Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ruger MK1 [KJW]


Recommended Posts

  • 1 year later...
  • Replies 457
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam. Trochę odkopię temat. Liczę, że ktoś podsunie mi jakiś pomysł, w koncu koledzy mają tu spore doświadczenie i wiedzę na temat części.

 

Od jakiegoś czasu męczę mojego rugera carbine różnego rodzaju patentami. Udało mi się między innymi dość dobrze uczczelnić połączenie między magazynkiem a komorą HU. Niestety powstał inny problem - uszkodzilem gumkę hu, która i tak nie była pierwszych lotów. Próbowałem dorabiać i odlewać gumki z silikonu, ale na dłuższą metę nie zdaje to egzaminu. I teraz właściwe pytanie. Czy kojarzy ktoś z Was gumkę hu z jakiegokolwiek systemu, którą da się wcisnąć do komory rugera bez jej powiększania? Lufy AEG o ile wiem są grubsze od rugerowej, ale może jest jakaś w miare popularna gumka która ma mniejszą srednicę. Podszlifował bym lufę z castoramy i spróbował jakoś to ze sobą złożyć. Jeśli nie pomożecie to będę próbował zaadaptować komorę do lufy z aega. Chyba że ktoś ma lepszy pomysł.

Link to post
Share on other sites

Witam. Trochę odkopię temat. Liczę, że ktoś podsunie mi jakiś pomysł, w koncu koledzy mają tu spore doświadczenie i wiedzę na temat części.

 

Od jakiegoś czasu męczę mojego rugera carbine różnego rodzaju patentami. Udało mi się między innymi dość dobrze uczczelnić połączenie między magazynkiem a komorą HU. Niestety powstał inny problem - uszkodzilem gumkę hu, która i tak nie była pierwszych lotów. Próbowałem dorabiać i odlewać gumki z silikonu, ale na dłuższą metę nie zdaje to egzaminu. I teraz właściwe pytanie. Czy kojarzy ktoś z Was gumkę hu z jakiegokolwiek systemu, którą da się wcisnąć do komory rugera bez jej powiększania? Lufy AEG o ile wiem są grubsze od rugerowej, ale może jest jakaś w miare popularna gumka która ma mniejszą srednicę. Podszlifował bym lufę z castoramy i spróbował jakoś to ze sobą złożyć. Jeśli nie pomożecie to będę próbował zaadaptować komorę do lufy z aega. Chyba że ktoś ma lepszy pomysł.

 

Podlinkuj fotkę stocka, to sprawdzę - kiedyś miałem takową na 99%. Zresztą myślę, że jak dasz ogłoszenie w komisie ze zdjęciem, nawet z neta, to szybko ktoś się odezwie.

Link to post
Share on other sites

Ja zrobiłem to samo ze starej gumki, tylko nie pisałem żeby mnie nie wyśmiano, że się podniecam byle czym ;-)

Ruger kupiony 2mies temu i od początku nie szło ustawić hopa. Replika mega tania, ale tor lotu załamywał. Ile bym nie wkręcił śrubki to i tak kulka po ok 20m waliła w ziemie, masakra! Ze starej gumki aegowej (jakaś silikonowa przezroczysta) wyciąłem kwadracik taki jak oryginalna gumka i to wsadziłem. Bez żadnych cycków itp, prosty kawałek "rękawa" gumki.

Wreszcie leci prosto i daleko, spokojnie na te 40/50m. Nie mierzyłem, ale zasięg i lot nie porównywalny do tego co było ze sklepu. Co któraś kulka potrafi polecieć słabo, chyba jak za szybko strzelam, ale większość leci daleko.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi, może faktycznie spróbuję wyciąć z aegowej gumki podkładkę, ale odnosze wrazenie ze po kilkunastu kulkach gumka zmienia swoje położenie i się strzępi. Chcę raczej uniknąć stockowej gumki, bo jej jakość to jakis zart. Zastanawiam sie tylko czy taka wycieta gumka bedzie dobrze przylegac do kulki. Stockowa gumka miala wypustke która miala imitowac dzialanie dystansera, sztukowana gumka bedzie wiec zapewne miala kontakt jednopunktowy z kulką.

 

Pytanie z innej beczki - aktualnie w castoramie mozna dostac 2 rodzaje rurek aluminiowych 8mm/1mm. Jedne nazywają sie po prostu rurka aluminiowa, drugie - rurka aluminium-srebro. Te pierwsze maja srednice zdecydowanie za małą i wymagają szlifowania pod kulke. Te drugie, spokojnie mieszczą w sobie kulke, a patrząc pod swiatło wyraznie widoczna jest wokół niej poświata oraz punkt podparcia kulki. Gdy zatkam tą rurkę z jednej strony palcem a z drugiej wrzucę kulkę, to toczy się ona wewnątrz, jak przyloze ucho to slychac ze obija sie o scianki, w przypadku stockowej lufy kulka zdaje sie pozostawac w miejscu. Rozmiar poswiaty wydaje sie byc podobny wiec pewnie średnice wewnetrzne sa podobne. Zczego moze wynikac ta roznica w zachowaniu kulki?. Sugerujecie użyć tej większej średnicy czy raczej szlifowac tę za małą rurkę aż kulka się zmiesci??

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...