Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Komora Hop-Up [AirsoftPro]


Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

komora zacna, szczelność niemal 100% lub bardzo bliska ideału, gumka dostarczana z komorą - wyjątkowo lipna :icon_smile:

z mblockiem spisuje się b.dobrze

jedyny "feler" komory (w moim przypadku) to za mały otwór na pin trzymający krzywkę regulacji, sprężynka również lipna.

jeśli chodzi o szczelność - 10/10

jeśli chodzi o wykonanie 8/10 (gniazdo na pin)

jeśli chodzi o dodatki - 2/10 (bo gumka była...)

Edited by mike88
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Przymierzam się do kupna ww. komory do M4. Lepiej w deltashopie czy w Czechach? Bo w przeliczeniu na złotówki cena 122 zł plus przesyłka jeśli brać z Czech. W deltashopie wychodzi już taniej i przy okazji szybciej.

Jak się komora zgrywa z mblockiem? Trzeba coś pod niego podkładać by siedział ciasno względem szkieletu? Bo w mojej replice muszę tak robić, inaczej mblock na dotychczasowej komorze lata sobie luźno i nie ma możliwości transferować żadnych drgań. Dopiero z podkładką z izolki jest w porządku.

Link to post
Share on other sites

No nie wątpię, że mblock będzie pasował do komory bo jedno było projektowane z myślą o drugim.

U mnie problem polegał na tym, że stokowa komora (A&K/PJ, cała metalowa, ta ze sprężyną na lufie) i mblock z takich czy innych powodów nie mają idealnego kontaktu ze szkieletem. Może to wina nietypowej repliki bo lower receiver też jest jakiś dziwny, z tego co widzę to od komory dwuczęściowej. Co trzeba było to już wypiłowałem by mieć dostęp do regulacji.

 

Mimo to mblock po złożeniu latał sobie w miarę luźno i nie był dociśnięty do czoła szkieletu - czyli de facto nie działał. Można nim było ruszać na prawo i lewo śrubokrętem a dokręcanie sprężynek nic nie dawało. Dodam tylko, że na samej komorze siedzi w miarę poprawnie. Musiałem podłożyć złożoną kilka razy w kostkę warstwę taśmy izolacyjnej i dopiero wtedy wypustki się uginały i dokręcenie wszystkiego na sztywno dawało zamierzony efekt.

Zastanawia mnie tylko czy to jest przypadek jednostkowy i mankament mojego egzemplarza czy występuje jednak częściej.

Link to post
Share on other sites

Nic nie przekombinowałem bo nie było gdzie. Wypiłować trzeba było tylko dwa otwory przez, które można wsadzić kluczyk imbusowy i regulować sprężynki. Musielibyście to sami zobaczyć ale po prostu między komorą z mblockiem a szkieletem jest szpara tak duża, że niestety taka podpórka nie ma prawa przekazywać energii z uderzeń tłoka na korpus. Mam wrażenie, że to musi być jakiś nietypowy lower receiver. Nie mam niestety jak sprawdzić tego na innej replice a chętnie bym spojrzał - może kiedyś. Tak samo jest na drugiej replice, mojego brata, bo mamy dwie takie same i dwa mbloczki.

Może to też zasługa sprężyny na komorze, która dociska ją do szkieletu. Tylko robiąc tak odsuwa też mblocka od przedniej ścianki dolnego korpusu. Nie zapiera się więc sztywno ani z przodu ani z tyłu (na szkielecie). Niestety jej zdjęcie też w niczym tu nie pomogło. Jedyne więc co mi przychodzi do głowy to trochę inna konstrukcja lower receivera od typowego M4 (choć to byłoby dziwne)

Link to post
Share on other sites

Lower nie ma nic do gadania.

A&K/P&J robi lowery takie jak do dwuczęściowych komór, ale nie ma to wpływu na docisk mblocka, jedynie zasłania to dostęp do śrub regulujących. Zakładałem Mblocka w takiej emce, wiem jak to wygląda. Sposób docisku komory nie ma NIC do znaczenia. I tak znajduje się w tym samym miejscu. Mam wrażenie że po prostu źle to zakładasz (z tymi srebrnymi wypustkami schowanymi).

 

W skrócie: Lower nie jest standardowy, ale na docisk mblocka nie ma to wpływu. To samo dotyczy docisku komory.

Link to post
Share on other sites

Wypustki nie są wsunięte. Są jakby to powiedzieć, w standardowej pozycji. Można je swobodnie wsuwać a one same sprężynują. Możliwość montażu mblocka na komorze jest tylko jedna. Co więc niby robię nie tak? Powiedź mi. Po złożeniu całości można nim ruszyć w gnieździe magazynka dotykając go śrubokrętem chociaż dość solidnie. Wiem co widzę i obserwuję. Całość musi być ściśle dopasowana i nie może się ruszać a wypustki muszą dotknąć przodu lower receivera i się odrobinę ugiąć. Wtedy ję dokręcasz a całość komora-szkielet jest połączona na sztywno. Tak to ma działać chyba, że ja źle rozumuję. Filmiki na airsoftpro nie wiele mi mówią a po czesku ja nie umiem czytać.

Spróbuj na stokowym szkielecie PJ, stokowej komorze ze sprężyną założyć mblok, wsadź śrubokręt do gniazda magazynka i sam zobacz, że takie połączenie nie jest sztywne a szpara między mblokiem a szkieletem jest na jakieś 3-4mm. Tą więc szparę zniwelowałem małą podkładką. Niby niewiele ale szkielet do przodu się nie przesuwa przy strzale raczej, a komora cofając się bardziej tylko odsunie mblock od przodu body.

Link to post
Share on other sites

Szkielet jest jak sądzę taki jak każdy inny. Mblock kupiony w deltashopie, nie sądzę by był z tej starej serii. Body wydaje mi się być tutaj winne, wiele części od Lr300 jest inna od normalnych M4/M16 o czym się już przekonałem. Tutaj też może tak być.

Poprawka, mówiłem o lower receiverze wcześniej ale mblock opiera się przecież o upper receiver. O niego mi chodziło.

 

Gdyby ktoś miał podobny problem z nie do końca ścisłym spasowaniem szkielet-mblock-komora to chętnie posłucham.

Najważniejsze, że domowy sposób pomógł, byłem jedynie ciekaw czy to innym się zdarzało.

Szkielety PJ są dosyć starym projektem, obecnie produkowane wydają mi się być większe.

Link to post
Share on other sites

Dostałem dziś komorę. Wszystko poskładane, z gumką zieloną G&G działa bardzo ładnie. Ile fpsów nie wiem ale maksymalny zasięg zmierzony blisko 70 metrów na M125.

Co do samej komory: są plusy są i minusy. Komora bardzo lekka i nie ma szczególnych niedoróbek. Siedzi ciasno i wygląda solidnie.

 

Co do dodatków: większość zębatek i reszty dodatków do komory wymagały dopasowania czy podpiłowania tu i tam. Ośka środkowej zębatki jest trochę za krótka przez co trudno było ją zablokować podkładką. Bolec do zabezpieczenia ramienia dociskowego w ogóle nie wchodził w otwory w komorze. Użyłem starego, nieco go tylko podpiłowałem. Samo ramię też trochę trzeba było zmodyfikować, sprężynka beznadziejna lepiej użyć innej. Plastikowy dystanser H nawet niezły ale mógłby być nieco szerszy.

 

Podsumowując: Dobry+. Brakuje mi tu tylko jakiegoś uszczelnienia na dolocie od strony gearboxa. Pomimo to komora porządnie wchodzi w szkielet i raczej zapewnia szczelność wystarczającą.

 

EDIT!

 

Jeszcze dwa krótkie filmiki przedstawiające jak to u mnie wygląda. One lepiej zobrazują problem.

 

http://video.anyfiles.pl/Lr300+Mblock/Inne/video/70473 - bez podkładki

http://video.anyfiles.pl/Lr300+Mblock/Inne/video/70474 - z podkładką

Edited by Fedajkin
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Zobacz sobie do opisu mojej repliki to wtedy stwierdzisz, że ja próbowałem.

Jeśli chodzi o wynik tegoż eksperymentu - ja oceniam go pozytywnie. Podkreślić tylko chcę, że mam jedynie subiektywne porównanie do poprzednich zestawów komora/gumka/lufa, w którym to komora była typowym chińskim stockiem.

W każdym razie mnie zielona gumka G&G, lufa G&G i komora AirsoftPro zgrały się prawidłowo w całość.

Przy sprężynie M125 (nie jest mi znana dokładna prędkość wylotowa) donośność 0.25g to mierzone 75 metrów. Oczywiście skuteczny zasięg oscyluje bardziej w granicach 55 do 65 metrów ale jak dla mnie to jest to i tak duży sukces. Więcej niż mi potrzeba.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...