Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

10th Special Forces Group (Airborne)


Recommended Posts

Witam!

Chciałbym zająć się odtwarzaniem 10th Special Forces Group z okresu mniej-więcej nam współczesnego.

Czy możecie pomóc mi w doborze sprzętu i określeniu ogólnego przeznaczenia jednostki?

znalazłem w necie tą galerię:

 

http://discovermilit...n-counterparts/

 

ze szkolenia w 2012 roku.

Szpej rozpoznaję tylko w połowie i nie do końca pojmuję mechanizmy doboru szpeju (plate carrier cummerbund bez PACY- wydaje mi się, że pod tego typu kamizelkami nosi się właśnie PACĘ).

Dlatego pytanie: Czy ktoś może opowiedzieć coś więcej?

 

PS. Poszukuję informacji o stanie teraźniejszym, jaki i z okresu, w którym jednostka używała mundurów UCP :icon_wink: (wydaje mi się, że oprócz mundurów mało się zmieniło)

Za pomoc z góry dziękuję :icon_wink:

Edited by kajtoo5
Link to post
Share on other sites
  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...

Witam, mam pytanie, chciałbym zakupić m249 MK II, ale nie wiem czy takowe używane są przez te jednostki? Czy zmuszony byłbym to zakupu para, czy tez soc oma Czy ktoś wie czy to ma jakieś większe znaczenie? Jeżeli mógłby ktoś się rozpisać to z przyjemnością się zapoznam.

 

mam na myśli "sfów" około 2009 roku

Link to post
Share on other sites

Myslisz ze nie szukałem Nic z tego nie wiem często przy zdjęciu nie ma opisu jakie to są lata, zdjęcia sa niepewne, rożnego rodzaju bronie, nieraz wcale nie ta jednostka tylko jakieś dzieciaki z podwórka wiec jeżeli ktoś coś wie to proszę o informacje, każdy zna google to już stary żart, jakbym umiał tam znalesc to czego szukam to bym się tutaj nie wypowiadał. Z dnia na dzień nie da się być znawca, sorry za off

Link to post
Share on other sites

Tak, ja też uważam, że forum to jednak forum, a nie miejsce, gdzie każdy rzuca sobie linkami do google, z dopiskiem "znajdź se".

Swoją drogą.

Co to za front, który ma operator na 6 zdjęciu?

Chodzi mi o długość lufy i oczywiście o rodzaj szyn.

poza tym co to za latarka (lub wskaźnik laserowy... nie wiem nie znam się), która mu sterczy z boku ;)?

 

Poza tym pytanie odnośnie mundurów.

Kiedy operator ma spodnie w kroju innym niż CP, to jakie nakolanniki zakłada? Czy nie zakłada w ogóle? Na zdjęciach jest paru operatorów bez nakolanników, ale z drugiej strony to tylko strzelnica. Komu by się chciało

Link to post
Share on other sites

Baartko. Dam Ci poradę, każdy musiał przegrzebać internet, by znaleźć coś co go interesuje. Ja skrócę Twoje męczarnie, bo jak widać czytać ze zrozumieniem potrafisz, aleś leniwa bestia. Przeszukaj następujące fora:

militaryphotos.net

boar.gearsoc.com

 

Już spieszę z tłumaczeniami, dlaczego tak ogólne linki Ci daję. Otóż aby odpowiedzieć na Twoje pytanie, musiałbym tam wejść, przeszukać te fora i znaleźć odpowiednie zdjęcia.

Po drugie, przeglądając zdjęcia jednostki, może utkwi Ci w głowie coś, o co w przyszłości już nie będziesz musiał pytać, i będziesz mógł sypnąć takim tekstem jak ja teraz.

Po trzecie, skoro ja muszę zrobić dokładnie to by znaleźć zdjęcia, a jest mi to do niczego niepotrzebne, jedynie by zaspokoić Twoją niewiedzę, ale niech ktoś to zrobi za mnie, to może choć przejrzyj te fora.

 

To co uważasz o forum możesz zostawić dla siebie, niejeden leniwiec już się tu przewijał, a idzie wiosna, sezon się zbliża więc wyrośnie więcej takich gagatków.

Link to post
Share on other sites

Nie jestem leniwcem, jestem wdzięczny za strony których sam nie znalazłem, zszokuje cię mam wiele stron ale innych które znalazłem SAM ;o. W końcu zdecydowałem skorzystać z forum. A jeżeli chodzi o informacje dokładne, jeżeli jest ktoś zainteresowany jakimś tematem to może go szukać na forum aby znaleźć ludzi o podobnym zainteresowaniu, przejrzał już te strony które podałeś i może jest w stanie odpowiedzieć akurat na moje pytanie na temat m249. Ja się tym zaczynam interesować więc każda strona jest dla mnie istotna, a jakieś pytanie trzeba zadać :).

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Też pytanie czy chcesz bawić się w "regularny" ODA czy bardziej "seksowny" CIF Team.

Wówczas szpej musiałby być bardziej... "Deltowy" że się wyrażę.

 

A jesteś w stanie wrzucić jakąś dobrą/świeżą fotkę CIFów? :) Pogrzebałem trochę i nic ciekawego nie wygrzebałem, a chętnie bym rzucić okiem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...