Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

USA EOD- wyposażenie.


Recommended Posts

Heja

 

Na wstępie chciałem uściślić że chodzi mi o ogół EODów, nie tylko USN EOD czy Army EOD.

 

Do rzeczy. Chciałbym zapytać, jakiego sprzętu ( głównie kamizelek i konfiguracji sprzętowych ) używają popularne "EODy", szczególnie od roku 2009 po dziś dzień, choć mogą być i wcześniejsze lata.

 

Ze zdjęć z lat 2004-07 można wywnioskować że używają różnego sprzętu. MICH2000 i 2002, CIRASy i inne zintegrowane, często w MJK i CB. Mundury- w Iraku widziałem najczęściej DCU 3color. A jak jest teraz?

Sprzęt dostosowują do jednostki z którą współpracują czy to działa w inną stronę?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Jestem po rozmowie z krawcową jest chętna, myślałem że jej trochę ułatwię.

Pomysł na sam strój EOD 9 już mam bo jest wiele zdjęć w sieci, ale zastanawiam się na hełmem.

Czy nie zrobić go z kasku motocyklowego?

W internecie znalazłem zgłoszenie patentowe stroju EOD wraz z ogólnymi rysunkami.

Myślę że krawcowej to wystarczy (pomoże).

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

...

Czy nie zrobić go z kasku motocyklowego?

W internecie znalazłem zgłoszenie patentowe stroju EOD wraz z ogólnymi rysunkami.

...

 

Cześć,

Jezeli była by mozliwość to mozna by poprosić o podesłanie tych rysunków?

 

Kumpel zadeklarował się mi pomóc z hełmem, wizjer będzie z plexi tylko jeszcze nie mam pewności jaka srednica bedzie odpowiednia.

 

Materiały biore od allegrowicza.

 

Pozdrawiam i powodzenia

amper

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Trochę poszperałem i znalazłem to - http://www.youtube.com/watch?v=D43i0ybsdMw - raczej nie wygląda na oryginał ( nie wiem czy ogólnie są dostępne na rynku cywilnym - co jest mocno wątpliwe)

 

Swoją drogą ciekawa sprawa , nawet mam pomysł na zastosowanie w AS - Jeżeli kogoś się złapie na terminatorce , dociążyć mu taki kombinezon i kazać biegać przez resztę zabawy:) ew. można przy użyciu takiego sprzętu znieść wszelkie limity w CQB , nawet dopuścić wiatrówki :icon_smile:

 

Up. W profilu użytkowników na YT , jest więcej filmików z EOD-em

Edited by Tymbark
Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...