Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ekonomiczny pistolet na początek - jaki?


Recommended Posts

Witam!

Z racji tego, że poza sezonem strzeleckim człowiek też by coś postrzelał, a także w sezonie jakieś inne aktrakcje również by ogarnął pomyślałem, aby zacząć brać udział w IPSC AA.

W związku z czym szukam czegoś taniego (tak taniego) zarówno w zakupie jak i eksploatacji, aby zacząć "zabawę" w IPSC AA.

 

Nie pytam o osprzęt bo ten posiadam - pasuje CZ75B i G17 do niego i w tych typach sprzętu szukam również czegoś - najlepiej CZ75B bo nie musiałbym bym zmieniać nawyków jak i żadnych pozostałych osprzętów.

 

Myślałem nad G17 od ARMY, ale różne opinie na jego temat czytałem i słyszałem.

 

Oznaczenia i inne bajery, które występują w ostrej wersji mnie nie interesują bo prostu napis "made in taiwan/china/japan/kosmos" jak "9 x 19 mm" itd. ma w przypadku repliki znaczenie żadne i może ich nie być jak mogą i być...

 

Nie odsyłajcie mnie również do odpowiednich wątków na forum bo szukam opinii pod kątem IPSC AA, a nie niedzielnej jebanki.

 

Chętnie przeczytam opinie na temat G17 i CZ75 używanych w IPSC AA - jakim modyfikacjom zostały poddane, jakie są konieczne, a jakie zbędne itd.

 

Z góry dzięki i pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
  • Replies 207
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cześć,

 

strzelam w Lidze AA od roku i z tego co zauważyłem, to ludzie z Mazowieckiego strzelają głownie z Glocków (zdaje się, że KSC-KWA, ale ktoś też miał TM), natomiast ci z Bytomia z STI Duty One na CO2. To powinno trochę naprowadzić. Ogólna zasada jest taka, żebyś miał taką broń, do której są dostępne zapasowe magazynki i części, zarówno oryginalne jak i tuningowe, aczkolwiek głównie te pierwsze jak nie planujesz za dużo wydawać pieniędzy. Już nawet nie będę dużo wspominać, że wymiary broni muszą zgadzać wg regulaminu dla klasy Standard.

Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

Ale raczej do tej konkurencji potrzeba niezawodnych i precyzyjnych klamek, a to trochę kosztuje. Chociaż używane TMki w bdb stanie można wyrwać za 300 zł od czasu do czasu, wystarczy szukać ;)

Link to post
Share on other sites

ARMY sobie daruj :). W moich przypadku nie wytrzymał nawet strzelania milsimowo-puszkowego. Czyli całkowicie sporadycznego.

Gdzieś nawet na forum jest wzmianka o awarii jaka mnie spotkała.

 

Zaczynając w IPSC AA próbowałem trenować na Glocku 17 KSC/KWA, ale szybko się zniechęciłem. Syfony, problemy z zaworami w magazynkach itp. Głównym problemem są uszkodzenia magazynków - zmieniając mag, ten który masz w replice wywalasz na ziemię gdzie popadnie. Jednak chłopaki z ogólnie pojętego Mazowsza na takowych z powodzeniem startują.

Po niepowodzeniu z KSC/KWA przez prawie rok strzelałem z STI Duty One. Praktycznie niezawodny, przy czym polecam wersję bez blowbacka.

 

Ze względu na sentyment do Glocka, "przesiadłem" się parę miesięcy temu na Glocka TM Custom z metalowym zamkiem (odkupiony zresztą od kolegi Kusiola) i jestem zadowolony. Problem to cena repliki oraz cena i dostępność magazynków. Wolałbym "czystą" 17 3 generacji, ale wycofana ze sprzedaży. Z Customa trzeba podpórkę pod kciuk zeszlifować, albo zdjąć, żeby replika "łapała sie" do Standard.

 

Na zawodach większość torów oblecisz posiadając 3 magi. Ale warto mieć przynajmniej jeden w rezerwie na wypadek awarii itp.

 

W zależności od intensywności treningu potrzebujesz czegoś, co nie rozpadnie się wywalając jakieś 200-1000 kulek tygodniowo.

 

Jeśli chodzi o osprzęt, to niekoniecznie replika spasuje Ci do już posiadanego.

 

Kabura Fobus z palnego - Glock KSC-KWA wchodzi ciężko i ciężko się wyjmuje. Glocka TM nie włożysz - minimalnie za szeroki.

Trzeba szlifować, przerabiać. Z podwójnej ładownicy na magi Fobusa (dedykowanej do Glocka 17) - magazynki mogą wypaść, mają luz, nie trzymają się zbyt mocno.

 

Kabura IMI Defence - też ciasno, trzeba kaburę szlifować i dopasować.

 

Najlepiej wpaść na jakieś zawody - pooglądać, pogadać z ludźmi z czego strzelają, jakie są plusy i minusy itp.

W przyszłym tygodniu (14.10) są zawody w Zielonkach pod Krakowem, a pod koniec listopada bliżej Ciebie (zakończenie sezonu w Poznaniu).

 

pozdrawiam

 

Roger

Link to post
Share on other sites

Oczywista nieprawda. Replika dostepna od ręki cały czas. A w ostatnim czasie w Polsce przybyły kolejne 3 sztuki :icon_biggrin:.

 

Może faktycznie nie szukałem zbyt intensywnie. W kilku sklepach, w których sprawdzałem kilka miesięcy temu widniała taka informacja z adnotacją o wadzie technicznej modelu - więc uznałem, że całkowicie wycofana. Mea culpa - nie zagłębiałem się w szczegóły. Czego teraz żałuję :icon_smile:. Wolałbym tańszą prostszą wersję, bez podpórek, lejków itp.

 

Zaznaczam przy tym, iż należę do ludzi którzy nie mają zamiłowania do grzebania w replikach. Z braku czasu raczej. Dla mnie klocek powinien być jak jego pierwowzór :icon_smile:. Wyciągasz z pudełka, strzelasz, od czasu do czasu wyczyścisz przesmarujesz i nie ma problemów.

 

BTW ktoś wie gdzie można kupić oryginalną szczerbinkę z tego modelu?

 

pozdrawiam

 

Roger

Edited by Rogerx
Link to post
Share on other sites

W kilku? Tzn w jakich, bo ja tą bajkę spotkałem jedynie na specshopie...

 

W jednym sklepie czytam, że wycofany z powodu wady technicznej. W kilku następnych niedostępny (wymienić w jakich? ). Nie szukam dalej.

Jest XXI wiek i należę do ludzi raczej niecierpliwych, którzy albo przychodzą do sklepu kładą kasę na stół i chcą towar, albo zamawiają i chcą towar w miarę szybko z gwarancją, że jeśli mi się coś zepsuje to mi to naprawią.

 

Czytałem:

 

http://forum.wmasg.p...i/page__st__100

 

ktoś wspomina, że wadą mogą być pękające przyrządy celownicze - w moim Customie pękła na pół właśnie szczerbinka (wystrzelałem jakieś 3-4 k kulek, nie znam wcześniejszego przebiegu). Sama z siebie. Nie wnikam w naprężenia itp. Postaram się wymienić na nową. Jeśli się powtórzy - prawdopodobnie zmienię "klamkę".

Jak wspomniałem wcześniej, nie mam czasu na wnikanie, nie bawi mnie to. Ma strzelać i być jak najmniej zawodna.

Awaria na treningu to jeszcze pół biedy. Awaria na zawodach - wiąże się raczej z zerowym przebiegiem na danym torze, a to zwykle znacznie rzutuje na wynik zawodów (o ile awaria pozwala na ich kontynuację).

 

Kolega wojtekk8 prosi o porady w zakresie sprzętu do IPSC AA - podzieliłem się swoimi doświadczeniami.

Dorzucisz coś merytorycznego do dyskusji czy po prostu czepiasz się słówek?

 

Można np. doradzić Koledze, gdzie za ile można kupić, co wymienić, czego nie warto itp.

Edited by Rogerx
Link to post
Share on other sites

Ja po prostu pytam, Ty siejesz dezinformację o jakiejś wadzie fabrycznej opierając się na informacji z JEDNEGO polskiego sklepu. Tymczasem prawda jest taka, że to dostepna w sprzedaży, produkowana klamka do tego mieszcząca się w ścisłej czołówce gaziaków. Mnogość części zamiennych i tunningowych powowduje, że świetnie nadaje się do pneumatycznego IPSC. Można z niej zrobić nawet pięknego raceguna typowo pod klasę open.

 

Pękająca szczerbina jest faktem i warto kupic metalową. Ale warto też dodać, że wszystkie pęknięte szczerbiny w glockach TM jakie widziałem (a uwierz mi, było ich sporo) wynikały jedynie z typowego przekręcenia śruby przez użytkownika. Mi przy cusomowaniu, czyszczeniu, rpzeglądach itp szczerbiny nie pekały. Ale i tak zalecam ich wymianę na metalowe.

 

 

EDIT. Gdzie kupić? No WGC, Redwolf, zależy gdzie obecnie jest dostępna.

 

Co warto wymienić? Stricte pod zawody to na pewno zrezygnowac z metalowego zamka, walnąć oczywiście preckę (PDI tej dł nie są wcale drogie), dobrą szczelną gumę HU. Szczerbinkę na metalową :D. Cylinder wymienić na guarderka bądź PGC albo coś wzmocnionego, byle nie elementa. Dla świętego spokoju- mój w 5.1 zdechł po 3 latach na ostrym (jak na klamkę) tunningu bo do 340fps. Warto przemyśleć shortstrocking kosztem zatrzymywania zamka z tyłu. Magwell bardzo pomaga jeśli klasa sprzętowa dopuszcza. Światłowodowe przyrządy celownicze- ja lubię samą muszkę albo zwykłe czysto sportowe- czarne. Mam takie i takie, mam muchę z kropką. Uzywam obecnie tej z kropką ale moja klamka jest raczej pod kątem klamka-party. Warto (a w glocku robi sie to genialnie prosto i skutecznie) skrócić drogę spustu. Zawory hi-flo nie są konieczne ale warto je mieć. Byle nie zawory Laylaxa.

 

Taka konfiguracja pozwala wywalić kulki z zastraszającą prędkością i celnością (jak na klamkę). Kiedy biegałem z customowym glockiem na klamka party kilkukrotnie posądzono mnie o tryb full auto :D.

Edited by dexterkrak
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi!

Wszystko ładnie pięknie i jak na razie jestem w tym samym punkcie w jakim byłem.

 

@dexterkrak: wchodzisz w swoim poście już w szczegóły tuningowe, które mnie szczerze zbytnio w obecnej chwilii nie interesują ponieważ szukam czegoś co jak napisano mogę wyjąć z pudełka i strzelać.

Szczegóły tuningowe czy poprawiające kulturę pracy są cenne, ale dla mnie będą istotne dopiero jak nabędę jakiś konkretny model bo teraz jest to takie ogólnikowe.

 

Jeżeli mógłbyś się odnieść do konkretnego modelu dostępnego, w którymś z polskich sklepów to było by miłe bo widać, że masz wiedzę w tym temacie.

Może osobny temat dla danej repliki opisanej pod kątem IPSC AA?

Link to post
Share on other sites

Wojtekk8, nie wiem dlaczego tak się upierasz przy polskich sklepach.

Kupowanie w HK nie jest takie straszne, co potwierdzi pewnie dexterkrak.

W zależności od sklepu, klamka będzie u Ciebie w tydzień góra dwa.

Zależy jaki typ przesyłki wybierzesz.

Jak zależy Ci na gwarancji na miejscu, to jak pisałem w temacie o sklepach,

Mad Onion sprowadzi Ci to, co znajdziesz na stronach WGC bądź RWA, i dadzą Ci na to gwarancję.

Tyle, że musisz się uzbroić w cierpliwość, bo czasem dostawa potrafi trwać i miesiąc.

 

A nawiązując do rady dextera, produkty TM w dłuższej perspektywie wychodzą jednak tanio (taniej).

 

Raz, z powodu dostępności części zamiennych i nie chodzi mi o tuning, tylko zwykłe zużycie eksploatacyjne.

Nic nie jest wieczne.

Dwa, łatwo taką klamkę odsprzedać jak Ci się znudzi, ludzie jednak wiedzą co to TM.

Trzy, jak już Cie najdzie na tuning, to znajdziesz do nich sporo części.

Link to post
Share on other sites

Generalnie nie rozbieram czegoś co działa i ma jeszcze gwarancje lub nadal działa po jej wygaśnięciu.

Replika jaka by nie była nie jest bronią palną i nie została stworzona do tego, aby ją rozbierać w stopniu większym niż to możliwe przez zwykłego użytkownika.

Dlatego pytam o replikę tanią i bezawaryjną.

 

Dlaczego akurat tanią? Dlatego, że na ostre strzelania wydaję wystarczająco, a nie wiem czy na IPSC AA będę miał tyle czasu co myślę.

Link to post
Share on other sites

Otóż to.

Roger pisał o zacinającym się klocku KWA/KSC - fakt, potrafi się przycinać... ale wystarczy regularnie czyścić (po każdym użyciu), odpowiednio smarować i konserwować i nie ma z nim większych problemów.

 

IPSC to sport w którym każdy strzał jest ważny - bardzo ważny, bo może decydować o miejscu na pudle. Jeżeli jest taka możliwość by przygotować sobie pistole przed zawodami na tiptop - to trzeba z tego korzystać.

 

Po pewnym czasie znasz swój sprzęt na tyle - że wiesz gdzie mu kapnąć silikonem, gdzie ma być suchy, gdzie i jak ocenić zużycie materiałowe. To wszystko składa się na prawidłową i niezawodną pracę twojej broni.

Link to post
Share on other sites

Pytanie co rozumiemy przez niezawodnie, a co przez tanio i co przez tanio i niezawodnie?!

 

Znałem/znam takich asgejów, którzy to po wyciągnięciu repliki z pudełka i wystrzeleniu paru kulek stwierdzają, że coś jest nie tak i trzeba coś poprawić - przez co ciągle siedzą na respie i grzebią w replice...

Inna grupa to tacy to władowali samodzielnie lub przy pomocy domorosłego serwisanta wszystko najlepsze co się da do repliki, a BB'sy lecą nadal na 15 metrów.

Dla mnie nie ma aż tak wielkiego znaczenia czy coś jest super tuningowane czy nie bo liczą się umiejętności oraz duch walki itd.

Link to post
Share on other sites

Liczą się umiejętności? To serio nie jest palna. Jak Ci gaziak walnie syfon albo nie ma siły się przeładować (częste w KSC glockach) to żadne umiejętności Ci nie pomogą.

 

O ile weźmiesz dobrego strzelca i dasz mu zdezelowanego MCM bez wyciągu :D i strzeli on dobry wynik to jak weźmiesz nędznego strzelca i dasz mu wykokszonego Moriniego czy innego Walthera (Anshutza, Steyra i tak dalej)- nie strzeli dobrego wyniku. Tu choćbyś nie wiem jak dobry był to ze sprzętem niskiej klasy nie podziałasz jeśli konkurenci mają sprzęt dobry i firmowy. Na syfon, cieknące magi i dziwnie kręcącego hop upa nie pomogą Ci lata doświadczenia ze strzelaniem.

 

Oczywiście- od czegoś trzeba zacząć. Ale niestety w klamkach gazowych co tanie to drogie. Dlatego lepiej wydać raz te 700zł niż 400zł... i 300 na późniejsze naprawy (a nadal mieć klamkę za 400zł).

 

Napiszę to bardzo wyraźnie i z naciskiem: jako serwisant i pasjonat klamek (no, i posiadacz kilku :D) zapewniam Cię, że tania klamka sprawi Ci więcej kłopotu i rozczarowania niż radości z wypluwania kulek. Jeśli już coś taniego- to klon TM. Bo da się naprawić, bo są części.

Link to post
Share on other sites

A ja jako uczestnik większości imprez IPSC AA w Polsce - potwierdzę :)

 

Nic nie psuje tak fanu z zawodów jak syfon.

 

Jedziesz przez pół Polski, wydajesz kasę na transport, wpisowe, hotel i inne pierdoły - a skąpisz na klamie... trochę nie te proporcje.

 

Oczywiście mówimy o sytuacji gdzie chcesz się wkręcić w IPSC. Jeżeli zamierzasz strzelić jedną dwie imprezy rangi level1 w roku - to faktycznie nie ma sensu szaleć z kasą i najlepiej kupić coś co pluje kulkami na 10m w kierunku ustalonym mniej więcej przez wylot lufy.

Link to post
Share on other sites

Praktycznie w całości. Gumki, lufy- pasują. Zamki- pasują acz mogą wymagać dotarcia (ale zamek dedykowany do klamki TM zakładany na klamkę TM też wymaga dotarcia!). Zawory- pasują, Cylindry,m głowice tłoczków BB- pasują. Magwelle, zwalniacze magazynka, zamka- pasują. Sprężynki, pierdółki- pasują. Czasami trzeba popracować pilniczkiem czy papierkiem ściernym ale generalnie- klon to klon.

Link to post
Share on other sites

I właśnie dochodzimy do tego, co zostało już napisane tu kilka razy.

Mając klona TM i zaczynając go poprawiać, wydamy więcej kasy na jego poprawianie niż zakup TM.

Najlepiej spojrzeć na to tak, zakładając oczywiście, że chcesz wziąć udział w więcej niż kilku zawodach w sezonie:

- kup coś TM, coś co Ci najlepiej leży, weź udział w zawodach, jak Ci się spodoba i wciągnie, masz solidną bazę do ewentualnej przebudowy, jak Ci się znudzi masz porządną repliką, którą sobie zostawisz, bądź puścisz za przyzwoitą kasę.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...