Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gumka hop-up A+ REAPS


Recommended Posts

Znajomy ma i zasięg jest powalający, jeden warunek, ciężkie kulki. Kumpel używa 0,4g przy 530fps

 

A testował wcześniej zieloną g&g,albo przezroczystego guardera z tymi kulkami?Bo efekt z ciężkimi kulkami na tych gumkach jest taki sam ;p

Edited by nicknitro
Link to post
Share on other sites

A jakiego dystansera używa ten Twój kumpel? Z tego co widzę, aby to w miarę skutecznie działało, przydałby się jakiś patent stosowany np w G-hopie, tzn. płaski kawałek tworzywa, który wciskałby garbek równomiernie na całej jego szerokości i długości, a nie tylko środek jak to jest w przypadku stockowych dystanserów. Dzisiaj zamawiam gumę, wkładam do AKSU od cymki (aktualnie zielony sylikon G&G) i testuję, czy jest jakakolwiek różnica ;)

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jakiego dystansera. Podsumowując sam jest zadowolony z tej gumki i mówi że mu podniosła sporo zasięg i to widać gołym okiem, to że składa repliki od 10 lat też mu pomogło go uzyskać.

 

Ja miałem tą gumkę do świnki włożyć ale nie łapała szczelności, ale to w sumie nie wina tej gumki bo tylko stockowa gumka łapie mi szczelność:P jak sam zamontuje w jakimś karabinie to dam znać.

 

Ale moim zdaniem ta gumka jest robiona na rynek gdzie są limity do 300-350fps i chcą podnieść zasięg innymi metodami.

Link to post
Share on other sites

Sam chyba sobie sprawię tę gumkę jak będę miał trochę wolnych środków.

 

http://i258.photobucket.com/albums/hh270/Jawz2001/Buckings/P1160582moundcomparison_s.jpg

Według mnie na to opisywane przez niektórych zwiększenie zasięgu może mieć wpływ dłuższy wypustek podkręcający kulki, co widać na w/w zdjęciu. Podobnie sprawa się ma w g - hopie. Zasięg poprawia, ale nie o 50 %. :)

Link to post
Share on other sites

Tak na logikę to nie ma prawa istnieć magiczna gumka dodająca 50% więcej do zasięgu - bo jedyna funkcja gumki to wprawienie kulek w ruch obrotowy aby pojawił się efekt magnusa, który jest podstawą działania systemu hop-up. Gumka może wywoływać ten ruch mniej lub bardziej powtarzalnie czy zapewniać lepszą szczelność, ale nie ma fizycznej możliwości aby sprawiła, że kulka w jakiś magiczny sposób dłużej będzie wirować po opuszczeniu lufy. Analogiczną sytuacją jest rozkręcanie bąka - nieważne czy zrobimy to ręką czy wiertarką, to jeżeli osiągniemy te same obroty, po puszczeniu go swobodnie będzie się zachowywał tak samo.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Kupiłem tą gumkę o twardości 60.

Wypustka w niej jest faktycznie dłuższa niż w innych gumkach.

Gumkę kupiłem raczej "by się przekonać że wcale nie jest taka dobra", z ciekawości.

Miło się zaskoczyłem. Kulki latają dalej niż na zielonej G&G z dystanserem typu H (reaps +zwykły dystanser). Zasięg zmierzę jak będę miał czas, by może w ten weekend. Replika to M16 KWA, 400 fps, choć trochę już kulek wystrzeliła i moc mogła spaść.

Link to post
Share on other sites

Ja próbowałem w AKSU na dystanterze twardym H i być może to był błąd, strasznie trudno było ustawić optymalne podkręcenie, w dodatku gumka w porównaniu do czarnej Systemy strasznie się rozgrzewała, podkręcając kolejne kulki coraz bardziej... Kupowałeś z ASG Shopu?

Edited by eMBeKa93
Link to post
Share on other sites

Tak, kupowałem z ASGShopu.

Póki co nie byłem na żadnej strzelance z repliką, w której mam tą gumkę, wystrzeliłem kilkadziesiąt kulek póki co, żeby zobaczyć jak ogólnie latają. Nie wiem więc jak z tym rozgrzewaniem się.

Również próbowałem kombinacji reapsa z dystanserem typu H i w wzrokowej ocenie nie dało to żądanych efektów.

Porównywałem też z gumką przezroczystą Guardera - dobra gumka, porównywalna do G&G, ale reaps nadal dawał lepsze efekty.

Z tego co zaobserwowałem kulka faktycznie leci trochę bardziej spłaszczonym torem lotu, jak w g - hopie.

Jaką masz twardość tej gumki?

Link to post
Share on other sites

To była 60 ale w porównaniu do sylikonu Systemy i tak wydawała się być dużo bardziej gumowata. Próbowałeś na serii? W moim przypadku gumka strasznie się grzała, wróciłem więc do Systemy - wolę mieć troszkę mniej zasięgu ale sprawne full auto :icon_wink:

Edited by eMBeKa93
Link to post
Share on other sites

U mnie nie ma efektu "rozgrzewania się". ;)

Na początku miałem ładny zasięg na tej gumce, teraz jednak mam wrażenie że trochę spadł - na poziom gumek zielonej G&G i Guardera. Nie jest jakaś lepsza, ale od siebie polecę ją.

I trochę faktów: zielona G&G u mnie była 100 % szczelna bez teflonu, na reaps powietrze uchodziło minimalne.

Z trzech gumek, zielonej G&G, przezroczysty Guarder i reaps ten ostatni jest najcieńszy i w komorę hop up KWA wchodzi bez oporów.

Cóż, wracam do g - hopa.

Link to post
Share on other sites

Uf, teraz uspokoiłeś mojego ducha przed obawą że sprzedałem tą gumkę niepotrzebnie :icon_biggrin: Czyli reasumując nasze wywody:

 

A+ Reaps na pewno nie zaburza dotychczasowej hierarchii, wciąż na czele stoją G&G zielona, czarna Systema i przezroczysta Guardera. A+ Reaps skutecznie działa tylko przy odpowiednim doborze komponentów jak i samej repliki, bo o ile Jaszcząb w M16 KWA zauważył lekką i chwilową poprawę, to ja w AKSU cm.045 miałem z tą gumką tylko same problemy.

Edited by eMBeKa93
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...