Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Słuchawki aktywne


Guest gecko123

Recommended Posts

  • Replies 178
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sprawdziłem - HL Impact Sports oraz Peltor ComTac XP. Układają się idealnie na płaszczyźnie słuchawki Bowmana, a wystający kołnierz - teraz dopiero zrozumiałem do czego jest :icon_wink: - stabilizuję muszlę aktywnych ochronników. Impacty mają bardziej prostokątny profil nauszników - wchodzą luźniej niż słuchawy ComTac XP, które pasują się "na wcisk".

Link to post
Share on other sites

Chcesz nosić bowmana pod słuchawkami aktywnymi zamiast po prostu podłączyć sobie słuchawki aktywne do radia tylko dlatego, że tak fajnie wg ciebie wyglada? xD

To chyba nie byłby WMASG jakby się taka odpowiedź nie pojawiła.

 

Zacznę może od głównego oskarżenia - Tak, jeśli coś według mnie fajnie wygląda to "tylko dlatego" wystarczy mi za powód. Na cargo przy pasie noszę lightsticki, chyba zużyte, na nodze mam gumowy bagnet, no i tu, i tam umieściłem jakieś naszywki. Rzeczy zbyteczne, ale fajnie wyglądają, a w ersofcie można sobie czasem pozwolić, co nie :icon_biggrin:?

Z tego co pamiętam, to jeden z nas pas bezpośrednio podpina do chesta i drugi z bynajmniej nie rzucał oskarżeniami w stylu ("tylko dlatego, że tak fajnie/praktycznie/wygodnie wg ciebie się nosi? xD") choć ten pomysł jest znacznie mniej koszerny od mojego :icon_razz: Ale powtarzam, to ersoft, więc czemu nie? Zapewniam, że nawet jak jakieś rozwiązanie mi się podobało wizualnie w przeszłości, to wyrzucałem je jeśli było niewygodne.

 

Po drugie - tak się robi. Spójrz na kształt bowmana, albo jakieś zdjęcia "operatorów".

 

No i najważniejsze - a jak ich jedyną funkcją będzie aktywna ochrona i nie będą posiadały możliwości podłączenia do radia?

 

Poza tym - 'po prostu' podłączenie słuchawek to nie jest takie samo rozwiązanie. Chcę mieć słuchawki aktywne bez mikrofonu (jak bodajże Tacticale [droższe], albo te wszystkie repliki Z-Tactical). Ba, nawet możliwości podłączenia czegokolwiek nie muszą posiadać, bo i tak pod spód idzie bowman.

 

Bowmana i PTT już mam w miejscu, które mi się podobają, chcę dodatkowo aktywną ochronę, jeśli słuchawki będą miały wejście na radio, albo coś - to fajnie, jeśli nie, to nawet fajniej, bo może będą ciut tańsze :icon_biggrin: Do gruchy ostatecznie się nie przekonałem, wolę mieć mikrofon przed ustami, dlatego układ bowman i na to samodzielne słuchawki, które mogę zależnie od humoru, nawet zostawić lepiej mi leży, no i nic nie będę musiał wymieniać w oporządzeniu.

 

Rozumiem szyderę jakbym kupował słuchawki z mikrofonem i kombinował jak tu użyć mojego ulubionego chińskiego zestawu zamiast wbudowanego, ale "xD" jest trochę nie na miejscu, bo to co chcę osiągnąć nie jest bynajmniej moim autorskim pomysłem.

 

Dzięki za odpowiedź C4Int, mogę spokojnie przechodzić do planowania kupna :icon_wink:

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

No ja mam specyficzne podejście do airsoftu, dlatego od czasu do czasu gniję z rozwiązań, których główną (jedyną?) zaletą i zastosowaniem jest fajny wygląd. No ale nie przejmujcie się moimi podśmiechujkami, tak już mam.

 

A za ciekawostkę dziękuję - nie wiedziałem, że Bowmana się nosi pod ochronnikami :)

 

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Jeśli chcesz "real-deal" aktywne ochronniki słuchu to Howard Leight Impact Sport (da się przerobić pod mikrofon), Peltor SportTac (da się przerobić pod mikrofon), z droższych, Peltor Comtac (wszystkie generacje, da się rozbudować o mikrofon), MSA Sordin (da się rozbudować o mikrofon), z ochronników z wbudowanym modułem komunikacji to MSA Sordin DualComm/SingleComm, Peltor Comtac (wszystkie generacje) DualComm/SingleComm. Przy czym te ostatnie to koszt ponad tysiąca zł. Pamiętaj też o odpowiednim PTT, niektóre zestawy wymagają tzw. amplified czyli PTT z przedwzmacniaczem mikrofonowym.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Nie wiem do czego chcesz używać aktywnych ochronników, ale te z linku mają bardzo duże i odstające muszle, co może utrudniać złożenie się do broni. Natomiast ten gruby pałąk na pewno będzie kolidował z większością hełmów.

Za takie pieniądze wolałbym kupić Howard Leight Impact Sport

http://www.howardleight.com/ear-muffs/impact-sport

Link to post
Share on other sites

Same muszle właśnie nie wyglądają na aż tak duże (zresztą nie oszukujmy się - bezpośrednio wpływa to na ich tłumienie), a pałąka można się pozbyć. Głównie interesuje mnie czy to oryginał i jaką to w środku ma elektronikę - czy podgłaśnia, czy tylko wygłusza.

 

Impact Sporty mam już od dawna na celowniku, ale rozglądam się również za jakimiś alternatywami.

PS. W Impact Sportach w trybie AUX działa dźwięk z zewnątrz, czy jest całkowita odcinka?

Link to post
Share on other sites

Wiciok do mnie lecą Impact Sporty, zaraz powinny być więc dam znać ale z czego słyszałem to podobnież działa AUX wraz z zewnętrznym dźwiękiem.

Te MSA to może być jakiś model dla obsługi lotniska (cywilnego). Mogę się mylić ale na takowe wyglądają. Elektronika powinna być MSA. Sprawdź może, czy MSA nie ma jakieś zakładki "legacy" na stronie. Może to być już model wycofany i nieprodukowany. Swoją drogą o ile muszle są duże to mikrofony do złudzenia przypominają te z Sordin'ów. Budzi się we mnie zmysł majsterkowicza, na komisie gdzieś zepsute kopie Z-Tac'a, bez pękniętej obudowy... :D

Edited by zielen
Link to post
Share on other sites

Podobne modele są na różnych stronach oferujących produkty MSA. Te są zbliżone do "roboczych" słuchawek.

No właśnie wiem, niestety nie udało mi się znaleźć tego konkretnego modelu, a interesuje mnie czy ma elektronikę raczej jak Supreme czy jak Supreme Pro.

Wiciok do mnie lecą Impact Sporty, zaraz powinny być więc dam znać ale z czego słyszałem to podobnież działa AUX wraz z zewnętrznym dźwiękiem.

Będę wdzięczny. Skąd brałeś, z amerykanosa może?

Te MSA to może być jakiś model dla obsługi lotniska (cywilnego). Mogę się mylić ale na takowe wyglądają.

Elektronika powinna być MSA. Sprawdź może, czy MSA nie ma jakieś zakładki "legacy" na stronie. Może to być już model wycofany i nieprodukowany. Swoją drogą o ile muszle są duże to mikrofony do złudzenia przypominają te z Sordin'ów. Budzi się we mnie zmysł majsterkowicza, na komisie gdzieś zepsute kopie Z-Tac'a, bez pękniętej obudowy... :icon_biggrin:

Kusisz :icon_mrgreen:

 

PS. Tak z innej beczki, to Nacre Quietpro to niezły wypas. Jeśli ktoś miałby okazję kupić, to naprawdę warto.

Link to post
Share on other sites

No właśnie wiem, niestety nie udało mi się znaleźć tego konkretnego modelu, a interesuje mnie czy ma elektronikę raczej jak Supreme czy jak Supreme Pro.

Obstawiam, że jeśli już mają mieć to raczej z Supreme. Cywilna obsługa lotniska/fachowa praca to raczej nie są zadania wymagające od słuchawek high-techowego procesora DSP.

 

Będę wdzięczny. Skąd brałeś, z amerykanosa może?

Tak, kupione na allegro od amerykanosa, dwupak bo brałem z kumplem (cena obojętna bo w dwupaku wychodzi 50gr mniej na głowę ale za to 45zł za przesyłkę rozkłada się na dwa).

 

Kusisz :icon_mrgreen:

Z takim kuszeniem to ja walczę dzień w dzień. :D

 

Edit: Jestem prawie pewny, że to elektronika Sordin Supreme w "roboczych" muszlach. Raczej chwaliliby się napisem "Supreme Pro" na boku gdyby elektronika z "Pro" tam siedziała.

Edited by zielen
Link to post
Share on other sites

Vatu nie powinno być. Nie wiem jak ale amerykanos raczej ma to jakoś przekninione wszystko, nie wspominali (chyba) nigdzie o możliwości pojawienia się dodatkowych kosztów. W teorii zakupiłem to w polsce, na polskiej aukcji choć to może mieć marginalne znaczenie. Jak dosrają vat to dosrają - zapłacę, nadal będę na plus bo ceny Howardów w PL są kosmiczne - 550zł na promocji w specu...

Nadal choruję na Sordin'y ale nie wiem czy jestem jeszcze gotowy na wywalenie 1000+ na słuchawki do strzelania kulkami. :D

Edited by zielen
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...