Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Biedne (nawet bardzo) początki.


Recommended Posts

Siemanko, chciałbym zacząć przygodę z Air Softem, mój budżet ogranicza się do 120zł :)

Poczytałem, nawet dużo, przeprowadzilibyście jakieś zmiany albo doradzili coś, czy raczej to najrozsądniejszy wybór w tej cenie.

Replika główna - 003 od AGM - 58zł

Kulki - PJ 0,23g 3000 szt. - 20zł

Okulary ochronne Uvex-Ivo - 46zł wraz z dostawą.

Koszt całościowy wynosi 124zł, Chciałbym, żebyście doradzili mi na przyszłość w sprawie umundurowania i ochrony zębów. Na razie mam mundur flecktarn + jakieś bojówki, zęby będę osłaniać arafatką, to wystarczy :)? Kolejnym problemem jest brak towarzystwa, mieszkam obok Skarżyska Kamiennego i Kielc, mój brat kiedyś bawił się w ASG, jeździł co tydzień do Skarżyska, ale to było na prawdę dawno temu, znacie osobę z tych okolic, która by przygarnęła młokosa? Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dobrymi wyborem będą również:

Okulary Peltor Tora - http://allegro.pl/ok...3144234453.html - 30zł z przesyłką.

Okulary 3M z serii 2740 - podobna cena co Uvexy.

Okulary 3M z serii 2720 - tańsze ale i mniej wygodne.

Wszystkie mają różne kolory soczewek, bezbarwne, żołte, brązowe, przyciemniane/szare.

Bezbarwne i żołte są najbardziej uniwersalne, w żołtych się fajnie strzela, zmieniają nieco barwy ale nie sprawiają, że oślepia nas światło w słoneczny dzień a jednocześnie umożliwiają dostrzeżenie wielu szczegółów nawet w mocno zacienionym miejscu.

Edited by Fedajkin
Link to post
Share on other sites

Chyba zostanę przy Uvexach, cena jest podobna, wolę okulary przyciemniane, nie, nie dla szpanu. Znalazłem parę osób, które też byłyby chętne zacząć, da radę odsprzedać tą strzelbę po jakimś czasie :)?

 

Takie jeszcze jedno pytanko, czym różnią się Peltory od Uvexów :D? Bo nic widocznego nie zauważam, wiadomo, pierwszy odpowiednik tańszy, a może i lepszy.

Link to post
Share on other sites

Da radę, ale ja bym strzelby nie odsprzedawał :)

Przydaje się potem na spring party, na pożyczke dla kolegi, którego wkręcasz w temat, czy jako zapasowa, gdy Twoja główna replika wyladowała w serwisie - ja parę mieisęcy temu tak wlasnie biegalem z wiernym Moskiem, bo czekalem aż bateria z Chin przyjdzie...

Link to post
Share on other sites

Po prostu inny producent okularów. Przy czym Peltor to produkt o dobrą klase jak nie dwie wyżej niż Uvex. Obecnie wszystkie okulary ochronne są zrobione z poliwęglanu o grubości 2 mm do 3 mm, mają oznaczenie wytrzymałości klasy F. W praktyce duża większość wytrzymuje o wiele więcej ale jako, że są to okulary i nie mają tak dobrej całościowej osłony okolic oczu jak gogle, nie mogą dostać klasy wytrzymałości B czy A. Oczywiście sa też okulary z dodatkowymi normami wytrzymałości.

 

Jeśli już tak koniecznie chcesz mieć przyciemniane okulary to od siebie polecam brązowe Peltory Maxim Ballistic, cena 40zł - 50zł. Peltor Tora to tańsza alternatywa. Soczewki szare/czarne przepuszczają zaledwie 15% do 20% światła. Są lansiarskie, fajnie wyglądają ale nadają się tylko do bardzo słonecznych dni. W budynku bez dużej ilości okien jesteś na dobrą sprawę ślepy a koledzy co najwyżej uśmiechną się z politowaniem na Twój widok w budynku. Dlatego lepiej już wybrać soczewki brązowe bo mają ok 30% do 40% przepuszczalności. Żółte to już powyżej 85% więc nadają się i na słońce i do pomieszczeń - po prostu uniwersalne.

Link to post
Share on other sites

Da radę, ale ja bym strzelby nie odsprzedawał :icon_smile:

Przydaje się potem na spring party, na pożyczke dla kolegi, którego wkręcasz w temat, czy jako zapasowa, gdy Twoja główna replika wyladowała w serwisie - ja parę mieisęcy temu tak wlasnie biegalem z wiernym Moskiem, bo czekalem aż bateria z Chin przyjdzie...

Jestem dokładnie tego samego zdania.

 

Ja bym tak nie generalizował bo moje przyciemniane szkła z okularów Guardera swobodnie radzą sobie w pomieszczeniach, nawet tych ciemniejszych.

Kolor szybek zależy od indywidualnych upodobań. Na pewno przyciemniane powodują "ciemniejsze" widzenie i zacieranie się niktórych szczegółów a żółte zwiększają kontrast (dla tego są m. in. używane podczas zawodów strzeleckich) więc wydobywają szczegóły a bezbarwne są neutralne.

Osobiście preferuję żółte.

Link to post
Share on other sites

Da radę, ale ja bym strzelby nie odsprzedawał :icon_smile:

Przydaje się potem na spring party, na pożyczke dla kolegi, którego wkręcasz w temat, czy jako zapasowa, gdy Twoja główna replika wyladowała w serwisie - ja parę mieisęcy temu tak wlasnie biegalem z wiernym Moskiem, bo czekalem aż bateria z Chin przyjdzie...

Jestem dokładnie tego samego zdania.

Także popieram. Od ponad roku mam Cm 028, ale moje dwa shotguny jadą ze mną na każdą strzelankę i zazwyczaj z przynajmniej jednego korzysta kumpel.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...