Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam, nie wiem jakie macie zdanie na temat używania broni produkcji radzieckiej w wh/ss, dzisiaj miałem przyjemność posprzelać z repliki PPSZ Aresa i powiem jestem pod bardzo dużym wrażeniem.

 

 

Replika ciężka i spora gabarytowo, GB V7. Przestrzelany egzemplaż miał M130 i zwiększonego ROFa. Bardzo elegancko strzelał. Wykonanie dobre, minus za kolor drewna.

 

 

Co więcej we wtorek oglądałem PPSZ Hexgonu w Gunfire. Drewno i wykonanie pierwsza klasa. Bardzo mi się podoba (1259 zł nowy 390 fps).

 

 

Jakie jest wasze zdanie odnośnie replik "trofiejnych" ?

Czy podoba wam się pomysł urozmaicania jednostek takimi replikami

 

Widziałem jeszcze gdzieś zdjęcia z użyciem stenów w ss/wh.

 

 

http://img.odkrywca.pl/forum_pics/picsforum23/ppsz_in_german_use.jpg

 

http://images1.wikia.nocookie.net/__cb20120718121234/2wojna/pl/images/e/e5/PPSz_asdvgfdfasda.jpg

Link to post
Share on other sites

Z tego co mi wiadomo , zdarzało się ,że niemieccy zwiadowcy używali zdobycznych pepeszek,więc nie jest to nic niezgodnego ze stylizacją czy rekonstrukcją.

 

Osobiście długo zastanawiałem się jaki kupić karabin do mojej stylówki na SS i wybór padł na pepeszkę od Hexagonu -przede wszystkim ze względu na standardowe części GB w odróżnieniu od Aresa w którym jest masa części niestandardowych poczynając od szkieletu GB na komorze hop-up kończąc - generalnie jeślik któraś z tych części Ci rypnie , replikę możesz powiesić na ścianie :icon_smile:.W GF ktoś już kupił tą pepeszkę HP , jeśli jesteś zainteresowany , jestem skłonny sprzedać swoją , bo mam duże ciśnienie na kasę i zawieszam moją działalność ASH :icon_smile:.

Edited by Garnek
Link to post
Share on other sites

Na froncie wschodnim bardzo często Niemieccy zwiadowcy używali zdobycznych PePeszek, natomiast Radzieccy zwiadowcy często biegali z MP40, tak by było śmieszniej.

W Stalingradzie to w sumie nie wiadomo nigdy było kto z czego strzela bo tam wszyscy używali wszystkiego co wpadło w ręce.

 

Z drugiej strony, Niemcy wydali ogromne kwoty i nakłady czasu i pracy, nad tym, aby skopiować brytyjskiego stena. Założeniem miały być tajne operacje, dlatego skopiowano nawet błędy konstrukcyjne i wady fabryczne. Ostatecznie i tak nie użyto ich w tajnych operacjach i w takiej, lub zmienionej formie (MP-3008) trafiły do Volkssturmu.

 

Kwestia jakie lata i tereny chcesz rekonstruować oraz jakie wojska/jednostkę. Oczywiście do stylizacji na strzelarki ASH może być wszystko, od MP40 po PPsze, czy Tompsona, bo i takie przypadki były.

Link to post
Share on other sites

Podejmuję się stylizacji na potrzeby rozgrywek ash w oparciu o 4 zdjęcie z tego linka:

 

http://www.forum.modelarstwo.org.pl/viewtopic.php?t=4324

 

Pierwszy żołnierz z prawej, lata 1940-1942.

 

Czekam na zdjęcia z wczorajszej operacji Arnhem gdzie brałem udział i wrzucę co już mniej więcej udało mi się zorganizwoać z wyposażenia.

 

 

 

Dzięki za informację z repliką, odezwę się po wakacjach jeśli będzie jeszcze aktualne!

Link to post
Share on other sites

Panowie litości... jacy zwiadowcy...

 

Niemcy używali zdobycznej broni produkcji radzieckiej. Popularnością cieszyły się głównie karabiny samopowtarzalne SWT40 oraz właśnie PpSz-41 ( PpSz-43 nie była lubiana i rzadko ją widać ). Nie było reguły do kogo trafiała tego typu broń, dosłownie każdy mógł jej używać o ile udało mu się taką zdobyć. Niemcy przerabiali też PpSz-41 dostosowując ją do amunicji 9mm.

 

 

 

Podejmuję się stylizacji na potrzeby rozgrywek ash w oparciu o 4 zdjęcie z tego linka:

 

http://www.forum.mod...opic.php?t=4324

 

Pierwszy żołnierz z prawej, lata 1940-1942.

 

Masz na myśli spadochroniarza czy kawalerzystę Waffen-SS ?

 

 

 

 

 

 

 

jesteśmy w Pl, nazwisko piszemy jako Szpagina, nie Shpagina./ K.

Edited by kacxd
Link to post
Share on other sites

Przyznam się, mylę lewą z prawą i ostatnio już któryś raz taką wpadkę zaliczyłem.

 

Chodziło mi o lewą oczywiście ;]

 

https://fbcdn-sphoto...172675372_n.jpg

 

 

a to tył trochę widoczny

 

https://fbcdn-sphoto...246627460_n.jpg

 

 

To jedynie na strzelanki asg, taka luźna stylizacja. Co myślicie o takim połączeniu ?

Edited by Mati86
Link to post
Share on other sites

Z drugiej strony, Niemcy wydali ogromne kwoty i nakłady czasu i pracy, nad tym, aby skopiować brytyjskiego stena.

Wyglada na to, ze nie do konca jest to zgodne z prawda. 3 miesiace na skopiowanie prawie 30tys sztuk to nie jest ogromny naklad czasu i pracy. Co do kosztow to rozni ludzie podaja rozne wartosci. Wszystkie z czapy (od 500 do prawie 2000$ przy kosztach Stena oscylujacych w okolicy bodajze 20$), bo nie bardzo rozumiem jak skopiowanie czegos co jest tylko troche bardziej skomplikowane niz konstrukcja cepa moze pochlonac olbrzymie ilosci pieniedzy. W szczegolnosci przez narod, ktoremu akurat obycia technicznego odmowic nie mozna.

 

Założeniem miały być tajne operacje, dlatego skopiowano nawet błędy konstrukcyjne i wady fabryczne.

 

Skoro to byla kopia to bledy konstrukcyjne oczywiscie byly te same. Ale z tymi wadami fabrycznymi to chyba kogos fantazja poniosla.

 

Ostatecznie i tak nie użyto ich w tajnych operacjach i w takiej, lub zmienionej formie (MP-3008) trafiły do Volkssturmu.

Chyba nie. Gerat Potsdam i MP-3008 byly raczej produktami z osobnych zamowien.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o ASH to Pepeszka jest jak najbardziej trafnym wyborem.

Ja mam S&T, po zmianie koloru kolby i oksydowaniu części stalowych zaczyna wyglądać dość klimatycznie. Jeśli chodzi o osiągi to w stocku są one na prawdę przyzwoite.

Replika spokojnie nadaje się nawet na strzelanki w lesie oraz otwartych przestrzeniach (niby tlko 360 fps ale zasięgiem nie dużo gorszy niż w STG AGMu/GFC)

Co do ergonomii to według mnie ustępuje tylko MP40 (mam na myśli repliiki ASG dostępne na rynku :) )

U mnie wygląda to tak:

676268c6db1e0f18_646_0_y_n_646.jpg

Link to post
Share on other sites

Buty kompanii reprezentacyjnej Bundeswehry są powszechnie używane w rekonstrukcji po zmianie podeszwy na skórzaną (nie są idealne ale nic lepszego i trwałego nie ma, chyba że robione na zamówienie za 1000zł). Do stylizacji mogą być jak najbardziej.

Link to post
Share on other sites

Ja mam właśnie saperki Bundeswehry z wymienioną podeszwą i podkuciem, do stylizacji jak najbardziej się nadają, tym bardziej że używam praktycznie co tydzień i droższych zamienników szkoda by było katować na zwykłych strzelankach.

Nanteris, możesz polecić solidne trzewiki?

Link to post
Share on other sites

Solidne trzewiki hmm. No to przygotuj się na wydatek od 750 do 1000 zł :icon_wink:. Niestety ale porządnych trzewików taniej sie nie kupi, no może jeszcze z SM Wholesale gdzieś dorwiesz z drugiej ręki za około 500 - trzeba szukać na ebay.

 

 

 

 

 

 

Chłopaki, to jest topic odnośnie, pepeszki, proszę o koniec OT.

/Kac

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...
(...) wybór padł na pepeszkę od Hexagonu -przede wszystkim ze względu na standardowe części GB w odróżnieniu od Aresa w którym jest masa części niestandardowych poczynając od szkieletu GB na komorze hop-up kończąc - generalnie jeślik któraś z tych części Ci rypnie , replikę możesz powiesić na ścianie (...)

Mając na uwadze to co napisal Rengi, chyba ARES nie jest najlepszym wyborem. :icon_confused3:

Wham się między "Hexagonem" a "S&T", tak jak zamieściłem linki.

Pierwsza droższa ale ma w standardzie preclufę, z drugiej strony magazynek Mid (110 kulek) a z magami do PPSz jest problem.

S&T po wymianie lufy powinna uzyskać osiągi podobne do "Hexa".

 

Ps

Czy ktoś może ma wiedzę gdzie można trafić magi do PPSz? Interesują mnie szczególnie łukowe Mid- lub Low-capy. W Specu są bardzo fajnie wyglądające łukowe ale to też Hi-capy.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

S&T to jest Ares, znaczy się był do czasu ich rozpadu. Klepią te same repliki.

 

Racja racja, co do niestandardowości części to może i prawda, ale z tego co widziałem to są one solidnie wykonane i przez prawie rok ostrego strzelania nic się nie sypnęło. A nie wiem czy w Hexagonie są standardowe bo przecież sama konstrukcja PPSz jest nietuzinkowa jak na asg.

 

Magi swojego czasu ( midy ) były na airsoftpro.cz ale teraz już tylko hicapy są.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...