Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sprężyny SHS [oficjalny]


Recommended Posts

No to ja podbije :).

W emce od specny (wszystko wymienione) m110 mam 407-410 fps. Sprężyna kupiona we wrześniu 2014 czyli już ponad roczek trzyma fps ;).

Sprężyna m120 wstawiona do rk02 (wymieniona głowica tłoka i dysza) dała 448 fps. (Puszcza trochę powietrze przy głowicy cylindra)

Sprężyna m110 dała w g36c od jg 370 fps +-2 w każdą stronę, ale dysza strasznie popuszcza, a do wymiany nie była wrzucona uszczelniona dysza.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 117
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kupiłem ostatnio 3 sztuki sprężyn shs m130, wszystkie w niebieskich opakowaniach. Jak je rozpakowałem by przejrzec czy jakichś niedoróbek nie ma, to od razu rzuciły mi się w oczy różnice grubości drutu, rozmieszczenia zwojów i samego koloru drutu. To były 3 różne sprężyny!

Wziąłem wiec wagę i sprawdziłem sobie, ile która waży:

1. Sprężyna chrom, zwoje niejednorodne (nieprawidłowe, nie do końca byłem pewny któy koniec ma być na prowadnicę, bo były niemal identyczne), waga 11,5kg

2. Sprężyna chrom, zwoje niejednorodne (prawidłowe), waga 12,3kg

3. Sprężyna matowa, zwoje niejednorodne (prawidłowe), waga 11,1kg

 

Założyłem tą 11,5kg w cm045 i dało 455fps, natomiast egezmplarz 12,3kg w tej samej replice pokazał 480fps.

Link to post
Share on other sites

Niebieskie opakowania są już od co najmniej kilku miesięcy.

Zgadza się. Ale można kupić też w czerwonych - w sensie w plastikowej wytłoczce z kawałkiem tekturki w kolorze czerwonym.

Niebieskie, to sa pudełeczka, a wytłoczka wewnątrz.

Ogólnie to loteria lepsza niż lotto.

Link to post
Share on other sites

No to chyba zrobiłem sobie zapas tych "czerwonych" taki,że jeszcze nie było sposobności zanabyć...pewnie bym sie niexle zdziwił I mniemał ,że to jakieś lewe springi. Kupowałem 120 I 130 I były tylko oznaczane nalepką na blistrach o zakresie mocy. A różnica oprócz długości to 130 minimalnie grubszy drut się zdawała,ale nie mierzyłem suwmiarką więc nie potwierdzone. Za to naprawde dobra powtarzalność wyników (I wagowo I w replice), wykonanie itd.

Mendi, na pewno brałeś z pewego źródła te springi ale ja chyba bym miał obiekcje jakbym dostał 3 różne jak I w material jak wykonaniu..

Link to post
Share on other sites

A co to jest pewne źródło? I tak wszystkie z Chin przychodzą. No nie nabyłem ich na bazarze, tylko w sklepie, wysyłkowo z gunfire. Mnie tam to nie przeszkadza, zwłąszcza że teraz springi grosze kosztują (nie to co kiedyś, 60-70zet szt.) od dłuższego czasu sprężyny ważę, oznakowuję i według tabelki którą sobie wypracowałem, wkładam do replik zależnie jaką moc chcę uzyskać.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Ja właśnie włożyłem Springa SHS M170 do mojego Veterana M14 G&G i pokazał wartość 560 FPS'ów. Jak na moje to słabo.

 

Jedno mnie zastanawia. Jak wkładałem springa do GB za pierwszym razem, to wymagało to ode mnie sporego wysiłku, natomiast po wykonaniu pełnego cyklu, rozłożeniu GB i złożeniu go z powrotem, miałem wrażenie, że spring jest jakby "luźniejszy". Czy to możliwe, że fabrycznie wychodzące springi są twarde, a po pierwszym ich "zgnieceniu" tracą większość swojej sprężystości?

Link to post
Share on other sites

Ja właśnie włożyłem Springa SHS M170 do mojego Veterana M14 G&G i pokazał wartość 560 FPS'ów. Jak na moje to słabo.

 

Jedno mnie zastanawia. Jak wkładałem springa do GB za pierwszym razem, to wymagało to ode mnie sporego wysiłku, natomiast po wykonaniu pełnego cyklu, rozłożeniu GB i złożeniu go z powrotem, miałem wrażenie, że spring jest jakby "luźniejszy". Czy to możliwe, że fabrycznie wychodzące springi są twarde, a po pierwszym ich "zgnieceniu" tracą większość swojej sprężystości?

Oczywiście że tak, one dosyć mocno miękną po kilkunastu-kilkudziesięciu strzałach. Przy czym strata jest jedynie ok. 20fps a później już trzymają równo.

Link to post
Share on other sites

To którego shs'a najlepiej brać, żeby przy szczelnym układzie wyciągnąć 450 fps?

W v3 na shs m120 do to 460 fps wyciągałem, a na m130 do 500. Skłonny jestem uznać, że to springi są przewymiarowane jak swego czasu sp guardera. Innym razem kupiłem 3 szt. m130 i każda była inna (10-12,5kg), inne też fps dawały.

Te springi są po kilknaście zet, weź sobie m120 i m130, kombinuj i moc zmierz na chrono.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 1 month later...

Parę stron wcześniej był poruszony temat zbyt długiej sprężyny. U mnie tak się właśnie złożyło ze M150 po zamontowaniu nie pozwoliła na pełen cykl mechanizmu. Siadła na zwojach i zablokowała mechanizm. Jak zrzuciłem mechanizm z zapadki przeciw powrotnej to urwałem ząbek tłoka. Żałuje ze dokładnie nie zmierzyłem ile brakowało do końca cyklu żeby tłok zeskoczył z zębatki, ale na oko około 3mm. Oczywiście jakbym wyrzucił łożyskowanie głowicy to miałbym 6mm więcej możliwego skoku tłoka, ale nie przypuszczałem że tak się może stać.

 

Jeśli to dla kogoś pomocne to dla porównania policzyłem grubości drutu i ilość zwojów:

 

SHS M150 1,8mm x 33 zwoje = 59,4mm

SKS M140 1,7mm x 31 zwojów = 52,7mm

 

Obecnie mam złożony GB na M140 z dwoma łożyskowaniami, jak przyjdzie nowy tłok to zobaczę jak siądzie M150 bez jednego łożyskowania ;)

Link to post
Share on other sites

Jedno się nauczyłem odnośnie sprężyn SHS. Potrafią być dłuższe niż pozostałe modele (ja porównuję do Guarderów). Tak jak w przypadku tych pierwszych musiałem usunąć łożyskowanie z jednej strony, tak w przypadku drugich dokładam podkładki, żeby mocniej springa zgnieść podczas cyklu ;).

Link to post
Share on other sites

Hehe, ja zawsze wywalam łożyskowanie na prowadnicy, bo raz że sporo sprężyn się nie mieści przy 2 łożyskowaniach, a dwa - shsy lubią się na końcu rozgiąć lekko, wczepić w łożyskowanie prowadnicy i zablokować tłok (tak jak wyżej opisujecie).

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

M140 po około 4k wystrzelonych kulek skróciła się o jakiś centymetr. Kiepsko. Musze możliwie najszybciej zmierzyć fps'y na świeżo zamontowanej M150 i za jakiś czas powtórzyć. Ciekawe ile straci.

Ubić się ubiła, standard w shs, ale sprawdź ile fps uciekło, bo zwykle jest to ok 20-30, a później sprężyna się już nie ubija.

 

Up. 3.01.2017

Zakupiłem na gunfire 3 kolejne sprężyny shs: 1x m120 i 2x m130. Klasycznie by ocenić ich właściwą moc a nie deklarowaną, zważyłem sobie wszystkie, oto wyniki:

m120 - 10,1 kg

m130 - 10,4 kg

m130 - 11,1 kg

 

Założyłem tą m130 10,4kg w fc wałku, z cylindrem 1, lufką 455mm steelbull i pojedynczym łożyskowaniem (na tłoku, prowadnica goła). Wynik na chrono 469fps.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...