Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mały plecak hydracyjno-transportowy


Recommended Posts

Tak ... nasz rodzimy złodziej projektów CR. A propos plecaczka - fajny. Nasrali gumek nie wiem po co, kieszeń cargo jak garb kangura dali, ukryli kieszeń siatkową, może i ok, organizera nie dali. Może się podobać mi nie odpowiada. Dla mnie kupa, jak to całe projektowanie przez komandosów z Lublińca, ale to dlatego, że jestem cywilem i takie plecaczki używam na co dzień. Aczkolwiek ogólna koncepcja stara i słuszna.

 

A propos Yote wkleję co napisałem E.

 

"Ogólnie koncepcja bardzo słuszna, podobają mi się beaver taile, szczególnie jeśli owa kurtka jest mokra. Natomiast nie podoba mi się Yote.

Po pierwsze nie odpowiada mi siatka, uniemożliwia wsadzenie większych przedmiotów w poprzek, na przykład karimaty.

Po drugie nie podoba mi się konstrukcja tego taila. Żeby dostać się do komory głównej trzeba go odpiąć. Dlatego wolę niższe lub z osobnym zabezpieczeniem w górnej części.

Po trzecie naszyte kieszenie z małego zgrabnego plecaczka robią już spory plecak.

Po czwarte system montażowy na plecach nie sprawdza się na codzień i dla nie noszących balistyki."

Link to post
Share on other sites
  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moja ale przecież nie musi być z siatki. Można skanibalizować jakąś wojskową kosmetyczkę, paszportówkę czy inną dowolną saszetkę. Wersja minimum to siatkowy woreczek ze sznurkiem i stoperem. Osobiście używałem po ochraniaczach sportowych z marketu. Rzecz w tym by złapać w kilku miejscach by nie leciał na dno - tym się to rozwiązanie różni od wrzuconego/przywiązanego woreczka.

Link to post
Share on other sites

Moja ale przecież nie musi być z siatki. Można skanibalizować jakąś wojskową kosmetyczkę, paszportówkę czy inną dowolną saszetkę.

 

Tak i też zrobiłem. Działa wyśmienicie, choć po drodze wymyśliłem jeszcze lepsze rozwiązanie. Muszę tylko usiąść do maszyny.

 

Zresztą pomysł z karabińczykiem też zrealizowałem i tym bardziej sobie chwalę Essential-Packa. :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Będę wymieniał styranego chińskiego MAPa na coś o podobnym przeznaczeniu, czyli przerośnięta kieszeń hydracyjna do noszenia przede wszystkim z oporządzeniem (chest MTG, H-harness, może jakiś PC). EDC - to drugi plan.

 

Myślałem o wspomnianych tu własnie TT Essential Pack, Wisporcie oraz o Arizzon Wolverine 16l, ewentualnie o produkcie Currahee, choć chyba wolałbym coś z szelkami. Plecaki Camelbaka (HAWG i Linchpin) i EI na razie trochę za drogie i chyba za duże.... Flyye to zło.

 

Stąd pytanie, co powinno być najwygodniejsze z w/w szpejem.

Ewentualnie zawsze można coś customowego stworzyć, zdolnych ludzi widać nie brakuje.

Edited by Ijet
Link to post
Share on other sites

Bujam się z TT Essential Pack od paru tygodni, głównie w warunkach EDC - ale w lesie też bywa.

 

Bardzo jestem z niego zadowolony. Brak mu dwóch rzeczy w zasadzie - kieszonki na drobiazgi i pasa biodrowego. Kieszonkę sobie zorganizowałem, pas zorganizuję. I powinno być git.

 

Co do samego plecaka - różnie go oceniają, 6 lub 8 litrów. Na moje oko raczej 8, choć za bardzo tego po nim nie widać. Szelki i plecy z siatką dystansową, co miłe jest i przyjemne, ale na kamizelce się nie przyda. Pęcherz hydracyjny zajmuje sporo miejsca w środku - wygląda, jakby 3l zajmowało 90% objętości (nieprawda - ale jednak pakowanie się to jest sztuka). Jeśli chcesz nosić w tym 3l, paczkę kulek i rację MRE (albo może i dwie) - nada się. Ja troczę kurtkę na wierzchu i jest OK.

Link to post
Share on other sites

Na jebanki, to plecak potrzebny na dodatkowe magazynki (ale te zamierzam w ładownicach po bokach nosić), wodę (2-2,5l bukłak) oraz ewentualnie jakieś drobiazgi typu klucze, dokumenty/portfel. Na dłuższe akacje (do 12h) dodatkowo ceratę PCU lvl6 w razie W ( w końcu jesień idzie) i jakąś kiełborę czy czekoladę (MRE to zło).

 

I w sumie tu się chyba kończy docelowe zastosowanie plecaka, choć może w połączeniu z nadupnikiem to i na 24 bym zabrał, ale wtedy chyba TTEP byłby za mały...

Edited by Ijet
Link to post
Share on other sites

Poziome cargo możesz wrzucić na froncie, a nawet dwa. Z tym, że tylko dolne ustabilizujesz paskiem kompresyjnym. Górne siądzie na dolnym. Tu się pojawia wada W16 który ma szelki tylko z taśmy i jego rozbudowa jest problematyczna. Wadą TTEP jest to, że ma chyba 5 PALSów na froncie, znalezienie takiego cargo może być problemem.

Link to post
Share on other sites

Tak, w TTEP 5x7 PALSów na froncie, 2x4 na bokach.

 

Cargo na 5 PALSów? Nie jest to powszechny wynalazek, ale np. Miwo-P robi właśnie takie. Ewentualnie zawsze można customa zamówić. Tylko poważnie się zastanawiam, czy jest po co - TTEP to z założenia kurdupel, szykowanie go jako plecaka na 24h ciut mija się IMO z celem (zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę koncepcję Wukasza "ile godzin, tyle litrów" - a to sensowna koncepcja była - wtedy z lekkim zaokrągleniem TTEP starczy nam na 12h "od świtu do zmierzchu").

 

Ijet, na to co piszesz, TTEP wystarczy z górką. Zbiornik z wodą (plus dodatkowe butelki 0,5 / 0,75 - testowałem, 2 wchodzą gładko przy tym ładunku), dość czekolady, żeby się zasłodzić na amen w czasie akcji ;), dokumenty / klucze / komórka (tu ważna uwaga: skombinuj kieszonkę / paszportówkę / kosmetyczkę / cokolwiek, w TTEP jest gdzie toto podwiesić, a unikniesz drobiazgów szwędających się gdzieś po dnie plecaczka, gdzie trudno się do nich dobrać). Kurtka i ewentualnie polar troczone pasami kompresyjnymi na wierzchu, żeby nie marnować miejsca w środku.

 

Wukasz, W16 proponowano mi jako alternatywę. Te szelki mnie odrzuciły z miejsca :(

Link to post
Share on other sites

Wiesz, producent podaje pojemność 6 litrów. Choć równocześnie polska strona grubość podaje na 4 cm :D

Gdyby miało to to być tylko maleństwem to takie szelki były by zbędne a i palsy na wierzchy również były by usunięte (pomijając to, że ludzie na palsy patrzą jak 3 latka na wyhaftowane Hello Kitty). Jest opcja, są plecaczki Camelbaka choćby, podobnych wymiarów z kieszenią na stałe. Gdybym miał taki plecak to zrobiłbym sobie płaską kieszeń skrzelową (4-6 cm) 5x7 pals, żeby garba nie powiększać za bardzo. Ale nie mam, bo mam 12 litrowy :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Scustomizowany Sparrow Wisportu z możliwości odpinania szelek i dopinania taśma do przeplatania?

 

Inna sprawa - tak duży plecak podpiąć do pleców plate'a to chyba nie najlepszy pomysł. A - problematyczne zrzucanie i wyjmowanie przedmiotów. B - ciąży i ściąga w tył kamizelki.

Link to post
Share on other sites

Mam chest riga z plecami (wsh) więc dodatkowe szelki moga przeszkadzać. Plecak ma służyć głownie do wkładu na wodę dodatkowych magów (15 w planach na razie) ponczo, dodatkowy nabój CO2, kilka narzędzi, ewentualnie polar lub nały śpiwór, skarpetki i jakiś mały prowiant (kilka batoników czy coś). Może się to zmieści w mniejszym plecaku?

Na razie 8 magów i płyta stalowa ciągną mi kamizelke do przodu wiec będzie równowaga.

 

Znalazłem coś takiego:

 

http://gunfire.pl/product-pol-1152197958-Plecak-z-wkladem-hydratacyjnym.html

 

jednak szelki przy noszeniu bez kamizelki nie wygladają na zbyt wygodne.

Edited by l_isek
Link to post
Share on other sites

To jest zwykły MAP.

 

Pierwsza uwaga - nie bierz wersji TMC - twardy materiał, baardzo delikatne klamry, bukłak do wywalenia, szelki się prują (choć do końca odpaść nie chcą), już lepiej jakiegoś Flaja, czy Pantaca (oryginały np. Eagla mają chore ceny biorąc pod uwagę co ten plecak oferuje)

 

Te szelki to nic innego jak proste pasy, co może być zaletą, gdy nosimy na oporządzeniu, ale przy noszeniu samodzielnym to raczej do niczego się nie nadają...

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Jest ok - testowane na H-harness eagle industries.

Mój TT EP powędrował do znajomego który nosi go na rodezyjce gen2 od BHI.

Nie mam fot gdy ja nosiłem TT EP, ale do beltkitów nosiłem też Cbak Ambush oraz Cbak Linchpin, bez problemu.

 

IMG_4541.JPG

 

 

TT EP na rodezyjce ,bluza w MC.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Wukasz mi go odradził, głównie z powodu zamkniętego beaver tail (tej kieszeni z siatki).Poza tym PALSy na plecach nie będą ułatwiały noszenia solo.

Z drugiej strony kolega kupił sobie chińsko-niemiecką kopię (chyba MFV, albo inny MilTec - tak się sprzęt kupuje, jak budżet pozwala) i jest szalenie zadowolony.

Link to post
Share on other sites

Pytanko też zastanawiam się nad TT EP ,nosił ktoś ten plecak przypięty do pleców kamizelki mbss jest jakaś sensowna metoda schowania szelek. Konfiguracja mojego sprzętu to pas profilowany z Aries plus monster cargo na nim i myślę że ten plecak na 12h by wystarczył, tylko że nie chce go samodzielnie na plecach nosić ewentualnie co polecacie innego.

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

Witam,

 

Potrzebuję małego plecaka jako uzupełnienie mojego PLCE.

Główne przeznaczenie to przenoszenie zbiornika hydracyjnego 1,5 no może 2 l + paczka kulek, portfel, telefon.

Niewątpliwe, że używać go będę także na jakichś dłuższych wypadach więc polarek + 2 pary skarpet, menażka itp., a także będę z nim latał na uczelnie.

Zatem prawdopodobnie najlepszym wyborem będzie Wisport Sparrow czy może jest coś lepszego w podobnej cenie ?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...