Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] MSR 338 [Ares]


Recommended Posts

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ares MS 338 BK

 

Replika wykonana została w całości z aluminium. Jest ona dostępna w dwóch kolorach, czyli Dark Earth i Black. Większość części wykonano w technologi CNC (np. lufę, tłumik płomienia i górny korpus). Podobnie jak E200/EDM200 ta replika współpracuje z systemem TX Aresa, który pozwala na szybką modyfikacje repliki i zmianę ze sprężynowej na gazową (do wyboru CO2 lub GreenGas).

MS 338 jest repliką MSR 338 Remingtona (Modular Sniper Rifle). System szyn pozwala na ich całkowicie indywidualne umieszczenie, nawet pod kątem 45°.

 

Nie wiadomo kiedy replika pojawi się w polskich sklepach, jest ona aktualnie dostępna w sklepach takich jak redwolfairsoft czy ehobbyasia w cenie 465USD.

 

Szczegóły:

  • Długość lufy zewnętrznej: 545mm
  • Długość tłumika płomienia: 65mm
  • Pojemność magazynka: 78
  • Waga: około 5,5kg
  • Długość całkowita: około 1100mm

Osiągi OOB:

  • ~390-400 fps na 0,20g

Modyfikacje mocy:

  • przeróbka na wersje CO2 od Mancraft, która początkowo znajdowała się w mojej AW .338.

 

Osiągi po modyfikacji:

  • od 350-1020 fps na 0,20g

Modyfikacje zewnętrzne:

  • Bipod sprężynowy Army Force Spring Eject Tactical Bipod Type 2

avhnu47t.jpg

  • Luneta Yingrui Riflescope 6-24x50mm AOE
    zxokl8c6.jpg
    232rvdpy.jpg
    ol7s7iuu.jpg

Do wymiany została jeszcze lufa precyzyjna i parę drobnych szczegółów.

A tutaj zdjęcia mojej repliki:

 

6ctp3daj.jpg

 

yrstnk3s.jpg

 

vi2vesbj.jpg

Edited by mic86
Link to post
Share on other sites

Dobrze ,że powstal taki temat ,ponieważ mam kilka pytanie ,czy mieliście może porównanie tej repliki z MS700

 

http://www.redwolfairsoft.com/redwolf/airsoft/Sniper_Rifles_ARES_ARES_MS700DE.htm

 

Czy naprawdę jedyną różnicą jest inny materiał wykonania i inne magazynki ?

 

Pisałem do Mancraft czy będą mogli założyć swoją konwersję do modelu MS700 ,jednak nie widzieli tej repliki i nie byli pewni ,ale jak Tobie pasuje do MS338 to i do MS700 powinno pasować ?

 

Mic86 planujesz jakieś testy ?

 

Pozdrawiam,

Damian.

Link to post
Share on other sites

Tyle co wiem to magazynki i metoda wykonania to faktycznie jedyne różnice.

Tak jak pisałem wcześniej to mój system Mancrafta znajdował się w AW.338 i pasuje, jednak nie bez małych przeróbek.

MS338 (myślę że przy MS700 jest tak samo) posiada zabezpieczenia żeby zapobiec przypadkowemu oddaniu strzału w chwilach takich jak: brak kulek w magazynku, brak magazynku, nie do końca opuszczony zamek. Ze względu na montaż Mancrafta zabezpieczenie uniemożliwiające oddanie strzału bez magazynku musieliśmy usunąć. Na szczęście nie jest to trudna modyfikacja - zaledwie dwie śrubki i jedna mała część metalowa. Mam jeszcze zdjęcia montażu, ale dzisiaj nie dam rady ich wstawić.

Myślę że przy MS700 sprawy będą wyglądały tak samo.

 

Co do testów: w nadchodzącym tygodniu będziemy sprawdzali wszelkie szczegóły odnośnie osiągów, wyboru kulek, mobilności, itd.

 

Mic86

 

PS. Magazynki w MS338 są te same jak w AW338. Jeśli więc macie AW i chcecie zmienić ją na MS to nie ma potrzeby kupowania nowych zapasowych magazynków.

Edited by mic86
Link to post
Share on other sites

Mam instrukcje obsługi, ale leży u kolegi. Zeskanuje ją przy najbliższej okazji. Dodam też zdjęcia montażu.

 

Mam nowe wieści: aktualnie przerabiamy moją replikę z CO2 na HPA. Dlaczego? W trakcie testów i próby ustawienia lunety replika nam zamarzła, coś co tylko może się zdarzyć przy CO2. Będę nadal korzystał z reduktora który otrzymałem od Mancrafta ale będzie on podpięty w trochę inny sposób. Zamiast normalnego wężyka zdecydowałem się na mambę, jest ona bardziej wytrzymała i znosi większe ciśnienie. Jak tylko będę gotowy to dam znać jaki jest wynik. Wtedy też dodam Scan instrukcji obsługi.

 

Serdecznie pozdrawiam,

 

Mic86

Link to post
Share on other sites

no trudno ,to czekamy na testy z konwersją mancrafta .

Poczytałem na zagranicznych forach o tej replice i niestety niejest ona zgodna z vsr-10 tm :(

Chciałem się jeszcze dowiedzieć gdzie chowasz butlę na hp ?Będzie doczepiona do repliki ,w plecaku , w kieszeni w mundurze/ghillie suit czy jakiś inny patent ?

 

Pozdrawiam,

Damian.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zamontować można - tylko jak to będzie wyglądało :icon_confused:

Jeśli komuś nie zależy na realiźmie ( z wyglądu przynajmniej), to kwestia założenia obejm pod lufą (na szynach RIS) nie stanowi większego problemu. Od biedy można nawet na trytytkach podpiąć :icon_lol:

Link to post
Share on other sites

Zamontować można - tylko jak to będzie wyglądało :icon_confused:

Jeśli komuś nie zależy na realiźmie ( z wyglądu przynajmniej), to kwestia założenia obejm pod lufą (na szynach RIS) nie stanowi większego problemu. Od biedy można nawet na trytytkach podpiąć :icon_lol:

 

W sumie dla mnie najwazniejsza jest funkcjonalnosc ;] jesli sa jakies obejmy na szyny RIS to byłoby fajnie ;D mozna dorobic jakas kratke z plastra aluminium ;] wszystko pomalowac i bedzie wygladalo jak zatkany granatnik ;D do tego masywny dwojnog i ok ;] w sumie dziwnie by to wygladalo jak na snajperke, ale przy najmniej wezykiem od mamby nigdzie bym nie zawadzil...

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Mic parę pytań do Ciebie. Z tego co wyczytałem na angielsko języcznych forach lufa wewnętrzna ma średnicę 6.03mm oraz 500mm długości, możesz to zweryfikować?

 

Drugie pytanie: Aresowska strona podaje, że lufa zewnętrzna ma długość 545 mm, czy to oznacza, że koniec lufy wewnętrznej ma 45 mm odcinka wolnego miejsca do końca lufy zewnętrznej? Jeżeli tak, to promyki dedykowane do vsrki o długości 555mm (biorąc pod uwagę też długość flashhidera-65mm) będą idealne, gdyby się okazało, że aresowska lufa nie radzi sobie z celnością na dalszych odległościach.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Po pierwsze chciał bym Was przeprosić że się tak długo nie odzywałem, niestety miałem bardzo dużo pracy.

Po kolei:

  • byłem ostatnio u kumpla u którego leży instrukcja, ale oczywiście zapomniałem ją zabrać, dziura w głowie
  • butle HP/CO2 ewentualnie dało by się zamontować - na stronie Mancrafta znajdziesz nawet replikę z zamontowaną butlą do szyny. Ja jednak uważam rozwiązanie na plecach stanowczo wygodniejsze - w dodatku ręka Ci nie odpadnie po dziesięciu metrach hasania po lesie. Z mniejszą butlą jest to na sto procent możliwe - ale musiał byś albo posiadać z trzy butle albo co dwie strzelanki latać do napełnienia
  • Lufa zewnętrzna ma długość 500mm+45mm Flashidera. Ja mam zamontowaną 500mm i mieści się ona tak akurat (jak widać na zdjęciach poniżej).
  • Jeśli chcemy zamontować lufę dłuższą to mamy problem: tłumiki standardowe stanowczo nie pasują. Po odkręceniu tłumika płomienia ukazuje się nam gwint o średnicy 22mm - nic mi nie wiadomo o istnieniu takich tłumików. Jest tutaj potrzebny inny tłumik, którego jak dotychczas nie znalazłem nigdzie w Polsce i będę go sprowadzał bezpośrednio od ASG z Danii (jeśli ktoś ma lepszą opcje to chętnie posłucham!). Owe tłumiki są montowane na szerokim gwincie na tłumiku płomienia (zdjęcie).
  • Dokonałem testów. Replika aktualnie jest ustawiona na 650fps przy kulkach 0,2g. Byłem z nią już parę razy na strzelnicy i korzystałem z kulek 0,43g Blaster Devils. Tak na marginesie stanowczo odradzam używania tych kulek. Są one średniej jakości zewnętrznej i szybko się kruszą.
    Do testów: każdy snajper wie: bez porządnej lufy wewnętrznej nie ma co się bawić. Przy lufie od JBU 6,01 (proszę nie wyzywajcie, wiem że to nie dobry wybór, ale miałem taką zbędną i nie mogłem się doczekać strzelenia z niej) rozrzut na odległości 10m, w warunkach idealnych (strzelnica, wewnątrz) mamy rozrzut około 15cm. Co to znaczy na większe odległości nie wymaga chyba tłumaczenia - z 50m raz tylko trafiłem w tarcze wielkości dorosłej osoby.
  • Konsekwencją jest: sprowadzam tłumik i Promyka - dopiero wtedy pojawię się z nią na jakiejkolwiek strzelance.
  • Jeszcze jedna sprawa: duży mankament repliki z lunetą jakiej ja używam to fakt że śrubka regulująca HopUp znajduje się na górnej szynie RIS dokładnie pod nią - przy ustawianiu musimy zdemontować lunetę.

Jeśli macie jeszcze jakieś pytania dajcie znać, będę teraz znów zaglądał tu częsciej.

 

A tutaj zdjęcia:

 

Przy korzystaniu z butli CO2 i tymsamym Mamby było konieczne zamontowanie reduktora do szyny RIS.

 

57s8hvkw.jpg

 

kdvmttxr.jpg

 

qm6juhkc.jpg

 

dxtizwq2.jpg

Edited by mic86
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Nie, nie wymieniłem. Dostałem wreszcie mój tłumik więc wsadziłem nową lufę wewnętrzną (promyk). Komora w tej replice ogólnie siedzi bardzo ciasno, tak więc trzeba użyć trochę siły przy jej demontażu.

 

A tutaj zdjęcie z tłumikiem - wymaga on przemalowania, ale to drobiazg.

6b43miwk.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...