Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Roni92 i problemy z wyciszonymi głowicami Ultimate


Recommended Posts

Posty wydzielone z tematu o częściach Ultimate.

 

Tak, tak zaje..fajnie porządne, że niekompatybilne ze standardowym gb... wyciszona głowica tłoka + cylindra ultimatu = haczenie zębatki tłokowej o 3 ząb tłoka. Poprostu są za szerokie(patrząc na gb z boku).

Edited by wiciok
Link to post
Share on other sites

Oj, jakie mądrale, tak się składa, że to stwierdził serwisant z bbmax, co ja wiedziałem od początku. @Major: tak, tłok wystaje jakieś 1cm i jest to wina tych głowic, nie moja. Taka jest prawda jak się kupuje tanie, niestandardowe gówno.

Zresztą spójrzcie na głowice systemy: tak wszytko jest ok, poprostu żeby coś było normalne trzeba w wuj zapłacić.

Edited by Roni92
Link to post
Share on other sites
Oj, jakie mądrale, tak się składa, że to stwierdził serwisant z bbmax, co ja wiedziałem od początku.

Ta, i mimo stwierdzenia tego faktu zamknąłeś gearbox, strzelałeś i zerwałeś ząb na zębatce (który to czyn potrzebuje artysty żeby nastąpił)?? :sciana:

 

@Major: tak, tłok wystaje jakieś 1cm i jest to wina tych głowic, nie moja.

Znasz różnicę między "wystaje" a "jest przesunięty"?? :icon_rolleyes:

 

Taka jest prawda jak się kupuje tanie, niestandardowe gówno. Zresztą spójrzcie na głowice systemy: tak wszytko jest ok, poprostu żeby coś było normalne trzeba w wuj zapłacić.

Tekstu o niestandardowym gównie nie skomentuję. A prawda to jest taka że nawet z markowymi częściami bywają problemy ale wszystko da się poskładać tak, żeby działało jak należy. No ale jak ktoś się bierze za coś do czego mu brakuje umiejętności i wiedzy to później obwinia części że były złe. Jak to się mówi, kiepskiej baletnicy rąbek u spódnicy ... :icon_rolleyes:

 

Co do spuszczania się nad częściami Systemy - miałeś kiedyś?? Czy piszesz że takie super bo to przecież Systema?? Bo ja na ten przykład wiem że w Borku Systemy dysza nie jest szczelna z głowicą cylindra, i trzeba albo wymieniać dyszę albo kombinować z tą z zestawu.

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

Oj, jakie mądrale, tak się składa, że to stwierdził serwisant z bbmax, co ja wiedziałem od początku.

 

1. Co to za serwisant jak tylko stwierdził, a nie zniwelował...? Od stwierdzania są sędziowie...

 

2. Wiedziałeś, a i tak zamknąłeś... Widać pełen profesjonalizm ;)

 

 

Taka jest prawda jak się kupuje tanie, niestandardowe gówno.

 

1. Nie istnieją części kompatybilne ze wszystkimi replikami na świecie... Niezależnie od tego czy są tanie, czy nie. A może masz jeszcze minimalnie dłuższy tłok od niestandardowych? Różnice w długości tłoków dostępnych na rynku sięgają nawet 2mm...

 

 

Zresztą spójrzcie na głowice systemy: tak wszytko jest ok, poprostu żeby coś było normalne trzeba w wuj zapłacić.

 

1. Głowice Systemy (zwykłe, nie Energy) wyglądają prawie identycznie. Ultimate wprowadziło kilka poprawek, które są jednak na ich korzyść.

 

2. Btw skoro Systema jest taka super evo pro, to dlaczego ich nie kupiłeś? Kup kompletny GB, tam masz wszystko z Systemy... Zobaczymy jak szybko chociażby tłok pójdzie ;) A o szczelności na układzie dysza-prowadnica dyszy też nie wspomnę, ale to już Major napisał ;) A odnośnie głowic to są one o 1mm cieńsze od Ultimate, więc i tak i tak by Ci ten ząb urwało... Ciekawi mnie, czy wtedy byś tak najeżdżał na Systemę...

Link to post
Share on other sites

Ultimate płaci wam za takie gadanie? Tak głowica systemy/ca jest może 1mm węższa i właśnie dlatego jest lepsza, bo nic nie trzeba zmieniać żeby pasowała. A głowica cylindra do NIBY V3 też nie pasowała musiałem spiłować to wystające czoło piłką do metalu...

A i żeby nie było, wiem że nie ma części kompatybilnych ze wszystkimi replikami, ale jeśli pisze, że to jest do v3, a ja mam v3, to kupuje to dlatego, że ta część będzie pasować, a nie pasuje. Zobaczcie jakiekolwiek głowice cylindra innych firm do v3 i jakoś tam niema tego kretyńskiego czoła, chyba tylko w ultimate. W dodatku capri świadomie oszukuje klientów.

Edited by Roni92
Link to post
Share on other sites

Ultimate płaci wam za takie gadanie?

 

Nie, sam wiem z doświadczenia. Miałem w sumie 3 zestawy wyciszonych głowic Ultimate i jakoś zero problemów.

 

 

A głowica cylindra do NIBY V3 też nie pasowała musiałem spiłować to wystające czoło piłką do metalu...

A i żeby nie było, wiem że nie ma części kompatybilnych ze wszystkimi replikami, ale jeśli pisze, że to jest do v3, a ja mam v3, to kupuje to dlatego, że ta część będzie pasować, a nie pasuje. Zobaczcie jakiekolwiek głowice cylindra innych firm do v3 i jakoś tam niema tego kretyńskiego czoła, chyba tylko w ultimate.

 

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=2742

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=2743

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=594

 

Czyżby? Pozostawię to bez komentarza...

 

W dodatku capri świadomie oszukuje klientów.

 

A przykład na to jakiś masz?

 

 

Jeżeli chcesz kogoś osądzać to zacznij od siebie. Bo bawisz się w tuning bez żadnej wiedzy i umiejętności, a winę zwalasz na producenta i sklep... Ogarnij sieeeah, bo niedługo zaczniesz nas obwiniać, dlaczego tutaj w ogóle piszemy...

Edited by lukira
Link to post
Share on other sites

Roni - skończ. Jesteś leżący i sam siebie dobijasz, każdy Twój następny post to kopnięcie leżącego siebie samego. Nie masz pojęcia o czym mówisz i jesteś tak narcystyczny i zapatrzony w siebie że nie potrafisz się przyznać do błędu tylko części obwiniasz. Ale cóż, jeśli jesteś masochistą to pisz dalej nowe posty i dalej kop samego siebie, ktoś kto ma pojęcie w temacie po przeczytaniu Twoich postów już sam spokojnie stwierdzi że Twoje zdanie w temacie jest warte nic bo wiedzę masz bliską 0.

Link to post
Share on other sites

Roni92 jeśli ten serwisant nie potrafi Ci tego złożyć to go zmień. Nie wiem jaka jest Twoja wiedza w zakresie budowy AEG'a ale zakładam, że nie za wysoka bo byś sam to sobie złożył.

 

Major762 pomimo swojej wiedzy w temacie możesz jakoś zmienić swój ton wypowiedzi? Mniej trochę szacunku do czytających Twoje wypowiedzi osób, ok?

Link to post
Share on other sites
Major762 pomimo swojej wiedzy w temacie możesz jakoś zmienić swój ton wypowiedzi?

Nie mam zamiaru udawać miłego bo miły z natury nie jestem, chyba że mam dobry humor, a to rzadkie. Dziękuję za uwagę :icon_cool:

 

Mniej trochę szacunku do czytających Twoje wypowiedzi osób, ok?

1. Moje pogrubienie - nawołujesz mnie abym w swoich wypowiedziach miał mniej szacunku do czytających?? :icon_lol:

2. Zauważasz drobną różnicę między stwierdzaniem faktów a brakiem szacunku??

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

AnR dobrze prawi:D Jeżeli ktoś jest dobrym serwisantem, to nawet z kompletnie złymi częściami złoży tak, żeby dobrze działało. Wszystko da się dopasować poza dyszą, którą teoretycznie też da się "wydłużyć" poprzez zabawę z popychaczem:D

 

@AnR:

da się naprawić kompletnie zjechany tłok?:D

Link to post
Share on other sites

Człowieku, widziałem więcej AEG niż Ty masz włosów na głowie, rozwiązywałem bardziej skomplikowane problemy niż to, że replika zjada tłok. Więc mi nie praw bzdur, dobrze? Podstawowym błędem każdego serwisanta, młodego, jest powiedzenie "potrafię to". Mogę Ci w 5 min udowodnić nad otwartym AEG, że nie potrafisz. Mnie cały czas te zabawki zaskakują i fascynują, że po mimo prostego układu w tak dziwaczny sposób potrafią się zepsuć. Uczę się od nich, poszerzam swoją wiedzą. I uwierz mi, że przez 3 lata serwisowania, kiedy przez moje ręce przeszły setki AEG, mogę stwierdzić, że mylisz się. Rozwiązanie Twojego problemu jest banalnie proste. Ale trzeba się znać, a nie udawać, że się zna...

 

@lukira

Nie, nie da się. ;)

Link to post
Share on other sites

"Jak Ci 1 osoba mówi że jesteś koniem to to olej, jak mówią 2 - zacznij się zastanawiać, jak powiedzą to 3 osoby - załóż siodło".

Ale jak widać mamy przykład osobnika z gigantycznie (i bezpodstawnie) przerośniętym ego które nie pozwala przyjąć do wiadomości że się nie zna i popełnił błąd. Cóż, i tacy bywają :icon_cool:

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

@Roni92

 

BO NIE MUSI! To jest bardzo typowy problem, który usuwa się w minutę dremelem bądź w pół nożykiem do tapet. Jesli twój serwisant to zauważył, w co wątpię, bo z takim errorem NIE WOLNO odpalać GB, to oznacza, że guzik z niego a nie serwisant. Jeśli Ty złożyłeś i odpaliłeś GB z takim problemem to sorry, ale ni wacka się nie znasz na tej robocie.

 

Inna rzecz, że podważając opinię takich osób jak AnR i Major, pokazujesz jak bardzo masz ograniczony sposób pojmowania świata. Jesteś całkowicie głuchy na argumenty GIGANTYCZNIE bardziej niż Ty doświadczonych osób.

 

ps: Jeszcze mi też napisz, że się nie znam a Ty i twój serwisant macie rację. Będzie jeszcze śmieszniej :-P .

Edited by poldeck
Link to post
Share on other sites

Cwaniaki internetowe, nawet nie widzieli a krytykują...

 

W sumie Ty też jesteś cwaniakiem, nawet nie widziałeś co reszta robiła z replikami a oceniasz ich. Mnie naszło jeszcze takie przemyślenie, że jak włożysz odpowiednią ilość serca, czasu, poświęcenia itp. to robisz cuda. Do tego dołóż powiedzonko "Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie" i masz powód czemu Ci nie działa.

Btw. Kwestią "Ultimate płaci wam za takie gadanie?" stałeś się moim mistrzem ripost...

Link to post
Share on other sites

@Poldeck:

przecież oni mają racje, a my wszyscy się z nimi tylko droczymy...;p

 

@Major:

W tym przypadku już są 4 osoby:D (Edit: już 5) Czyli co ma zrobić?

 

P.S

Jak ktoś się kanarkiem urodził, nie zginie kotem... Czy jakoś tak;d

Edited by lukira
Link to post
Share on other sites
@Major: W tym przypadku już są 4 osoby:D (Edit: już 5) Czyli co ma zrobić?

Podkuć kopyta i się do furmanki zaprząc?? :icon_biggrin:

 

P.S Jak ktoś się kanarkiem urodził, nie zginie kotem... Czy jakoś tak;d

Jak ktoś się urodził płotką to nie umrze rekinem?? :icon_biggrin: :icon_wink:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...