Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wybór noża.


Recommended Posts

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja tam osobiście wolałbym w tym wypadku morę i toporek niewielki, aby nożem ciąć gałęzie i rąbać drewno to jednak potrzeba porządnego kawałka stali, bushman ma tylko 2,5mm grubości i wbrew zapewnieniom producenta dosyć łatwo go "pęknąć".

 

A tak toporek urąbie co trzeba a mora zdecydowanie lepiej sprawi się w precyzyjnych pracach. Fakt, że cięższe, ale mniej przy pracy się zmęczysz.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Witam po raz pierwszy na forum. Wpadłem tu aby zapytać o kwestię dot. noży a konkretnie zaufanego, dobrego szliferza.

Mam nóż, który został wykuty ze stali narzędziowej wiele lat temu i nigdy go nie wykończyłem. Jest wstępnie oszlifowany, potrzebuję go porządnie naostrzyć i sformatować do zrobienia rączki. Problemem jest twardość, sam kiedy miałem jeszcze dostęp do maszyn nie byłem go w stanie zaostrzyć klasyczną tarczą szlifierską. Czy mogę liczyć na polecenie mi jakiegoś dobrego szlifierza w Krakowie?

Link to post
Share on other sites

Witam po raz pierwszy na forum. Wpadłem tu aby zapytać o kwestię dot. noży a konkretnie zaufanego, dobrego szliferza.

Mam nóż, który został wykuty ze stali narzędziowej wiele lat temu i nigdy go nie wykończyłem. Jest wstępnie oszlifowany, potrzebuję go porządnie naostrzyć i sformatować do zrobienia rączki. Problemem jest twardość, sam kiedy miałem jeszcze dostęp do maszyn nie byłem go w stanie zaostrzyć klasyczną tarczą szlifierską. Czy mogę liczyć na polecenie mi jakiegoś dobrego szlifierza w Krakowie?

 

Nie to forum raczej, jest specjalistyczne od tego, tam Ci szybciej podadzą odpowiedź ;) http://knives.pl

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam!

 

Zwracam się z pewnym pytaniem w nadziei, że uzyskam tu pomocną informację i ufam, że piszę posta w odpowiednim temacie. Chodzi bowiem o wybór noża, którego już dokonałam, lecz nie do końca jestem przekonana co do słuszności tegoż wyboru.

 

Już tłumaczę. Mój chłopak uwielbia noże, interesuje się nimi bardzo i w związku ze zbliżającymi się świętami, kupiłam mu nóż, o którym dużo mówił. Jest to Polski Nóż Szturmowy wz. 55 (czy jak się również spotkałam 56) z roku 1956. Kupna dokonałam na allegro. Robiłam to w takich emocjach i w takim popłochu (znalazłam aukcję nieco mniej niż godzinę przed jej zakończeniem), iż myślę, że dokonałam błędnego wyboru. Jak na tak starą rzecz jego stan wydawał mi się.. dobry. Okazało się, że podobno jest to stan TRAGICZNY, do tego nie jestem pewna, czy aby na pewno nóż jest oryginalny (zatarty jest bowiem numer seryjny, który taki nóż powinien posiadać.) Żabkę i obojnik chciałam dokupić osobno, ale teraz nie wiem, czy jest w tym jakikolwiek sens ;( Boję się, że chłopak nie będzie się cieszył, a mnie będzie tylko głupio i przykro. Przyjżyjcie się proszę i doradźcie

 

Z góry dziękuję za pomoc

 

http://imageshack.us/photo/my-images/39/x6rx.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/440/ooh6.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/849/rqtk.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/856/qvmc.jpg/

Link to post
Share on other sites

Jeśli kupiony jako nóż używany to nie jest w złym stanie. Wymaga trochę dopieszczenia, sama przyjemność. Nie jest połamany to jest to wciąż nóż :)

Co do oryginalności się nie wypowiem, bo się nie znam. Natomiast usunięcie numerów, na pochewce też nie ma, trochę śmierdzi ale ludzie to z definicji debile więc wszystko jest możliwe. Jak nie był drogi to bym się nie przejął (stan magazynowy w końcu ponad 200pln).

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź :) No.. kupiłam go za mniej niż dwieście, ale jak doliczę żabkę i obojnik to mi wyjdzie ponad ;p Cena mnie trochę mniej martwi, jeśli przepłaciłam, trudno. Bo widziałam te noże nawet po 300-350 złotych ;pp bardziej przejmuję się właśnie samym nożem Facet, którego się doradzałam odpalił mi w mailu, że wstyd coś takiego dawać na prezent... i się po prostu strasznie przejęłam... Najbardziej mi jednak zależy, żeby chłopak miał z noża radoche.

Link to post
Share on other sites

Ja i tak bym się ucieszył gdybym od dziewczyny dostał prezent związany z moim hobby. Sam fakt, że moja dziewczyna zainteresowała się moim hobby tylko po to by sprawić mi przyjemność i poświęciła czas na wyszukanie modelu, którego nie mam sprawiłby mi sporo radości. A jeśli nie jest oryginalny? Trudno, przebolałbym.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję pięknie za odpowiedzi ;D No mam nadzieję, że mu się spodoba i nie będzie musiał udawać swojej radości. Jeszcze mam czas na zastanowienie się i podpytanie ewentualnie o inny model. Najwyżej sprzedam tego wz 55 i kupie coś innego, ale póki co się jeszcze wstrzymam. I dzięki za pomysł z papierem ściernym! ;D Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...