Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Szkielety V2/V3 [Ultimate]


Recommended Posts

Szkielet Ultimate, popychacz też, zębatki G&P, bore up Guarder. Replika po złożeniu strzela tylko auto, lecz po zmianie trybu ognia przestaje strzelać i jest zero reakcji. Styki i okablowanie nowe. Macie jakieś pomysły ?

 

Coś z przerywaczem. Zobacz czy chodzi swobodnie, czy jest sprężynka w nim.

 

Jak złożysz gearbox bez cylindra, tłoka, głowic i popychacza możesz zajrzeć przez otwory co się dzieje z kostką stykową.

 

[EDIT]

 

Wróć - Masz też kostkę i selektor Ultimate? Własnie spojrzałem że on ma te blaszki od kostki stykowej na zewnątrz. Bardzo prawdopodobne że tam ci coś nie styka. Sprawdź to.

Edited by matrigs
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Panowie zmieniłem mój leciwy szkieket na V2 ultika, póki co nie dogaduje się za dobrze z body ale troche pianki za gb załatwiło sprawę. Wiecie czy szkielet dogada się z body KA prosto z pudełka? Ewentualnie z G&P? Komora KA/Madbull, gumka Madbull niebieski, dysza póki co stock ASG (ale nie Ultimate) ale idzie do zmiany.

 

Edited by zielen
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Cześć. A Miał ktoś doczynienia z kupnem kompletnego Gearboxa V2 od ULTIMATE tego z M150? Czy dość to wytrzymuje i czy szczelność jest dobra.

No wiadomo że mi to M150 nie potrzebne bo chce szturma więc SP130 by do tego poszło zamiast tej M150.

Co o tym sądzicie. Czy bardziej opyla się złożyć kupić części dobre osobno i poskładać. Mam do dyspozycji około 1000zł.

A ten GB chodzi po 900.

Link to post
Share on other sites

Raczej wytrzyma jeśli nie masz zamiaru go katować na 150. W zestawie powinny być zęby HT (wnioskując po sprężynie) - spowolni ci to pracę na 130 i spadnie ROF, tłok to zapewne niebieski Ultimate, całkiem spoko, kable bym wymienił, do samej pneumatyki nie mam żadnych zastrzeżeń, wzorowa szczelność i dobra jakość.

Jeśli masz 1000zł do dyspozycji na sam gearbox to polecam ci poskładać sobie samemu GB, do 130 starczą zęby 18:1 (Classic Army/Guarder/Ultimate/G&G/ICS - te ostatnie są bardzo dobre), SP130 oczywiście Guarder, prowadnica sprężyny Ultimate/każda inna (markowa lub nie), szkielet możesz kupić Ultimate V2 osobno, 200 coś zł za szkielet z łożyskami 8mm, selektorem i popychaczem dyszy, pneumatyka pomyśl nad Bore Up od Modify lub jak ma być NBU to tersz jest dobra promocja na pełną pneuamatyke Lonexa (to samo co ultimate) na GF, kable kupisz w każdym sklepie elektronicznym, T-Connector to 3zł za pare, kosta stykowa ultimate, blokada spustu podejdzie każda, przerywacz też, spust każdy kompatybilny z V2 (choć ja musiałem troche piłować Madbull'a). Powinno cie wyjść taniej, zestaw podkładek, smary i jazda, ewentualnie jak nie znasz się na składaniu GB oddać to serwisantowi do poskładania.

Edited by zielen
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Yyy. Możliwe jest by mieć prawie 500FPS na sprężynie m130? Bo kazalem serwisowi złożyć gb z podanych przezemnie części i gość napisał ze jak złożyli karabin i zrobili próbę to wyskoczylo im +-500fps o.O i się zastanawiam czy to realne. Nie mam chrono by to sprawdzic

Link to post
Share on other sites
Yyy. Możliwe jest by mieć prawie 500FPS na sprężynie m130? Bo kazalem serwisowi złożyć gb z podanych przezemnie części i gość napisał ze jak złożyli karabin i zrobili próbę to wyskoczylo im +-500fps o.O i się zastanawiam czy to realne. Nie mam chrono by to sprawdzic

Jakie części tam wsadzali? Z BU jak najbardziej możliwe aczkolwiek NBU to ciężko.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 8 months later...

Wymiana szkieletu nie jest taka hopsiup. To ingerencja w bazę repliki i często wiąże się z wieloma przykrościami. Chodzi o dopasowanie szkieletu do repliki. Nie wystarczy go tylko zamontować.

 

Co do wyniku 500fps na 140... 140 są różne. Np. SP140 Guarder powinna dać ~530fps Inne 140 dać mogą 450, 550, 420... Oznaczenie sprężyny nic nie oznacza. Dobrze poskładany Ultimate, z dobrym zderzakiem, idealną szczelnością, kompresją będzie działać długo. Bolączką tych szkieletów jest łamiący się ogranicznik styku. Pękać w typowym miejscu także potrafią.

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites

Jakbym nie wiedział że wymiana to nic prostego ;)

Musiałem wymienić APSa bo się zepsuł.

Dwa tygodnie zajęło usunięcie wszystkich bolączek i problemów, wraz z wymianą komory hop siupa, dyszy i całego okablowania. Zabawy było, a ze nie zajmujemy sie serwisem na co dzień to i zeszło się troszkę.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...