Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM.028 vs MP5A3 Tokio Marui


Recommended Posts

Witam, mam do wyboru CM.028 lub MP5A3 od Tokio Marui.

 

Cm.028 wiadomo, elektryk, a MP5A3 jest sprężynowe.

 

Co wybrać? Z jednej strony lepiej wziać elektryka, a z drugiej Tokio Marui jest lepszą firmą od CYMY.

 

Dodam iż w CM.028 będzie trzeba kolbe naprawiać.

 

Proszę o pomoc i z góry dziękuje :icon_smile:

 

Prosze linki do obydwu aukcji :

AK : http://allegro.pl/ak-47-kbk-ak-cyma-028-bagnet-zm-lucznik-i2976820014.html

MP5 : http://allegro.pl/mp5-a3-air-soft-asg-tokyo-marui-pas-kulki-i2954459941.html

Edited by Unreal38
Link to post
Share on other sites

Używki nie są polecane na początek. Wiem z własnego doświadczenia - takich cudów jakie działy się w mojej M14 świat nie widział. Ale nie martw się, jest inne, tanie rozwiązanie - shotgun AGM, który możesz zakupić na TaiwanGun, w wersji z kolbą lub bez kolby.

 

Witam, to nie jest moja pierwsza replika. Pierwszą repliką było używane G36C Double Eagle, M95 czy jakoś tak. To był mój pierwszy elektryk z plastikowym gearboxem. Później w moje ręce trafił BI3081B M4A1, sprzedałem od razu bo to było fatalne posunięcie. Następnie trafiłem na Berettę STTI, Greengas, mam do dzisiaj :icon_biggrin: Rozumiem że używane repliki nie są dobre na początek, ale ja uważam że to dobry wybór w moim stadium. Jeżeli chodzi o MP5, to słyszałem że można zrobić konwersję ze springa na aeg. :icon_smile: Jeżeli chodzi o właśnie tą replikę to sprzedawca mieszka dosyć niedaleko , więc zawsze mogę się z nim spotkać i ją obejrzeć. Co do shotguna to ma go mój kumpel, który dosłownie na początek go sobie kupił.

 

Oczywiście że CYMKA bo ma full auto nie trzeba jej przeładowywać itp.

M14 Cymy to v7 więc to normalne że jest awaryjne. A 028 to v3 który jest o wiele mniej awaryjny.

 

Mi osobiście przeładowywanie za każdym strzałem nie przeszkadza :o według mnie to plus , bo jak sie karabin/pistolet maszynowy zamoczy w wodzie to będzie działał :)

Edited by Unreal38
Link to post
Share on other sites

Oczywiście że CYMKA bo ma full auto nie trzeba jej przeładowywać itp.

M14 Cymy to v7 więc to normalne że jest awaryjne. A 028 to v3 który jest o wiele mniej awaryjny.

 

Wiesz, że nie oto mi chodzi. Sprzedawca pisze, że wymieniał tłok. Jeśli sam był zielony, to cuda się i tam dziać mogą.

 

 

 

 

Ps.Ty się nie mądruj na forach tylko do egzaminu jutro ucz bo chcę mieć od kogo ściągać :P

 

Witam, to nie jest moja pierwsza replika. Pierwszą repliką było używane G36C Double Eagle, M95 czy jakoś tak. To był mój pierwszy elektryk z plastikowym gearboxem. Później w moje ręce trafił BI3081B M4A1, sprzedałem od razu bo to było fatalne posunięcie. Następnie trafiłem na Berettę STTI, Greengas, mam do dzisiaj :icon_biggrin: Rozumiem że używane repliki nie są dobre na początek, ale ja uważam że to dobry wybór w moim stadium. Jeżeli chodzi o MP5, to słyszałem że można zrobić konwersję ze springa na aeg. :icon_smile: Jeżeli chodzi o właśnie tą replikę to sprzedawca mieszka dosyć niedaleko , więc zawsze mogę się z nim spotkać i ją obejrzeć. Co do shotguna to ma go mój kumpel, który dosłownie na początek go sobie kupił.

 

 

 

 

Przy okazji, o jakim M14 mówicie? Nie szukam czegoś takiego :icon_razz: dałem linki do MP5 Tokio marui i CM.028?

 

Mówimy o moim prywatnym kasopochłaniaczu, a temat nie o tym :) Jeżeli możesz obejrzeć na żywo, to jak najbardziej powinieneś to zrobić. Później można myśleć co dalej. Choć pomysł konwersji ze sprężyny na elektryka wydaje mi się mało opłacalny finansowo.

Link to post
Share on other sites

Wiesz, że nie oto mi chodzi. Sprzedawca pisze, że wymieniał tłok. Jeśli sam był zielony, to cuda się i tam dziać mogą.

 

 

 

 

Ps.Ty się nie mądruj na forach tylko do egzaminu jutro ucz bo chcę mieć od kogo ściągać :icon_razz:

 

 

 

Mówimy o moim prywatnym kasopochłaniaczu, a temat nie o tym :icon_smile: Jeżeli możesz obejrzeć na żywo, to jak najbardziej powinieneś to zrobić. Później można myśleć co dalej. Choć pomysł konwersji ze sprężyny na elektryka wydaje mi się mało opłacalny finansowo.

 

I tak zrobię. Obejrzę replikę. Możesz podać jakieś warunki które musi spełniać replika aby nadawała się do kupna? : D Pytanie możę trochę głupie, ale jak dostanę replikę w ręce, zobaczę w jakim jest stanie i będzie strzelać, to ja uznam że jest warta swojej ceny, a to jest w końcu Tokio Marui. :)

 

Jeszcze ewentualnie zastanawiam się nad tym : http://allegro.pl/colt-m4-a1-i2974767418.html

 

Nie wiem czy to crap, czy jakieś inne g*wno, więc proszę o porównanie tego z tą MP5-ką.

Link to post
Share on other sites

I tak zrobię. Obejrzę replikę. Możesz podać jakieś warunki które musi spełniać replika aby nadawała się do kupna? : D Pytanie możę trochę głupie, ale jak dostanę replikę w ręce, zobaczę w jakim jest stanie i będzie strzelać, to ja uznam że jest warta swojej ceny, a to jest w końcu Tokio Marui. :icon_smile:

 

Jeszcze ewentualnie zastanawiam się nad tym : http://allegro.pl/co...2974767418.html

 

Nie wiem czy to crap, czy jakieś inne g*wno, więc proszę o porównanie tego z tą MP5-ką.

Marui, nie marui, jeśli nie działa poprawnie jest guzik warte. Sprawdzić czy nie ma luzów, obejrzeć śruby i spasowanie by sprawdzić czy nie dłubane, przestrzelać, pomarudzić i potargować się jeśli rzeczywiście warta cokolwiek. Choć szczerze, nie zastanawiał bym się i brał pompkę AGM, która jest porównywalna pod względem osiągów, dużo łatwiej o części zamienne, a i przeładować łatwiej.

 

Nie mówiąc już o tym że jest prawie 3 razy tańsza.

 

Tą mką dalej i celniej rzucisz.

Edited by Pan_Flint
Link to post
Share on other sites

Warto też chyba podkreślić , że ciężko znaleźć tą MP5-kę, co jest zarówno zaletą(unikalność :icon_biggrin:)jak i wadą(części zamienne ;/).

 

Albo jest to szit, nie oszukujmy się, że wszystkie repliki danego producenta to szczyt techniki. Rób jak chcesz, byle byś później nie narzekał, najlepiej postrzelaj trochę z tej pompki AGM, a później przestrzel mp5 i wtedy zdecyduj.

Link to post
Share on other sites

Coś ty się tak uparł na tą mp5?Replika Pistoletu maszynowego którą trzeba za każdym razem przeładować?

 

Bardzo lubię marujce,ale ta wybrana przez ciebie nie nadaje się do dynamicznego strzelania,a bardziej jako ozdoba ścianę.

 

 

Dołóż do elektryka-nowego,albo kup tego shota od agm. Ta cyma też jest gówno warta,i nie warto w nią inwestować ani grosza.

 

 

Link to post
Share on other sites

Coś ty się tak uparł na tą mp5?Replika Pistoletu maszynowego którą trzeba za każdym razem przeładować?

 

Bardzo lubię marujce,ale ta wybrana przez ciebie nie nadaje się do dynamicznego strzelania,a bardziej jako ozdoba ścianę.

 

 

Dołóż do elektryka-nowego,albo kup tego shota od agm. Ta cyma też jest gówno warta,i nie warto w nią inwestować ani grosza.

 

Witam, nie uparłem się na tą MP5 tylko jestem ciekawy :) Nawet jeśli bym ją obejrzał to i tak jej nie kupie bo nie warto. 160 zł za springa? to już lepiej kupić w/w shotguna. Uzbieram na coś lepszego. Pozdrawiam :D

Link to post
Share on other sites

Kolego, kup shotguna AGM a będziesz zadowolony, gwarantuję Ci.

No nie wiem na ostatniej strzelance ( 3 luty) kolega stał za rogiem i chciał zmienić pozycje. Niefortunnie akurat drugi znajomy biegł i wpadi na siebie... Shotgun sie rozleciał... Kolba sie ułamała wraz z rączką ciągnąc za sobą połowe body i co dziwne prowadnica "pompki" sie urwała(metalowy pręt :o)

Link to post
Share on other sites

Od plastiku cudów wymagać nie można, ale o ile nie mówimy o plastikowej replice AKSa (CM0.28s), to tworzywo używane w tych cymkach jest dość wytrzymałe... Hmpf, drzwi tym nie wyważysz, jako kij baseballowy też chyba się nie nada (nie próbowałem), ale to do czego jest przeznaczona raczej wytrzyma :P Z tanich replik rozejrzeć się możesz też za używanymi G36 cymy czy JG.

Jeśli byś miał kumpla bawiącego się w serwis replik, było by łatwiej, bo zrobił by Ci przegląd, ewentualnie doszczelnił, nasmarował, jak by się coś miało sypnąć albo było by zużyte by wymienił, części drogie nie są... ale tak to masz ślepy los lub zaufanego sprzedawcę :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...