Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zlot miłośników fortyfikacji "BORYSZYN" 2013. (woj. Lubuskie)


Recommended Posts

Witam. Temat chyba był, ale gdzieś "uciekł"...

 

Zostałem "upoważniony" do zajęcia się tegorocznym Boryszynem w kwestiach "ASG". Czyli dla tych którzy mnie nie lubią, muszę powiedzieć: "Przykro mi, jestem organizatorem". Ci którzy mnie znają, wiedzą że lubię mieć wszystko zaplanowane i na tego typu imprezach nie ma miejsca na bandę "sportowców w dresie i cymą 028 w ręku" (nie ubniżając nikomu).

 

Na tę chwilę moge powiedzieć że zlot jest zaplanowany na 17-18 maj i powstanie wioska ersofotwa na wzór tych z poprzednich edycji.

 

Pan Krzysztof- osoba reprezentująca wójta, chce żeby powstała strzelnica ASG i stanowiska na które w ciągu dnia ludzie będą mogli wejść, popatrzeć i porobić zdjęcia.

 

Moja grupa ma za zadanie zająć się sprawami "mniejszej" inscenizacji i być może dołączy do żołnierzy 17 WBZ, jeśli Ci będą znowu robić "dużą" inscenizację. Wtedy też njpr wzorem roku ubiegłego, będę potrzebował pozorantów.

 

W związku z tym, że nie chcę brać wszystkiego na garba, bo sam nie dam rady, od razu pytam: która ekipa/ osoba podejmie się zbudowania/ ogarnięcia strzelnicy? Podejmie, w sensie "jesteśmy/ jestem za to odpowiedzialny". Funkcjonowało to rok temu, jednak byłem jedynie obserwatorem, więc za bardzo nie wiem jak to widzicie, jakie popełniliście błędy "organizacyjne" co poszło dobrze, co trzeba zmienić. Liczę na odpowiedzialną osobę.

 

Będę oczywiście walczył o darmowe wejściówki, gifty, bony na żarcie, worki na piasek, koparki, łopaty etc.

 

Sprawa obozów- rok temu bardzo nie podobał mi się, delikatnie mówiąc "syf" na obozowisku. Obok namiotów wojskowych, stały cywilne, obok nich samochody... Chciałbym żebyśmy oddzielili swoje namioty cywilne i auta, od "militarnej" części wioski "ASG".

 

Więcej informacji wkrótce, czekam na pomysły/ sugestie, bo niedługo trzeba będzie wszystko dopiąć.

Edited by Jacek GROT
Link to post
Share on other sites
  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bazuję na informacjach telefonicznych i mailowych. Odnośnie zmiany właściciela gruntu, jest mi wiadomo, ale nic nie wspomniano że mają z tego tytułu nastąpić jakieś drastyczne zmiany...

O to treść jednego z e-maili:

 

nawiązując do wczorajszej rozmowy, przesyłam Ci garść informacji odnośnie Boryszyna:

- termin 17-18 maja,

- zagospodarowanie terenu i godziny trwania imprezy tak jak w zeszłym roku,

- [...]

- będziecie mieli swój teren w tym samym miejscu, co rok temu,

Link to post
Share on other sites

Auta byłoby dobrze postawić na parkingu, jest jedno 'ale' tj. dodatkowa opłata własnie za parking. Co do cywilnych namiotów, w środku obozu. Podczas prac ziemnych wykonywanych przed imprezą ustaliliśmy, że ewentualne cywilki będą zasłonięte glonami lub zielonymi plandekami, wyszło jak wyszło, z planowanych dwóch NSów przyjechał 1, to i cywilki sie pojawiły.

Edited by Manis
Link to post
Share on other sites

Witam panowie .

Zapoznaliśmy się z tematem imprezy i daliśmy go na forum B3, poczekamy aż wszyscy chętni u nas zbiorą się na liście i poinformujemy was czy damy rade się zjawić.

Wreszcie okazja do spotkania się :)..

 

Pozdrawiam B3

Link to post
Share on other sites

Było by zacnie, bo we wstępnych planach mam zorganizowanie Irackiego Checkpointa : ) Będą więc potrzebni "rodacy" w pustynnej panterze : )

 

Dziś dostałem takiego oto maila od przedstawiciela gminy Lubrza:

Hej, co do kwestii adventurequad, to wiem, że robią oni oddzielną imprezę w klimacie ASG, ale na samym początku maja. W czasie zlotu, sprawami zagospodarowania terenu, wytyczaniem zadań i kompetencji zarządza Gmina, dlatego jak ustalimy między sobą, tak będzie. [...]

Edited by Jacek GROT
Link to post
Share on other sites

Zlot jest jak najbardziej otwarty. Wstęp może (ale nie musi, wyjdzie w praniu) być płatny, około 20-30zł zł od osoby.

 

Pytanie ważne: czy jesteście grupą REKO czy to luźna stylizacja na "bratni" naród zza Odry... ?

 

Wraz z organizatorem, ustaliłem wstępnie, że obóz (część militarną) podzielimy dla zwiedzających na strefy, tj np. Amerykańska, Rosyjska, Niemiecka, Polska, Brytyjska i inne... Jak ten pomysł wyjdzie w praniu- to się okaże już na miejscu.

Edited by Jacek GROT
Link to post
Share on other sites
Dziś dostałem takiego oto maila od przedstawiciela gminy Lubrza:

Cytat

 

Hej, co do kwestii adventurequad, to wiem, że robią oni oddzielną imprezę w klimacie ASG, ale na samym początku maja. W czasie zlotu, sprawami zagospodarowania terenu, wytyczaniem zadań i kompetencji zarządza Gmina, dlatego jak ustalimy między sobą, tak będzie. [...]

 

Tak jak napisał Jacek.

Istnieją dwie osobne imprezy o podobnym profolu i w niewielkim odstępie casowym. Co w moim przekonaniu daje więcej okazji do promocji naszego hobby.

 

Majówka z bunkrami ma wymiar raczej wojewódzki. W przyszłym tygodniu spotkam się z przedstawicielami Adventurequad i ustlę szczególy dot. imprezy.

602176_350161838429557_1056382732_n.jpg

Link to post
Share on other sites

Gadałem z chłopakami i ten podział na strony średnio się nam podoba. I myślę ,że będzie ciężki do wykonania...

 

Nie tylko Wam, część osób po prostu nie weźmie udziału w takim przedsięwzięciu. Bo przyjeżdzają np. napić/spotkać się z kumplami, a nie na "3 dniowy lans-maraton".

Link to post
Share on other sites

Tu nie chodzi o to, że Ci którzy nie opowiadają się po którejś ze stron, bo mają np. kamuflaż obowiązujący w Burkina Faso, a replikę Hk416 nie mają wstępu.

Chciałbym zapobiec temu, żeby wioska asg, i stanowiska danych grup to był jeden wielki kogel- mogel/ burdel.

 

Również dlatego chcę tak zrobić, bo walczę o wejściówki/ bonusy i pokazanie kilku nowych, ciekawych pomysłów. A jak zjedziemy się jak lokalna chołota bez żadnej organizacji i ciekawej opcji na nasze "bytowanie", no to sorry panowie, wcale nie będę się organizatorowi dziwił, że mu na Nas nie będzie zależało.

 

Bo przyjeżdzają np. napić/spotkać się z kumplami, a nie na "3 dniowy lans-maraton".

 

Jak chyba 90% ludzi, łącznie ze mną. Ale przyjechać tylko po to, żeby napić się z kumplami, to można to robić poza wioską "ASG"

 

Generalnie organizator chciałby żeby było kilka punktów/ posterunków/ okopów/ wieżyczek (w wiosce ASG) gdzie będzie można spotkać ludzi z danych nacji... I nie będzie to na zasadzie "siedź ciągle u siebie, nie ruszaj się z miejsca", a posterunki danych grup są oddzielone drutem kolczastym i nie ma przejścia.

Dodatkowo chcę aby w planie imprezy była prezentacja grup "ASG", tzn, bierzemy np. Brytola, Niemaszka, Ruska i zapraszamy ich na scenę, aby się zaprezentowali...

 

I nie chcę robić Wam pod górkę. Skoro jest ktoś kto ma lepsze pomysły, chce się tego podjąć, proszę bardzo.

Edited by Jacek GROT
Link to post
Share on other sites

 

Generalnie organizator chciałby żeby było kilka punktów/ posterunków/ okopów/ wieżyczek (w wiosce ASG)

 

 

Myślę ,że da się to zrobić jak co rok, razem. Nie dzieląc się na żądne nacje. Po prostu robimy wspólnie, a z trakcie zlotu każda ekipa/grupa maniaków może zajmować się czym innym. Jedni patrolami, drudzy strażą, a następni z kolei będą obsługiwać strzelnicę etc.

Link to post
Share on other sites

O ile sam koncept podzialu na narody moglby byc fajny, o tyle nie widze tam az takich tlumow zeby wyszedl...

 

Jesli dobrze pamietam rok 2012 to rosjanie (razwiedka? - niech mnie ktos poprawi bo sie pewnie myle ale chodzi o ekipe Metala) meli swoj bunkier do spolki a malym okopem, i my z ramienia fanatykow piksela pustynnego mielismy malusienki obozik.

Innych nacji nie pamietam zeby sie rozkladaly z jakimis 'campami'

Link to post
Share on other sites

@ stalk3r - i właśnie o coś takiego mi chodzi. Przydały by się jeszcze ze trzy- cztery ekipy, które chciały by zrobić coś na wzór campa waszego i ruskich... Ci którzy nie byli by w żadnej nacji, mogli by zająć się strzelnicą, lub inną formą pomocy...

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...