Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Commandement des Opérations Spéciales


Recommended Posts

... czyli francuskie 'dowództwo operacji specjalnych', skupiające w swoich strukturach jednostki specjalne wywodzące się z wojsk lądowych, marynarki i sił powietrznych, tj:

 

Composante Spéciale de l'Armée de Terre :

la Brigade des forces spéciales terre (BFST) składająca się z :

Composante Spéciale de la Marine nationale :

Composante Spéciale de l'Armée de l'Air :


  •  

Jednostki podlegające Biurze Powietrznych Operacji Specjalnych (Bureau des Forces Spéciales Air - BFS) de la Brigade Aérienne des Forces de Sécurité et d'Intervention (BAFSI) Armée de l'air :

lesunitesducosenfrance.jpg

 

Pytanie brzmi, czy ktokolwiek interesuje się francuskimi specjalsami? :icon_smile: Temat wydaje mi się osobiście ciekawy, choć nie wszystko udało mi się 'opanować' :icon_smile:

 

Przykładowe zdjęcia:

 

1 RPIMa

1rpima6go1.jpg

1rpima9zb4.jpg

1rpima13cc8.jpg

 

13 RDP

p1010057lw6.jpg

 

Commando Kieffer

eGp6cW14MTI=_o_commando-kieffer-unit-spciale.jpg

 

CPA 10

vlcsnap2013012209h58m31.png

vlcsnap2013012210h06m39.png

 

Uzbrojenie i wyposażenie:

Znalazłem taką tabelkę, mocno ułatwia temat, choć nie jest mocno aktualna :icon_wink:

tableauarmement.jpg

tableaugears.jpg

 

MSA APH to taki a'la MICH TC3001 z paroma innymi szczegółami :icon_wink: Chociaż zdaje mi się, że 3001 też się przewijają na fotkach. KFS natomiast to niejako hełm PASGT + najczęściej wizjer balistyczny :icon_smile:

 

Obecnie na fotkach dużo widać ciuchów (szczególnie gór - Combat Shirty) NFM, do CPA trafiły ponoć LBT 6094 (lub coś odszytego na ich wzór) :icon_smile: Prócz tego oczywiście ciuchy i sprzęt Arktisa, którego fanty jeszcze parę lat temu były praktycznie na każdej fotografii przedstawiającej francuskie wojsko (no i LE).

 

To tyle na razie z mojej strony :icon_smile:

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...
  • 1 month later...

APH jest standardowym hełmem KSK. Dodatkowo większość z nich wymienia zawieszkę na Ops Core'ową.

To taki pośrednik między 3002 a 3001. Bardzo podobny do 3001 ale ma takie zupełnie malutkie nauszniki. I chyba tył ma bardziej podcięty (szczerze, nie wgłębiałem się w to zbytnio). Zupełnie nie wiem jaki jest sens powstania tego modelu, aczkolwiek skoro go używają, to może ma jakieś swoje zalety.

Jeśli dobrze widzę to używają też Lucie oraz montaży Thalesa. Zupełnie podobne do tych niemieckich, różnią się chyba tylko przednim zaczepem (nie wiem jak to się nazywa, w BW nosi to nazwę KRALLE).

http://imageshack.us/a/img255/1466/vlcsnap2013012210h06m39.png

To jest CS od NFM?

Podoba mi się to, że używają "leśnego" kamuflażu nawet na operacjach pustynnych.

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...
  • 2 years later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...