Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Legia Cudzoziemska Dien Bien Phu (?)


Recommended Posts

No właśnie ten znaczek zapytania mnie interesuje. A dokładniej to zdjęcie i żołnierz klęczący z prawej mający spodnie w splinterze: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=413416448695171&set=a.100201893349963.206.100000804573393&type=1&theater

Mam kilka domysłów skad takie spodnie pod Dien Bien Phu mogły się pojawić (zdobyczne sorty mundurowe, uszyte ze zdobycznego materiału czy też były niemiecki żołnierz noszący je po zaciągnięciu się do Legii). Ale interesuje mnie też jakaś dodatkowa informacja, którą ktoś może posiadać.

 

I bez komentarzy w stylu: łał super fota.

Link to post
Share on other sites

Francuzi w Indochinach używali co popadnie i mieszali to wszystko ze sobą. Mundury głównie były proweniencji brytyjskiej i amerykańskiej. Szyto je również ze zdobycznego niemieckiego materiału, na przykład właśnie w kamuflażu splinter (głównie nakrycia głowy i spodnie). Widziałem też gdzieś zdjęcie żołnierza w bluzie uszytej z kamo SS.

Sporo dyskusji na ten temat toczy się na zagranicznych forach o wojnach w Indochinach.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...