Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sklejka i drewno bukowe po pomalowaniu i tak będzie się różnić po pomalowaniu... chyba że pomalujesz ciemna bejca, palisander lub kasztan, stara warstwę usunać papierem ściernym, zmatowić powierzchnię i malować. A na koniec zabezpieczyć lakierem akrylowym.

Link to post
Share on other sites

chyba że pomalujesz ciemna bejca, palisander lub kasztan, stara warstwę usunać papierem ściernym, zmatowić powierzchnię i malować. A na koniec zabezpieczyć lakierem akrylowym.

 

Całkowicie mija się z celem. Jakbyś tego nie malował, farba na obu elementach z racji różnicy faktury będzie inna.

Wg. mnie to strata cennych elementów.

Edited by senkuPH
Link to post
Share on other sites

Kupujesz małą puszkę lakierobejcy (możesz również wymieszać ze sobą dwie - uzyskasz ciekawszy kolor), drewna ciorasz najpierw grubszym papierem ściernym (o gradacji 150, 180,) a później wykańczasz delikatnie 200, 220-tką. Całość przecierasz szmatką aby nie został na nich żaden pył. Bierzesz jakiś mały pędzel, delikatnie maczasz go w wymieszanej lakierobejcy i pokrywasz cienkimi warstwami wzdłuż słoi drewna. Warstwy muszą być bardzo cienkie. Następnie odstawiasz i czekasz ok. 12 godzin do wyschnięcia. Każdą warstę możesz przeszlifować delikatnie papierem ok. 400 i nakładać kolejną ale wg mnie nie jest to konieczne.

Link to post
Share on other sites

Raz, że nie wygląda, dwa nie jest śliskie jak powinno. Jak chcesz używać bejcy to polecam Fiddes Wood Dye kolor Red Mahogany (czerwony mahoń). Jedna z najlepszych bejc jakie miałem w użytku. Polecam przy "kolorowaniu" mieć rękawice bo jak się "chlapniesz" to będziesz Indianin :icon_razz: Pastą B.H.P ciężko z chodzi..

 

Edyta: Z tym olejkiem to trochę szaleją 50ml 21zł hahaha:)

Edited by 0wn
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam pomalowałem dziś swoje drewna ak bejcą wodną z akrylem o to efekt1044171_468527126575536_1550647824_n.jpg

I teraz moje pytanie czy lepiej jest zabezpieczyć to lakierem czy nie będzie mi się ścierało itp w końcu akryl jest w bejcy. Mam lakier bezbarwny akrylowy lecz półmat czy może być wolałbym uniknąć żeby drewna świeciły się jak psu kohones .

Edited by glanu224
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Jeśli już chcesz używać bejcy to polecam fiddes red mahogany (czerwony mahoń).

Jest to najlepsza bejca z jakiej korzystałem. Używaj rękawiczek np. lateksowych bo będziesz czerwonoskóry.

Tutaj efekt Bejca + szelak rubinowy. Obecnie z bejc już nie korzystam.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...