Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Są tematy o częściach Ultimate, SHS, Modify, to czemu nie o FALCONie?

 

Na dobry początek informacje wyłuskane z innych tematów:

 

 

 

Gumka hop-up (F97) dedykowana do SWD ATOZ/A&K:

Posty z tematu o SWD

 

(...)dedykowaną od Falcona (piękna szczelność w połączeniu z przedłużoną dyszą lecz bez lunety nie widzę jak kręci je)

 

Kupiłem i założyłem na testy gumeczkę Falcon 97 dedykowaną do swd. (...)

O samej gumce mogę powiedzieć, że w porównaniu do (aktualnie użytkowanej) zielonej g&g:

- jest przezroczysta i twardsza,

- wypustka typu bax,

- mniejszy kołnierz (teoretycznie przez to szczelniejsza) udało się na niej uzyskać strzykawkę,

- ciaśniej wchodzi na lufę promyczka (która jest delikatnie grubsza niż stockowa),

- jest krótsza (nie dochodzi do tego stabilizatora jak g&g).

 

Pomiar na kulkach 0,40g i z ustawionym do nich hu na gumce g&g - 440fps, z odkręconym hu - 456fps.

Pomiar na kulkach 0,40g i z ustawionym do nich hu na gumce Falcon - 432fps, z odkręconym hu - 467fps.

Co ciekawe, lepsze sprężanie z hu na 0, jest na falconie, ale po ustawieniu hu efekt podciśnienia lepiej działa na g&g.

Nie posiadam już kulek 0,20g, ale jak dla mnie pomiar na nich nie ma większego sensu, 600 czy 610fps na jedno wyjdzie.

 

Co do podkręcania, z racji faktu że Falcon jest twardszy, trzeba delikatniej kręcić śrubą. Sam cycek typu bax podkręca równo, ale w osiągach nie widzę jakiejś różnicy pomiędzy tym a g&g. Zwłaszcza, że wieje dzisiaj pierońsko i po 60 metrach nieraz kulka cuda wyprawia. Poczekam na bezwietrzny dzień.

 

Co więcej, zielona g&g jest mięciutka, więc mróz jej nie straszny, natomiast Falcon może utracić swoje właściwości.

(...)

 

(...)falcon super, ale na lato!

 

(...)Z BAX'em pozostaje Ci niebieska oryginalna guma AtoZ'a, dedykowany Falcon F97 bodajże, ale na ciepłe dni tylko, lub jakiś inny Falcon z poduszką H jeśli kołnież będzie ciasny. Były jeszcze granatowe PJ u krakmana ale to loteria, zresztą Falcon też, jedna z 2 zamówionych miała niedolaną poduszkę,(...)

 

(...)dedykowany Falcon ma BAX'a ale jest cholernie twarda(...)

 

(...)Na dedykowaną do SWD nie marudzą bo jeśli ktoś jest w stanie nie marudzić na wyrób A&K to znaczy, że mu tak na prawdę obojętne z czego strzela :D.

 

 

Gumki AEG Falcon:

 

Gumki Falcon to padlina;)

 

Pakowałem 2 do aegów i podkręcały jak zwykłe stocki...

 

ale jak sprawdzałem

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_215_134&products_id=9185&name=Falcon_-_Gumka_HopUp_-_AEG_-_High_Rate_-_F44 w wariorze to strasznie widać było efekty jej rozgrzewania się.

 

Testował ktoś gumki Falcon?

 

http://www.specshop.pl/index.php?cPath=22_215_134&sort=2a&filter_id=225

 

Gumki tego producenta do snajperek sprawdzają się, jak w aegach?

 

Wg. mnie porównywalna z G&G... Kręci tak samo, mało kręcę, kulki ładnie podwija ;)

 

 

 

Gumki Falcon w standardzie VSR:

 

Już ją zamontowałem, jak narazie postrzelałem trochę przez okno i przechronowałem.

 

Po samej zmianie gumki z fioletowego nineballa na zielonego falcona fpsy wzrosły z 600fps na 625. W dotyku nine ball jest bardziej twardy i sztywny, przypomina zwykłą gumę, falcon jest delikatniejszy, lepiej nadaje się na gumkę HU.

 

Po paru strzałach przez okno zauważyłem lepsze skupienie i bardziej płaską trajektorię lotu kulki, łatwiej mi przewidzieć gdzie trafię.

 

W boju przetestuję ją jutro, chcę tez wtedy pojechać na działkę i przestrzelać ją na dystansie 75-80m do celów nie ruchomych, wtedy będę miał lepsze porównanie obu gumek.

 

Jak narazie jestem zadowolony z zakupu.

 

PS. Zauważyłem, że gumka HU Falcona ma delikatne nie doskonałości na krawędziach, takie jak zielone G&G do AEGów, jednak nie przeszkadza to w użytkowaniu, ja na wszelki wypadek poprzycinałem to co się dało.

 

PS2. Na nine ballu nie mal nie możliwe było takie zamontowanie żeby kulka leciała prosto a nie na boki, udawało się to rzadko i po wielu próbach 9poprzedni właściciel też się na to skarżył), na Falconie dobre ustawienie uzyskałem już za pierwszym razem...

 

W skrócie :

 

Kupiłem z ciekawości zieloną gumkę falcona do vsr i porównałem ją z gumką KM 55.

Gumka falcona wypadła bdb. ku mojemu zdziwieniu.

Tor lotu bardzo ładny, podkręcanie również :)

Zamontowana lufa promyka 430, używałem 0,40 MB.

 

Potwierdziło się to co pisałem wcześniej, zielona gumka Falcona jest lepsza od fioletowego nine ball. Nie uda mi się przestrzelać jej dzisiaj na większym dystansie więc to jedyne co mogę na chwilę obecną o niej napisać.

 

Jeżeli chodzi o estetykę to falcon otrzymałby ocenę 4, km 5.

W kwestii działania to samo co wyżej, może 4+.

 

Rozmontowałem komorę i sprawdziłem która gumka będzie ciężej nachodzić na głowicę cylindra.

Większy opór stawia gumka od falcona, wykonana z trochę innej gumy niż KM.

Niestety nie posiadam aktualnie suwmiarki, także średnicy kołnierza w gumce nie jestem w stanie podać, lecz wziąłem pod światło oby dwie i chyba średnica wew jest taka sama. Ale to był taki pomiar na oko, więc mogę się mylić :P

 

Podsumowując, gumka falcona jest dobrą alternatywą( w dodatku trochę tańszą) dla niedostępnych gumek km:)

 

Prawie dorównują bo z czym mają konkurować? Z KMH? Wolne żarty. Z betonowym nineballem? Czy z niedostępnymi od wieków Firefly?

 

 

Lufy precyzyjne Falcon:

 

http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/121498-lufa-falcon-z-nacieciami/page__p__1640493__hl__falcon__fromsearch__1#entry1640493

 

 

Gumki Falcon do M24:

 

Gumka Falcona do m24 SW pasuje i zapewnia lepszą szczelność - ale potrzeba wywalić ten mosiężny dystanser między gumką i komorą. Niestety bardzo ciężko wchodzi. Do do działania samej gumki na zimnie to nie sprawdzalem(...)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...