Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Repliki M4 wybór ostateczny


Recommended Posts

  • Replies 130
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

G&P ma najczęściej nieciekawe oznaczenia w stylu Navy Seal / Marine itd. zamiast oznaczeń producenta palnych AR-15. A jak już ma oznaczenia to chyba tylko Colta. Pod tym względem EA / KA / SG / custom na częściach Madbulla itd. biją G&P na głowę.

 

Do tego G&P miewają wadliwe ośki zębatek i niestandardowy gwint na komorze zamkowej co wymaga przeróbek przy instalacji frontu innego niż fabryczny. A jak już się uda zamontować nowy front to może się okazać, że szyny nie będą się zgrywać.

Edited by B-E-D-A
Link to post
Share on other sites

EA ma body w kolorze stalowoszarym. Nie ma bitych oznaczeń, co jest moim zdaniem dużym minusem. Nie tak dużym jednak, bym go nie kupił. Mam jedno od ponad roku i nie zamierzam się go pozbywać. Kupiłem używaną, 11-miesięczną z miesiącem gwarancji zapasu. Styki były spalone prawie do cna i szybko padły. Poza nimi, dyszą i gumką niczego nie wymianiałem ( poza kablami, bo i tak zakładałem mosfet a stockowe są takie jak wszędzie). Poprawiłem podkładkowanie i smarowanie i to w zasadzie tyle. Silnik jest raczej słaby, ale na batce 7,4 śmiało naciągał m130 z rofem ok 12 k/s. Za kilka miesięcy pewnie właśnie silnik będę wymieniał.

 

Niedawno robiłem jedyne w mojej krótkiej, domowo-serwisowej karierze G&P - szału nie było. Tłok mocno nadszarpnięty mimo przebiegu ok 5-6K, pęknięta ośka zębatki, przewody jak wszędzie... tego bym się nawet spodziewał. Zaskoczył mnie natomiast szkielet gearboxa, który blokował środkowe zębatki - był po prostu za ciasny w tym miejscu. Oczywiście można to rozwiązać, ale o prostocie serwisowania i modernizacji można zapomnieć - dla mnie jest ona ważna, bo swoje repliki serwisuję sam i wolałbym móc to robić standardowymi częściami, wśród których mogę wybierać.

Link to post
Share on other sites

Do EA nie ma się co czepiać, bo jak na swoją cenę i tak jest dobrze wykonane. Oznaczenia ma, ale nie bite. I tak jak piszesz jak ktoś chce grawerowane oznaczenia to dopłaci do KA. Bardziej czepiałbym się braku oznaczeń w (niektórych) replikach G&P, które są przeważnie droższe od EA i KA. A malowane oznaczenia "skull frogów" czy selektora ognia w replice za nierzadko 1400-1800 zł trochę bije po oczach.

 

Tak wiem, nie każdego obchodzi aż taki poziom realizmu, ale dla mnie to dość ważna kwestia. ;)

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

Ja opiszę w skrócie. Specna Arns - Bida, przy obecnej cenie nieopłacalne. Bebechy to średni chińczyk, duża losowość, zewnętrznie okropny kolor body, błyszczący, czasami krzywe odlewy. Dobrze spasowana aczkolwiek przy większym tyraniu to spasowanie może szybko zniknąć. APS - podobnie jak specna, plusem jest to, że robią repliki karabinków których nie robią inni producenci, całkiem ciekawy design replik, system EBB całkiem ok aczkolwiek czasami pada, powłoka to farba, ładniesza od specny aczkolwiek do EA nawet nie ma podjazdu, spasowanie 3/5, bebechy to zwykły chińczyk, bez szału. Z dwojga złego lepiej brać specne, najlepiej EA.

Link to post
Share on other sites

Amoeba to Ares więc wewnętrznie dobrze choć nie mam dobrych wspomnień z ich GB po przygodach z Gietą. Zewnętrznie body plastik, ładne, nie ufałbym ich elektronice. Spasowanie bardzo dobre. FC to samo co w AK, średnio-słaby środek, zewnętrznie normalnie, bez płaczu, bez rewelacji, spasowanie dobre.

Edited by zielen
Link to post
Share on other sites

Opisałem. Wszystko to z wrażeń organoleptycznych (oprócz specny bo niestety ją miałem), z autopsji to mogę opisać stare KWA, nowe ASG/Lonex, EA, KA, G&P ale to już jest więc sensu nie ma.

 

+1

 

z chęcią poczytamy :)

OFF to brzmi jak sarkazm :P

Link to post
Share on other sites

Opisałem. Wszystko to z wrażeń organoleptycznych (oprócz specny bo niestety ją miałem), z autopsji to mogę opisać stare KWA, nowe ASG/Lonex, EA, KA, G&P ale to już jest więc sensu nie ma.

 

OFF to brzmi jak sarkazm :icon_razz:

 

Nie, serio. Z chęcią czytam różne opinie o replikach, a jak jeszcze trzymają jakiś poziom to tym bardziej :)

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • 7 months later...
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...