Albo zamontuj (jako pierwszy ;) ) zintegrowany zespół cylindra z głowicą SHS. Ja miałem cylinder typ 0 od Systemy Energy wraz z cichymi głowicami tej samej firmy (nie energy) był całkiem niezły. Nie mogę polecić cylindrów DF, trafił mi się z wadą fabryczną, z nierównością którą trzeba było zjechać, a jak wiadomo nie osiągnie się w ten sposób idealnej gładkości...

Link to post
Share on other sites

Durniejszej rady nie widziałem. Zamiast radzić najpierw się poducz. FTK są nieopłacalne w dzisiejszych czasach. To raz. Dwa. Ten DF jest z dupy. Dlaczego? Poczytaj sobie. Pytasz o cylinder.

@Żółwik

Rozumiem, że chcesz dłuższą lufę. Wstaw dowolną zerówkę, dowolnej firmy. Większego to znaczenia nie ma jak cylinder odpowiednio zamontujesz i przygotujesz.

Link to post
Share on other sites

@Żółwik

 

1. Orginalna długość lufy 394mm - sprawdzone organoleptycznie

2. Ja mam promyka 469mm -jest super

3. Czarny Guarder spisuje się u mnie dobrze (~455fps)

4. Sprężyna Guarder SP130

5.Tłok SHS z 14 metalowymi zębami

6.Cylinder Typ 0 -chyba Elementa -wsadził mi go AnR :))

 

 

bateria dokładnie ta sama:

 

- bez stresu możesz walić na auto - ostatnio z braku laku (tzn naszego KM-isty) byłem zmuszony kłaść ogień zaporowy na bunkier-cisnąłem pełnymi seriami na tyle na ile mi naciągnięcie sprężynki w hicapie starczało (a Hicapy KWA - podają dużo kulek na jedym solidnym podkręceniu) - nic się nie popsuło :D, także możesz być spokojny, na takiej sprężynce i w/w modyfikacjami RoF będzie fajny i miły dla ucha i raczej nic replice się nie powinno stać (pomyśl też nad wymianą głowicy tłoka).

 

Taka kombinacja części jak najbardziej nadaje się do parasnajpienia- zasięg maksymalny u mnie powyżej 80m na kulkach MB 0,28g - sprawdzone organoleptycznie - strzelanie wzdłuż hali o długości 80m kulki zaczynały spadać dopiero za halą , a znajdywałem je w okolicy 85-87m na ziemii, nie wiem jak ze skutecznym , ale myślę zę 6-8m krótszy -niestety to nie jest sprawdzone, bo nie miałem do czego strzelać :))

Link to post
Share on other sites

Przełożyłem lufy z gumkami między komorami i wynik bez zmian, czyli 340fps na lufie 229mm, 390fps na lufie 395mm. Ale hmmm dopiero po rozgrzeniu gumek, na początku na obu lufach wychodziło 360-370fps i aż zwątpiłem.

A na promyku 509mm po wymianie gumki z kwa na g&g (i obowiązkowym docięciu skalpelem) skoczyło z 320fps do 393-396fps.

Link to post
Share on other sites

zieloną g&g trzeba przyciąć ok 2 mm,tak,żeby nie przysłaniała rowków.Zapewne jest tak z kazdą gumką.A tak poza tym to nie ma problemów z montażem gumki,troszeczkę silikonu w sprayu i idzie jak po maśle.Co do baterii to nie pomogę.

 

A co do gumek w mojej KWA.

 

Stockowa śmigała bardzo dobrze,dopóki się nie uszkodziła.

Zielona G&G podkręcała mi kulki w kosmos nawet przy małym hopie(w moim przypadku problem polegał na za dużym dystanserze)

Czarny guarder działa całkiem dobrze.Da się go dobrze wyregulować,kulki też dobrze podkręca.Przy nim miałem problem ze szczelnością,wg mnie jest za twarda,przez co nie przylega dobrze do lufy i puszcza dużo powietrza.Zrobiłem teflon fixa i mam szczelność strzykawki,zresztą w całym układzie tak mam,za co bardzo podziwiam KWA.

 

Zamówiłem jeszcze systemę energy,każdy ją tak zachwala.Jak zmontuję to dam znać która lepsza.

Edited by nicknitro
Link to post
Share on other sites

nicknitro, prosiłbym o relację która z gumek najlepiej się spisuje;) Skoro masz RIS'a - jakie największe lipo wsadziłbym do tej kolby?

 

Do tego tak ogólnikowo - przyszłościowo bym zapytał - jaki najlepiej tłok by tutaj wsadzić w razie rozwalenia stocka? Coś przyszłościowego pod M130 itd. Co warto generalnie byłoby jeszcze wymienić z takich rzeczy? Głowicę tłoka? Jeżeli moc repliki doszłaby do ok 450fps to przy tej lufie musze zmieniać cylinder na inny typ czy nie ma to znaczenia? Jak to jest? Coś tam wiem, ale generalnie jestem zielonawy w tematach tuningu i pochodnych..

Link to post
Share on other sites

Bardzo dobrze spisuje mi się czarny guarder...a co do reszty Twoich pytań:

 

SHS z 14 metalowymi zębami, głowice tłoka na np pomową G&P.Możesz się pokusić o jakiś solidny mosfet i kable niskooporowe i koniec tuningu pod m130 :)

 

Cylinder dopasowujesz do długości lufy , a nie ilości fps.

 

Generalnie wszystko już było opisane w tym temacie 10x

Edited by Rengi
Link to post
Share on other sites

2 proste pytania. Czy jak włożę już tą baterie do karabinka (8,4v), to czy będzie ona wystarczająca (nie zależy mi na ROF), czy może jednak kupić inną?

I jak już by trzeba kupić to możecie jakaś polecić ale nie Li-Po? (nie mam do tego ładowarki)

Edited by Ceos
Link to post
Share on other sites

Również polecę tłok shs z 14 stalowymi zębami.Co do batki to ciężko mi powiedzieć co wejdzie,bo ja mam lipo na kolbie w ładownicy.Sam przez jakiś czas szukałem batki do kolby,ale ceny mnie zniechęciły.gdzieś w tym temacie był filmik made by kwa,gdzie pokazywali,że lipo typ mini wchodzi do kolby.W sumie to starczy do 450 fps.Ja wymieniłem tylko sprężyne na m130 guardera,wywaliłem łożyskowanie z tłoka bo sprężyna nie miała miejsca się ścisnąć i tłok się blokował w tylnej pozycji,i działa po dziś dzień.Oczywiście mam już tłok zapasowy shsa,ale stockowy jeszcze ciągnie.Guarder też mi się dobrze spisuje,zobaczymy czy gumka systemy będzie lepsza.Cylinder zmieniasz tylko ze stocka,jak się zużyję albo ładujesz dłuższą lufę (możesz śmiało do 455mm wsadzić bez zmiany cylindra).

 

Co do pytań Ceosa.

 

Karabin na stocku będzie działał,rof może nie będzie powalający,ale będzie działał.

Od siebie dodam,że na twoim miejscu bym używał co najmniej 9,4 nimh albo 7,4 lipo.

Ja używałem firefoxa 9,6 2300 mah i 9,6 1500 mah,a z lipo turnigy 7,4 2200mah 20-30c,którą jak najbardziej mogę polecić.Kosztuję połowę batki firefoxa,a jest znacznie lepsza.

 

Z batek nie lipo polecam pakiety na ogniwach sanyo.Znajomy na m16 g&p i batce sanyo 8,4 ma miniguna ;)

Link to post
Share on other sites

@Ceos przed zakupem LiPo uzywałem baterii VB Power 9,6V 1800mAh typ mini SF(koszt. ok. 60 zł -jest na specu i militarialodz, wchodziła idealnie do chwytu przedniego po usunięciu zbędnych wystających plasticzków w środku).Dawały RoF - przy stockowym karabinie rzędu 18k/s jeśli dobrze pamiętam, także 8,4 stocka na pewno uciągnie ,jeśli zdecydujesz się na 8,4...

 

Jednak trzeba uważać z tymi pakietami ponieważ są to typowe chińczyki (pół roku temu kupiłem dwa takie pakiety - jeden do dziś sprawuje się idealnie, drugi ledwo zipie).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...