Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Walki nocą


Recommended Posts

Są zarąbiście fajne. Trzeba tylko dobrać fajny teren i spoko ludzi (jak do każdej strzelanki). Latarki (ja mam z allegro za 20-30zł i daje rade), coś do oznaczania "martwych" (albo czerwona lampka albo np. światełka chemiczne (takie, co po przełamaniu świecą)) i jazda w las.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Ktoś mi posta usunął...

bardzo fajna sprawa, latarki nie są aż tak istotne, no chyba że chcesz podświetlic siebie jako cel...

Teren musi być sprawdzony aby w nocy ludzie się na korzeniach nie pozabijali, no i w zasadzie tyle

Edited by l_isek
Link to post
Share on other sites

bardzo fajna sprawa, latarki nie są aż tak istotne, no chyba że chcesz podświetlic siebie jako cel...

Właśnie po to są latarki - żeby podświetlić cel. Używanie ich w trakcie marszu jest bezsensowne bo wróg widzi nas z daleka.

 

 

Teren musi być sprawdzony aby w nocy ludzie się na korzeniach nie pozabijali, no i w zasadzie tyle

Korzenie jak korzenie, gorsze są dziury (studnie, piwnice po jakiś starych budynkach itp.).

 

Kuba ma rację, lepszym miejscem byłoby "po godzinach" czy HP.

Link to post
Share on other sites

Tylko pamiętajcie, że teren musi być albo całkowicie odcięty od osób postronnych, albo każdy musi nosić marker z lighsticka (np. w kolorze teamu) w widocznym miejscu i ostrzał może być prowadzony dopiero po zauważeniu tego oznaczenia - w ciemności łatwo się pomylić i ostrzelać cywila który mógł przypadkiem się tam znaleźć.

 

Z ciekawostek, swego czasu na jednym ze "Stalkerów" mieliśmy parę nocnych akcji. Pomalowaliśmy przyrządy celownicze farbą fluorescencyjną. Po naświetleniu efekt był niesamowity - jak trytowa szczerbinka.

Link to post
Share on other sites

każdy musi nosić marker z lighsticka (np. w kolorze teamu) w widocznym miejscu i ostrzał może być prowadzony dopiero po zauważeniu tego oznaczenia

Proszę - powiedz, że kpisz...

 

Od lat - wielu lat - uczestniczę w grach nocnych i nie przypominam sobie jakichkolwiek zdarzeń z udziałem osób postronnych. Ale to może mieć związek z tym, że (1) nie bawimy się w parku miejskim i (2) wspomniane gry nocne rozgrywamy zazwyczaj nocą. Więc nie róbmy sobie jaj. Ostatnio jest moda, kto bardziej absurdalnym pomysłem wpisze się w kanon pluszowej kulko-poprawności, ale w tym momencie ocieramy się o absurd. Sprawa nocnych rozgrywek jest prosta jak budowa cepa - idzie się i się strzela. Wszystko w temacie.

 

Teren musi być sprawdzony aby w nocy ludzie się na korzeniach nie pozabijali, no i w zasadzie tyle

?
Link to post
Share on other sites

Kuba, czy Ty masz tylko dwa filmiki ze swojej zabawy? Bo w kółko je wrzucasz :D. Ten z wybuchami w jakiejś piwnicy i ten wyżej.

 

Po 21 to trudno mi powiedzieć, mama mnie nie puszcza. Ale tak od 18 bardzo chętnie.

 

Badziewne nokto oznacza wspaniałą, czerwoną plamkę na czole :D. Dobre nokto natomiast to suma z czterema zerami. To niestety boli. Miałem gen. I+, sprzedałem to w cholerę. Jak już coś kupować to wyższej klasy. A na to brak środków.

Latarki zazwyczaj przydają się jak się na respa schodzi czy tam do trupiarni/sejfzołna.

Link to post
Share on other sites

Co do noktowizorów to tak naprawdę dopiero 5 generacja daje rade, ale w naszym kochanym państwie 2 gen to max. do kupienia.

A i nie zapomnijcie o duchach, utopkach i łazikach w lesie w nocy :icon_wink:

Tyś czasem za dużo nie grał w gry w klimacie speszial-forses? Generacje 2 i 3 spokojnie dają radę, a ostatnio czytałem że i z którejś rosyjskiej gen1 da się co nieco wyscisnąć, 4 to podobno poprawiona 3 o ile istnieje, a z 5 cię fantazja poniosła. Ostatnio na allegro widziałem PVS7 i PVS 14, które niby są generacją 3, więc chrzanisz głupoty kolego.

Link to post
Share on other sites

Co do noktowizorów to tak naprawdę dopiero 5 generacja daje rade, ale w naszym kochanym państwie 2 gen to max. do kupienia.

Dziecko - o jakiej piątej generacji ty piszesz? Wróć do gimnazjum i schowaj się gdzieś, gdzie internet nie dochodzi.

 

Nie wiem po co wam latarki i lasery w lesie, bo to się w ogóle nie przydaje a tylko zdradza pozycje.

Mimo wszystko przemyśl używanie latarki. Bo te wyssane z brudnego palucha brednie wskazują, że w czasie owych gier zbyt często uderzasz głową o drzewa...

 

A i nie zapomnijcie o duchach, utopkach i łazikach

Bardziej przerażają mnie gimbusy...

Link to post
Share on other sites

@Wegorz

Rzeczywiście był kontrakt US na gen4 np Litton MX-10160B - Filmless, ale z różnych powodów (np z wytrzymałość mechaniczna) postawiono na rozwiązania ITT czyli ThinFilm - coś w pół drogi między gen3 a gen4. I taka właśnie jest geneza czegoś o czym mówi się że to gen3+.

Nie są nigdzie dostępne informacje że US Army zdefiniowało choćby oczekiwania techniczne do opracowywania Gen5.

Link to post
Share on other sites

Wydaje się, że w dalszej części cytowanej wypowiedzi, wyjaśniłem to wystarczająco klarownie.

Tylko przypomina mi to odrobinę "zawsze przejeżdżam przez ten przejazd kolejowy nie patrząc czy nic nie jedzie i nic się nigdy nie stało".

Tak nie można, są różne tereny, różne sytuacje. Myślę, że mimo wszystko warto o tym napisać i przypomnieć, bo być może TY grasz w takich miejscach, gdzie naprawdę nie ma absolutnie nikogo, ale skąd wiesz gdzie przyjdzie się bawić innym osobom. Sto razy może się nic nie dziać, a raz trafisz na dzieciaki bawiące się w podchody które stwierdzą, że "podejdą tych panów z karabinami".

 

Srsly. Nie warto.

Link to post
Share on other sites

@W2o - nie siedzę w temacie noktowizji w konkretnych modelach, przez pewien czas czaiłem się na 2-gen PS2000 od naszych pograniczników, ale podobno są już zużyte, a szkoda bo patrząc po filmach już bardzo ładnie widać. A kiedyś jak będę już zarabiał te 10k miesięcznie to sobie może taką PVSkę sprawię ;-)

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...