Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zlot miłośników fortyfikacji "BORYSZYN" 2013. (woj. Lubuskie)


Recommended Posts

Mój post z przed ponad miesiąca:

 

Jeśli o materiały chodzi, potrzebna jest dokładna ilość- wtedy dostanę odpowiedź. Mogę napisać "200 worków, kilo gwoździ, kilometr żerdżi, cztery szpadle, dwie siekiery, ewentualnie jedna koparka i jedna piła motorowa"... Tylko pytanie czy to nie będzie za mało... :icon_razz:

 

Trochę się późno budzisz, jeśli o materiały chodzi. Zapotrzebowanie wysłane już dawno... Minął ponad miesiąc od kiedy to napisałem. Tylko chłopaki z ATBW dali mi konkretnie znać co potrzebują.

 

Żerdzie będą, bo napisałem żeby 15 dodatkowych podrzucili (na wypadek gdyby ktoś za późno się obudził). Ale takie rzeczy jak szpadel czy szakira, to niech każda ekipa zabierze w swoim zakresie (bo nie daj bóg te darowane ktoś na stan sobie wpisze i będzie problem).

 

Sprawa wart, to bardzo fajny pomysł i trzeba to zorganizować. Szpej pozamykać na noc w autach nie zaszkodzi + jak będzie widać że ktoś się po obozie kręci, to wątpię żeby ewentualny złodziej chciał do Nas podejść. Pytanie, czy każda ekipa wyznacza od tego ludzi, czy robimy jakiś grafik- to już do ustalenia.

 

Ja będę z ekipą już od środy, lecz na noc z czw na pt wracam do Gorzowa (reszta zostaje na Boryszynie), ponieważ rano trzeba jechać na komendę policji i załadować bramki które odgradzają publiczność od miejsca inscenizacji. Z tego co mi wiadomo, od czwartku będą też chłopaki z USMC Gorzów.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pomimo moich starań, wstęp na obóz będzie płatny.

30zł od łba.

 

Na drugi rok stawiamy sprawę jasno: albo przyjeżdżamy (fundujemy odwiedzającym atrakcje) i płacimy mniej lub nawet wcale, albo dajemy sobie spokój.

 

 

P.S. Wpadły mi w ucho wieści, że podczas ostatniej akcji na Boryszynie (majówka) były jakieś "zgrzyty", (ponoć ktoś coś kogoś)- nie wnikam, bo mnie nie było i nie mam zamiaru wnikać... (I proszę tego nie traktować jako najeżdżanie na poprzednią imprezę czy coś w tym rodzaju). Pragnę jedynie poinformować, że jeśli ktoś przyjeżdża po to, żeby szukać zaczepki jak sobie za dużo wypije, to będzie od razu zgłaszane do organizatora (ja nie mam zamiaru nikogo upominać czy tam uspokajać), a ten zgłosi to na policję. Będziemy na terenie imprezy masowej, a tam obowiązują szczególne przepisy. Dodam jedynie że bardzo łatwo załatwić sobie takie coś jak zakaz wstępu na masówki (to chyba nic miłego meldować się na komisariacie w dniu takich imprez).

Piszę to dlatego, żeby później nie wyjść na tego złego, przez którego ktoś ma problemy, i dlatego że wiele osób przyjeżdża z rodzinami (mówię na przykładzie mojej ekipy, łącznie w sobotę ponad 35 osób) i chcą uniknąć niemiłych wspomnień.

 

Tak w skrócie: picie z umiarem i imprezowanie w granicach rozsądku, jak najbardziej dozwolone, lecz zachowania iście burackie, będą bezwzględnie tępione.

Edited by Jacek GROT
Link to post
Share on other sites

Witam....bardzo proszę o nie zajmowania miejsca gdzie była strzelnca w tamtym roku. Nasza ekipa przywiezie agregat więc jeśli bd potrzeny prąd to symboliczna zrzyta na bene i podzielimy się energią. Co do pilnowania...proponuje auta w jedno miejsce,ostatnim razem próbowano nas okraść więc takie pilnowanie się przyda...szkoda,że teraz nawet między sobą trzeba pilnować rzeczy:\

Link to post
Share on other sites

Mati wyjaśnijscie to sobie prywatnie albo po prostu Go olejcie. Troche kiepsko to "wygląda", gdy się alienujecie od reszty tylko przez tę jedną osobę. Część osób która miała do Was jakieś uprzedzenia tylko je pogłebiła przez tą Waszą spinę.

 

P.S. Wyluzujcie trochę, "kociaczki/misiaczki" nie jest jakimś super obelżywym określeniem w stosunku do Was ;p (zawsze mogło być gorzej)

 

 

 

Co do samej imprezy, te 30 to chyba jakaś kpina, mamy płacić kasę za co? Za kawałek terenu który sami grodziliśmy, za obiekty/umocnienia które sami zrobiliśmy/zrobimy i do tego pewnie być jedną z atrakcji? A co w zamian? Jeden Toi-toi i być może zniżka na żarcie (firma organizująca się zmieniła, więc nie wiadomo czy choć to będzie).

Link to post
Share on other sites

Stałem na warcie w momencie gdy była ta "spina".. tam wyglądało to mniej więcej tak, że przyszło jakichś dwóch "łepków" z poza obozu i koniecznie chcieli się dostać do środka, odmówiliśmy im wejścia bo było po 20:00, oni się sadzili ale olaliśmy ich po prostu, a tutaj nagle ktoś od nas z obozu pocisnął im gazem po oczach (chyba jednemu z nich). Mniej więcej tak to pamiętam :icon_wink:

 

Jak robimy z wartami? 2 osoby przy głównej bramie i zmiany co 1h czy co 2h? Kto chce, że tak powiem dowodzić całą wartą i zmianami?

Gdyby miały być 2 godzinne to w tym przypadku potrzeba:

20:00 - 22:00

22:00 - 00:00

00:00 - 02:00

02:00 - 04:00

04:00 - 06:00

06:00 - 08:00

 

Czyli 6 ekip, po 2 osoby... to nie jest dużo, my nie jedziemy tam nawalić się jak sztandary, na spokojnie parę piwek w cyklu całego dnia. Więc możemy z kolegą wziąć jedną wartę 2h i może ktoś od nas wziąłby jeszcze jedną. Myślę, że dla świętego spokoju warto to zrobić i wystawić jakąś ochronę dla całego obozu, 2 osoby starczą.

 

Jeszcze jedno:

Ustalamy na te 3 dni jakieś kanały PMR? Osobny dla organizacji, osobny dla "wszystkich" albo po prostu ogólny dla całego zlotu... warto "szrajbnąć" to tutaj na forum, żeby już każdy wiedział, że w razie "w" można się zgłosić na radiu do wszystkich.

Edited by DeXu
Link to post
Share on other sites

Stałem na warcie w momencie gdy była ta "spina".. tam wyglądało to mniej więcej tak, że przyszło jakichś dwóch "łepków" z poza obozu i koniecznie chcieli się dostać do środka, odmówiliśmy im wejścia bo było po 20:00, oni się sadzili ale olaliśmy ich po prostu, a tutaj nagle ktoś od nas z obozu pocisnął im gazem po oczach (chyba jednemu z nich). Mniej więcej tak to pamiętam :icon_wink:

 

chodzi o inną sytucję, która niestety miała miejsce podczas tegorocznej majówki.

Link to post
Share on other sites
żeby już każdy wiedział, że w razie "w" można się zgłosić na radiu do wszystkich.

 

Im mniej niepotrzebnych ludzi wisi na łączności, tym lepiej.

 

 

Częstotliwość "organizacyjną" podam wybranym, mam nadzieję "poważnym" osobom, aby uniknąć burdelu na kanale. Będą obowiązywać zasady korespondencji radiowej. Dodatkowo, d-cy ekip dostaną mój nr. telefonu, gdyby urodziło się coś niepokojącego, a łączność PMR by umarła.

 

Proszę nie zajmować częstotliwości PMR od 446.006.250 mHz (kanał 1) do 446.056.250 mHz (kanał 5), wraz z pod kanałami CTCSS. Na nich będziemy operować w czasie inscenizacji, między innymi z pirotechnikiem i wojskiem (choć wojsko będzie używać zapewne midlandów, tak więc częstotliwości 462.5625 mHz - 462.6875 mHz będą wchodzić w grę).

 

Co do samej imprezy, te 30 to chyba jakaś kpina, mamy płacić kasę za co? Za kawałek terenu który sami grodziliśmy, za obiekty/umocnienia które sami zrobiliśmy/zrobimy i do tego pewnie być jedną z atrakcji? A co w zamian? Jeden Toi-toi i być może zniżka na żarcie (firma organizująca się zmieniła, więc nie wiadomo czy choć to będzie).

 

Dlatego w następnym roku, stawiam sprawę "okoniem". I poinformuję o tym w czasie tego Boryszyna.

Edited by Jacek GROT
Link to post
Share on other sites

No ja mysle ze z ramienia USMC klepniemy sobie te sama lokacje co rok temu. Po prawo od bramy, vis'a'vis Wostoka.

 

P.S. Z tymi 30pln to umarlem... stanowimy 1/3 atrakcji i jeszcze nam takie klody rzucaja pod nogi? Niech sie tam gora z Gminy zastanowi troche... bo jak mam bulic jeszcze za to ze robie show (jakkolwiek to nie brzmi) to troche mnie sie to wydaje bardzo niesmerfne

Link to post
Share on other sites

Z tymi 30 zł to przesadzili. Przecież w ten zlot wnosimy dużo od siebie i go urozmaicamy i w dodatku musimy za to płacić ;/ jakoś to trzeba przeboleć, a i miejsce gdzie była rok temu strzelnica i teren wokół niej zarezerwowany przez ATBW;l

Link to post
Share on other sites

Mati wyjaśnijscie to sobie prywatnie albo po prostu Go olejcie. Troche kiepsko to "wygląda", gdy się alienujecie od reszty tylko przez tę jedną osobę. Część osób która miała do Was jakieś uprzedzenia tylko je pogłebiła przez tą Waszą spinę.

 

P.S. Wyluzujcie trochę, "kociaczki/misiaczki" nie jest jakimś super obelżywym określeniem w stosunku do Was ;p (zawsze mogło być gorzej)

 

 

 

 

 

 

Rozumiem Cię,ale jeśli ktoś nas zaprasza na ognisko,a potem w nocy kradnie flagę i próbuje okraść auto nie jest niczym dobrym. Flaga to nie jakaś tam szmata itp. flaga to symbol i wg mnie to świństwo,gdy ktoś ją komuś kradnie. Ale mniejsza z tym...ludzi się nie zmieni.Ale dzięki za radę:)

Co do opłaty...tak jak Jacek mówił...kupujemy "bilety" dopiero jak bd się mocno spinać i egzekwować ich posiadanie,bo nie wiadomo czy bd tak,że ochrona znowu bd stała przy każdym wejściu i sprawdzała te opaski.

Link to post
Share on other sites

Wprawdzie sprawa potyczek na Świebodzińskim poletku i akcję z flagą nie bardzo kojarzę, albo z SeBą przyjechaliśmy dzień po, albo już usneliśmy nad książkami.

Jednak flaga wciągnięta na maszt od zawsze była symbolem gotowości do działania. Sztandary wznosili rycerze idąc do boju, flagę wywieszano oznaczając zdobyty teren. Wszędzie na świecie gdy zdobyto flagę wroga uważano to za hańbę dla niego. Harcerze nadal tą tradycję kultywują jak i wiele grup paramilitarnych. Na Boryszynie 2006 warty stały całą noc, kilku chętnych do zebrania flagi się znalazło, nikomu się nie udało.

Śmieszny jest płacz, bo wywiesiło się flagę i poszło się spać. Pokazujecie gotowość to bądźcie gotowi.

Inną sprawą jest to, że zdobyczną flagę z jako takim szacunkiem powinno się traktować. I np. zaproponować wykup flagi aby dać nauczkę za słabość.

Link to post
Share on other sites

Wszystkie pomysły z opłatami pochodzą od firmy organizującej imprezy masowe, której zlot został "sprzedany". Co rok zmienia sie firma i co rok są takie pomysły. Nie łudźcie sie, że coś sie w tej materii zmieni. Mnie na szczeście opłata nie obowiązuje. Współczuje zmuszonym do bezcelowych wydatków. W przyszłym roku proponuję wystwić rachunek za odpracowane godziny :icon_wink:

 

Sprawy zatargów z Majowki po cześci same sie rozwiądały. Jedni dali sobie po razie, a drudzy sie obrazili. Prywatne wycieczki niech takowymi pozostaną i niech nie sieją fermentu w środowisku. Osobiście ze wszystkimi pogadłem i po pysku nie dostałem. Polecam.

 

P.S. Nie mam kilku polskich znakow i dlatego tak niepoprawnie napisałem.

Link to post
Share on other sites

Mam nadzieję, że w tym roku będzie spokój i dobra zabawa...

 

W zeszłym niestety sporo było utarczek między naszym obozem militarnym a pozostałymi uczestnikami. Akurat mamy takiego pecha, że obóz asg "tarasuje" niektórym (zwłaszcza nawalonym i tym szukającym guza) najkrótszą drogę do obozu cywili. Może jest jakaś opcja dodatkowego odgrodzenia lub oznakowania frontu obozu z bramą by ludki przestały szukać sobie skrótów przez nasz teren? Na płot z drutu kolczastego pod prądem organizatorzy się pewnie nie zgodzą. Niestety....

 

Łączność radiowa, pilnowanie obozu jak najbardziej potrzebne, bo jak na każdej masówce różne łajzy co ich łapki swędzą pewnie się pojawią.

 

Ruska nora oczywiście będzie funkcjonować jak w zeszłym roku i postaramy się zrobić ją bardziej wypasioną i jeszcze bardziej rosyjską.

 

A poza tym oczywiście cieszę się, że znów ujrzę Wasze parszywe gęby ;-)

Link to post
Share on other sites

Pozwolę sobie rzucić tylko taki mały prawniczy bełkot... na wypadek gdyby ktoś z was zauważył nieznanego osobnika próbującego coś zrobić:

 

"Kwestia tzw. zatrzymania obywatelskiego uregulowana jest w 243 kodeksu postępowania karnego. Zgodnie z treścią tego przepisu, każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa, jeżeli zachodzi obawa ukrycia się tej osoby lub nie można ustalić jej tożsamości. Osobę ujętą należy niezwłocznie oddać w ręce Policji."

 

Każdy ma prawo zatrzymać kogoś, jeżeli widzi, że popełnia przestępstwo... dlatego, jeżeli w trakcie Boryszyna zauważyli byście kogoś, kto np grzebie w nieswoim aucie, albo dobiera się do czyjegoś namiotu.. cokolwiek. To należy gościa od razu "zglebować" i najlepiej skuć kajdankami (mogą być opaski zaciskowe czy cokolwiek) i wezwać Policję/ochronę.

 

Tak na wypadek, gdyby ktoś się cykał, że mu sprawę założą nie wiem, za pobawienie wolności kogoś, przetrzymywanie czy cokolwiek.

 

 

Jako, że w sumie jednogłośnie wszyscy stwierdzili, że ochrona obozu jest potrzebna, proponuję zapisywać się na warty:

 

Czwartek/Piątek:

 

20:00 - 22:00 -

22:00 - 00:00 - Szuja i DeXu

00:00 - 02:00 -

02:00 - 04:00 -

04:00 - 06:00 -

06:00 - 08:00 -

 

Piątek/Sobota:

 

20:00 - 22:00 -

22:00 - 00:00 -

00:00 - 02:00 -

02:00 - 04:00 -

04:00 - 06:00 -

06:00 - 08:00 -

 

(Będę edytował ten temat i wszystkie wasze zgłoszenia dopisywał do godzin)

 

Zgłaszamy się w dwie osoby. Jak ktoś jest sam, to ewentualnie sam, to się dopisze kogoś ;)

Naprawdę zachęcam do wyznaczenia wart, bo na takich imprezach masowych zawsze szwędają się szemrane typki, które mogą szukać okazji by coś zap****.

Link to post
Share on other sites

DeXu - Dobry pomysł i fajne wykonanie. :icon_biggrin: Przydałby się jeszcze nam drut kolczasty (serio) na wzmocnienie płotu i bramy. W zeszłym roku dziadostwo porozrywało w końcu siatkę.

 

Zrób jeszcze "W obuwiu sportowym i dresach nie wpuszamy!" :icon_mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Myslę, że warty jednak wyjdą na miejscu, jak to bywa. Ten nie przyjedzie, ten się najebie bo zapomniał co na forum...

Wezmę pierwszą wartę, nie wiem jeszcze z kim, wpisz 25th ID.

Na sobotę/niedzielę też by się zdały, nie sądzicie? Ostatni dzień - najdłuższa impreza pod sceną i największa popijawa.

Link to post
Share on other sites

Do ORGA:

 

Jakby potrzebne były jeszcze jakieś druki czy coś, w laminacie czy bez... to możemy zrobić :icon_wink:

 

@EDYCJA

Heh.. nie mogę edytować Posta.. okej to zrobimy to po prostu na zasadzie zmian... na luźnych zasadach.. Byle w nocy też było komu stanąć np między 4:00 a 6:00 czy coś... :)

Edited by DeXu
Link to post
Share on other sites

" Każdy ma prawo zatrzymać kogoś, jeżeli widzi, że popełnia przestępstwo... dlatego, jeżeli w trakcie Boryszyna zauważyli byście kogoś, kto np grzebie w nieswoim aucie, albo dobiera się do czyjegoś namiotu.. cokolwiek. To należy gościa od razu "zglebować" i najlepiej skuć kajdankami (mogą być opaski zaciskowe czy cokolwiek) i wezwać Policję/ochronę. "

z tego co mi wiadomo to

 

jako obywatel nie można skuć nikogo ponieważ grozi to odpowiedzialnością karną za ograniczenie wolności...

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...