Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Podróbki luf Prometheus.


Recommended Posts

Stronę wcześniej był ten problem poruszany. Naprawdę nie chciało się przejrzeć całego tematu?!

 

Przeglądałem. Ale dalej nie wiem czym sie różni podróbka, a oryginał (głównie mi o opakowanie chodzi, bo tylko po nim raczej ze zdjęcia da sie coś wywnioskować)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 165
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam!

 

Właśnie odebrałem lufę promyka 455 mm przysłaną z RSOVa. Jeśli ktoś by sprowadzał, to wygląda na to, że RSOV sprzedaje oryginały - zgadza się tabelka z długościami, jest czerwona ramka tekstu ostrzeżenia, zamazane są zbędne kody kreskowe, a długość jest nadrukowana (co nie jest regułą, ale tu właśnie jest). Jeśli ktoś by chciał fotki, to mogę zrobić.

Link to post
Share on other sites

Oryginalny "promyk" z RSOVa 455 mm

 

Oznaczenie długości lufy - nadruk na ciemniejszym tle. Zwrócicie uwagę na czcionkę "AK47/S" - w podróbkach jest dwa razy mniejsza, przystosowana do pisania w dwóch rzędach.

DSC_0118.JPG

 

Tabelka z długościami - kompletna, bez pustego miejsca

DSC_0120.JPG

 

Czerwone pole ostrzeżenia

DSC_0121.JPG

 

Zamazane pozostałe kody kreskowe

DSC_0122.JPG

 

Głęboka korona lufy, delikatnie obrobiona zewnętrzna część przy "wylocie"

DSC_0125.JPG

 

Wyfrezowane krawędzie (na zewnątrz i wewnątrz) przy "wlocie".

DSC_0126.JPG

 

Jeśli ktoś będzie czuł potrzebę obejrzenia fotek promyka (mam nadzieję oryginalnego, bo też z RSOVa) 509 mm i 363 mm to dajcie znać. Cyknę jak przyjadą.

Edited by PitBear
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Tak, sie śmiesznie złożyło ,że 2 klientów przywiozło, lufy promyka do zamonotwania. Jutro wyjaśnie z kąd je kupili. Tak mnie tknęło ,że coś ostatnio za często ludzie Promyki kupują...(dobrobyt w kraju czy co ? :D) No i masz. Obydwaj, mają podrobione... Na formum airsoftpro, jest pokazane jak rozróżnić, pudełka. Jutro w dzień sfotkuję same lufy wraz z oryginałem do porównania. Różnice ,są niewielkie, ale da się rozróżnić.

Link to post
Share on other sites

Oto porównanie luf z Dela i WGC:

429354982b197ab1.jpg

Lufa na pierwszym planie to oryginał. Ma precyzyjniej wykonaną "koronę" - nie ma ona prążków, powstałych po zbyt szybkim nacinaniu.

668ad85d002fe609.jpg

Najbardziej widoczną różnicą jest nacięcie od spodu na gumkę. W podróbkach jest ono niedokładne tak jakby "schodkowane/faliste" w oryginalne, jest to jedna prosta kreska, bez żadnych ubytków.

2a6cd3ba370c201e.jpg

Ostatnią cechą jest sama powierzchnia lufy, choć na zdjęciu to najmniej widać. Oryginał jest błyszczący - wypolerowany. Podróbki są "satynowe" i tak jakby prążkowane - to akurat widać na zdjęciu.

Link to post
Share on other sites

@ Wiciok - Bardzo podobnie. WYDAJE mi się ,że promyk troszkę mocniej ,ale może wmawaim to sobie. :icon_smile: Na pewno przyciągają magnes mocniej niż jakiekolwiek inne lufy. Np. KMH - które, prawie wcale nie przyciągają magnesu.

 

Najlepiej poproś kogoś kto nie siedzi w temacie aby to sprawdził ;P

Daj komuś z rodziny te wszystkie 3 lufy do ręki i magnes i niech porówna jak są przyciągane ;P

Link to post
Share on other sites

Witam, co do tego co pisał White, jedna z podrobionych luf jest moja ;) kupiona na airsoft4u.net. Maja konto na ebay targetprice2010.

ku mojemu zaskoczeniu, 5 min po tym jak napisałem im że lufa to kopia, dostałem zwrot na mojego paypala. Zapraszam do lektury poniżej.

 

Dear Sir

 

We get those barrels from same Hong kong supplier from ehobby.

Please give us some time find out what happen about this supplier.

Can you give us more infomation? we need that to talk to our supplier also.

We will let you know the answer ASAP.

 

We can do the full refund to you 1st. Hope you understand we try the best for you.

Please give us 5 stars feedback support.

 

Next time when you buy anything from our website www.airsoft4u.net we can offer 15% off discount. Hope you understand we try the best for everyone clients.

Link to post
Share on other sites

Najlepiej poproś kogoś kto nie siedzi w temacie aby to sprawdził ;P

Daj komuś z rodziny te wszystkie 3 lufy do ręki i magnes i niech porówna jak są przyciągane ;P

Lol. Zaje*iste masz te rady :/ Lufy są przyciągane PODOBNIE - nie mam siłomierza, żeby sprawdzić z jaką mocą są przyciągane magnesy do każdej z luf. Co NIE ZMIENIA faktu, że mając tylko jedną lufę, ten test nic Ci nie powie, zatem drążenie dalej tematu z magnesami nie ma najmniejszego sensu. ]

Sa zdjęcia do porównania i każdemu to starczy.

Link to post
Share on other sites

A porównywał ktoś parametry tych luf? Bo skoro podróby są przyciągane przez magnes to też prawdopodobnie są ze stali nierdzewnej, a ich produkcja trochę kosztuje, może to po prostu inna partia od prometheusa...

 

@BragA, aż żałuję że nie kupiłem też takiej lufy ;) Super postawa jako sprzedającego, takich to ze świecą szukać...

Link to post
Share on other sites

@ Wojdatuz. Skoro wykonanie zew. kuleje - to nie spodziewałbym się ,że wykonanie wew. będzie na porównywalnym poziomie co promyk. Cała różnica w lufach to właśnie wykonanie. To za to płacimy ten ciężki pieniądz. Materiał to jest jakiś tam ułamek ceny towaru.

Czy to lufa, czy tłok, czy cylinder...wszystko "niby" to samo. Cały sekret tkwi w tym ,jak to jest "obrobione".

Dlatego skoro w hurcie płaci się za pseudo-promyki ułamek oryginalnej ceny no to nie spodziewałbym się osiągów promyka. Natomiast jeśli w detalu, już w PL płacimy prawie ,że cene oryginału - no to jest to zwykłe oszustwo i najbardziej, nieopłacalna lufa ever.

Edited by white_pl
Link to post
Share on other sites

Powiem Wam, że u mnie wyszły dobre jaja. Wczoraj wziąłem na "warsztat" swojego Prometheusa, po dokładnych oględzinach (w ruch poszła nawet lupa) wyszło, że na szczęście mam oryginał :) wszystko jest tak jak to opisywali koledzy wyżej: lufa jest gładka i nie ma prążków, korona jest wykonana bardzo starannie, fazki przy zakończeniu od strony hopup i gładki rowek na gumkę hopup. Osiągi na tej lufie też mam genialne, przy bezwietrznej pogodzie kulka leci cały czas prosto na całym swoim zasięgu aż spadnie na ziemię (przy wietrze wiadomo, kulka skręca w zależności od mocy wiatru). Ale jest jedno "ale". Pudełko wygląda jakby było od podróbki :| To mnie właśnie zdziwiło, bo lufa jestem pewny, że jest oryginalna, ale pudeko mam jakby od podróbki (wnioskuję na podstawie którejś tam stronki z porównaniami pudełek). Na pudełku nie ma czerwonego ostrzeżenia z tyłu, naklejana jest długość lufy, a nie drukowana i inne takie kwiatki. Długość lufy to 229mm do MP5, a kupowana w DeltaShop. Dziwna sprawa z tym pudełkiem. Postaram się wieczorem zrobić zdjęcia pudełka i wstawić tutaj.

Link to post
Share on other sites

Leze i kwicze :D

1. Lufa była kupiona w Delta - bez problemu zgodzili się oddać kasę. 2-ga była kupiona na jebaju. Gość oddał kase i stwierdził ,że nawet nie trzeba jej mu odsyłać ! :D Znaczy to tylko tyle ,że te lufy w hurcie, muszą być tańsze niż koszt wysyłki ! ...pewnie są kupowane w cenie rurek metalowych, bo na to to wygląda, a nie na preckę. Klient nr.2 powiedział, mimo wszystko - kasa zwrocona - sprawdźmy jak to strzela - ,a tu ZONK ! :D Jest krzywo nacięte zapięcie, na blokade komory i rowek na gumkę :D

Widać, to w poprzednim poście z zdjęciami luf na drugim zdjęciu.

Żeby nie było wątpliwości - macie tu zdjęcie od góry:

f2bbbe5c17220895.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...