Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Baofeng UV-5R - problem z obsługą


Recommended Posts

  • Replies 196
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pewnie gniazdo mikrofonu "nie odbija" po wyjęciu wtyczki. Odegnij blaszkę w środku tak jak powinna być.

 

Ponoć czasem pomaga kilkukrotne dynamiczne włozenie i wyjęcie, takie trochę informatyczne podejście :icon_wink:

Edited by kugelblitz
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam, szukalem po wyszukiwarce forumowej ale nie znalazlem.

Mam następujący problem: w moim baofengu: gdy wcisnę PTT i mowie to slychać tylko nośke a nie slychac mowy, ale jak juz podlaczy sie zewnetrzne PTT wszystko dziala OK.

 

Wie ktoś o co chodzi ?

http://forum.wmasg.pl/topic/134683-baofeng-uv-5r-problem-z-obsluga/page__st__100?do=findComment&comment=1961770

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...

Panowie, Po 2 latach leżenia w szafie moje UV-5R odmówiło posłuszeństwa. Radio nie nadaje audio - ani za pośrednictwem VOX, ani też wbudowanego albo zewnętrznego PTT. ROGER BEEP przechodzi bez problemu. Odbiór działa.

 

Czy mając lutownicę i dobre chęci jestem w stanie to naprawić, czy rezerwować już 130 PLN na nową PMRkę?

Link to post
Share on other sites

@Wiciok: Odbiór działa. W ostatni weekend radio zbierało kontakt z całego terenu. Z FM też nie ma kłopotu. Można powiedzieć, że mój Baofeng zalegalizował się w Polsce, samoistnie wyłączając przestępczą opcję nadawania.

 

@kugelblitz: Zakładam, że padł układ odpowiedzialny za zarządzanie wbudowanymi i zewnętrznymi mikrofonami. Winę może ponosić PTT od Z-Tacticala. Problem z radiem zaczął się wtedy, kiedy obluzował się kabel łączący radio z PTT. Wysuwa się na jakieś dziesiąte części mm z obudowy i zwiera obwód (radio przechodzi samoistnie w tryb nadawania). Po delikatnym dopchnięciu - wszystko wraca do normy, ale fonia nie działa.

 

Nawiasem mówiąc, Z-Tactical to jakaś kupa, albo to ja mam paskudnego pecha. Jest to mój drugi PTT od tej firmy (pierwszy reklamowałem, bo połamał się kabel) i właśnie przez problemy z ich akcesoriami radio leżało tyle czasu w szafie.

Link to post
Share on other sites

Nie testowałem, bo teraz nie mam takiego pod ręką, ale nie sądzę, żeby nagle spowodowało to naprawienie się radia.;]

 

Nic to, pogrzebię trochę na necie za jakimś rozwiązaniem i najwyżej kupię sobie nowe radio. 130 PLN to w końcu nie majątek.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

 

@kugelblitz: Zakładam, że padł układ odpowiedzialny za zarządzanie wbudowanymi i zewnętrznymi mikrofonami. Winę może ponosić PTT od Z-Tacticala. Problem z radiem zaczął się wtedy, kiedy obluzował się kabel łączący radio z PTT. Wysuwa się na jakieś dziesiąte części mm z obudowy i zwiera obwód (radio przechodzi samoistnie w tryb nadawania). Po delikatnym dopchnięciu - wszystko wraca do normy, ale fonia nie działa.

 

na 99% padło mechanicznie gniazdo. w jego wnętrzu jest blaszka, która się przełącza po wsadzeniu wtyczki. Najprawdopodobniej została w połowie położenia.

Link to post
Share on other sites

Polutowałem radio zgodnie z manualem podlinkowanym gdzieś na poprzednich stronach tego wątku. Nadawanie ponownie działa. Przy czym jeszcze nie sprawdzałem jak wygląda współpraca z zestawem słuchawkowym. Coś nie mogę się zabrać za kupienie nowego.

 

O ten manual chodzi:

 

EDIT: Dokupiłem do radia standardową mikrofonosłuchawkę Baofenga. Może i jest badziewna, ale przynajmniej działa, w odróżnieniu od PTT Z-Tacticala, który jest tylko badziewny.

 

Dzień po zakupie wszystko funkcjonuje bez problemów.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...