Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

W pnw 57 czasem siada połączenie przewodu wysokiego napięcia z przetwornicą a dokładniej wewnątrz gniazda w które ten przewód jest wsuwany lubi "zgubić" połączenie. Na szczęście jest tak prymitywnie (być może z premedytacją) zrobione to połączenie, że wystarczy odkręcić przytrzymującą przewód w przetwornicy nakrętkę, wyjąć przewód odizolować końcówkę i wsadzić go "do dna" ponownie, w 95% przypadków działa dalej OK ;)

 

Jeżeli to nie pomoże to trzeba szukać przetwornicy.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 731
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@W2o , @thor_

 

Sprzedawcy już podziękowałem, i tak musiałem jechać 110km osobiście aby je zobaczyć.

 

Co do noktowizora newtona - mam okazję go kupić za 300zł i mam dylemat czy jest tego warty, z osobistym przetestowaniem nie mam szans ponieważ jest to 300km odemnie , niestety.

Link to post
Share on other sites

Udało mi się zakupić pnw-57E(model z cyrlicą, nie polski) , obraz działa, jest parę czarnych kropek ale nic poza tym.

 

Co mnie ciekawi to jego niestandardowa budowa - sprzedawca twierdził że to wersja cywilna - google nic na ten temat nie wie.

 

Wiadomo coś o tym modelu? Na dniach postaram się zdjęcia dać, posiada włącznik chwilowy oraz zasilanie z dwóch baterii 9v , cała elektronika jest nad okularem - bez hełmoforu. .

Link to post
Share on other sites

:o

 

No to myślałem że w temacie PNW-57 to już wszystko widziałem ;) Ale jednak nie ;)

 

Wot ciekawostka jak dla mnie, ale pewnie cała reszta to to co w każdym innym PNW-57 więc jestem ciekaw czy będziesz z niego zadowolony ;)

Link to post
Share on other sites

Zwykłe, przerobione przez jakiegoś zapaleńca pnw-57E, tak żeby można było używać jak lornetki (bez czapeczki).

Wydaje mi się nawet że pare lat temu na jakimś 48h widziałem tą sztukę :-)

Link to post
Share on other sites

Tak więc jak nokto już załatwione - potrzebny mi oświetlacz na wypady nocne , oraz strzelanki gdzie wróg nie ma nokto :icon_smile:

 

Coś w cenie maks. 150zł..

 

 

@edit - jeszcze kwestia zasilania, mój nokto jest zasilany z dwóch baterii 9v - czy zamiana na 12v zwiększy jasność obrazu? Czy po zdjęciu obudowy można się dowiedzieć jaki przetwornik jest w środku?

Sprzedawca twierdził że ten model działa tylko i wyłącznie na bateriach 9v.

Edited by Tiloren
Link to post
Share on other sites

Wrażenia ze strzelanki 24h wraz z pnw-57E:

 

Jak wspominaliście , w środku lasu mało widać jednakże: nadal mogłem zobaczyć konary drzew oraz sylwetki(plus oczywiście ruch), nadaje się idealnie do obserwowania czy ktoś nie podchodzi albo nie zakrada się. Dystans na jakim mogłem kogoś wykryć to ~~60m w środku lasu , może nie wielki ale wystarczający aby się przygotować i dostosować do sytuacji.

Przemieszczanie z nim polegało na zatrzymywaniu się co 30m-40m oraz obserwowaniu i poszukiwaniu jakiegokolwiek ruchu wśród drzew.

Dodatkowo widziałem w nim z daleka użytkowników pvs-7 (chyba też pvs-14 albo kolejnej 7demki) oraz termo.

 

Wady:

-Bardzo przeszkadzał brak regulacji ostrości jednym pokrętłem, trzeba ciągle bawić się ostrością dla obu obiektywów oddzielnie

-Bez oświetlacza można zapomnieć o wykrywaniu zakamuflowanych celów w bezksiężycowej nocy, ale już przy pełni to co innego..

 

Z własnych modyfikacji - jako ze było to jedyny noktowizor w oddziale, przymocowałem do niego czerwony laser, bardzo fajnie sprawdza się on w sytuacji kierowania ogniem - wskazywałem nim cele dla oddziału który dany obszar zasypywał kulkami , taktyka może brzmi prostacko ale co najważniejsze: była skuteczna.

 

Wniosek:

 

Sprzedaje to, zbieram na Leupolda LTO-Tracker :icon_mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Takie pytanie: czy ktoś znający się noktowizji miał to w rękach i może potwierdzić że to odpowiada generacji 2?

https://www.teleskop...kopy-5165.html

EDIT: Zdaję sobie sprawę, iż jakość noktowizji ATN nie powala i się ona psuję. Pytam się tylko, o to czy rzeczywiście jak twierdzi sklep obraz odpowiada gen2.

Nope. To odpowiada wzmocnieniem generacji 1.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Można prosić o zdjęcia transformatora z pnw57E? Ewentualnie polskie schematy?

Mocuje swoje nokto aktualnie na hełmie i chcę przerobić je na zasilanie z baterii 9v na 11v /aku żelowe 12v - zastanawiam się czy nic się nie spali jak podłącze je bezpośrednio do "poprzednich" kabelków podprowadzonych dla 9v.

Link to post
Share on other sites

Standardowa przetwornica ma "przełącznik" 12/24v. Ja w swoim podpiąłem kiedyś dwa aku po 9,6v każdy i na ustawieniu 12v chodziło toto bez problemów. To był typowo "czołgowy" PNW. Cos czuję, że nawet dobicie do 24v na ustawieniu 12v nie zabiłoby przetwornicy ;)

Link to post
Share on other sites

 Cóż , zaryzykowałem i o dziwo działa wszystko w pełni po podpięciu 12v do starych kabelków.

 

Co do aku żelowego - działa on też jako przeciwwaga do hełmu.


Jak ma się sprawa wytrzymałości szkieł na kulki? Podobno mają one ponad 1cm grubośći.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam.
Rozglądam się na noktowizorem do kwoty 4000 zł. 
Założenia.
-Monokular
-Gen 2+
-Możliwość montażu do hełmu.
- Zastosowanie do ASG
Fajnie jakby był wodoszczelny i miał zabezpieczenie przed silnym światłem (ale wiem że w tej cenie to marzenie )

Jeżeli ktoś mógłby coś polecić lub nakierować na określony model, będę bardzo wdzięczny za pomoc. 

Z góry dziękuje za odp.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Kolega kupił sobie nowego ATN X-Sight Pro 4k z nowym sensorem-https://www.atncorp.com/x-sight4k-pro-day-night-rifle-scope-3-14x. (Został uprzedzony o ATN) Taka krótkie wrażenia z użytkowania tego sprzętu

Pierwszy egzemplarz który dotarł, miał usterkę, iż nie ładował się akumulator. Został wymieniony na gwarancji, ale za przesyłkę ze stanów kolega zapłacił jak za zboże.

W dzień luneta działa dobrze, nieco gorzej niż normalne lunety myśliwskie. Jedynym większym problemem, jest to iż nieco zbyt jasna, gdy dzień jest słoneczny. W ciemny dzień, jest bardzo dobra.

W nocy bez doswietlacza widać bardzo niewiele - raczej nie wyraźne zarysy. Jak ktoś wie, ze ktoś tam stoi, to ma szanse go dostrzec, ale bez tego nie ma szans. Z doswietlaczem, jest znacznie lepiej da się obserwować do kilkuset metrów na otwartym terenie.

Porównując do Gen1+ i cyfrowych (Gen 2-3 w Olsztynie nie ma)
Jest nieco lepiej od Gen1+ - przede wszystkim widać znacznie dalej przy doswietlaczu. Ale ta różnice nie jest zbyt duża. Dodatkowo, cyfrowa umożliwia użytkowania doswietlaczy o dłuższej długości fali
Od innych cyfrowych, też jest znacznie lepiej, acz to wciąż nie jest skok o generację

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...
  • 4 weeks later...

Przyczyn może być kilka:

- poluzowanie się obiektywu

- poluzowanie się okularu

- poluzowanie się koszyka przetwornika.

Postępowanie w każdym z przypadków będzie inne.

Zastanów się czy zdarzyło się coś co mogło to spowodować (upadek, uderzenie).

Pooglądaj z zewnątrz czy są ślady uderzenia na farbie, ew czy coś nie jest luźne lub brakuje jakiejś śrubki.. 

 

Link to post
Share on other sites

Noktowizorem starałem się nie rzucać o ściany i traktować go "delikatnie" , problem zauważyłem dopiero na strzelance,  przy poprzednim jego użyciu nie pamiętam aby to występowało.

Ostrość jest regulowana jednakże nie idzie jej ustawić "idealnie" , obraz nadal jest lekko zamazany co mocno przeszkadza. Zwłaszcza ze występuje to na dominującym oku przez co nakłada się to na drugi obiektyw.

Jedyna usterka jaką przeszedł od czasu jego kupna to wybuch petardy błyskowej z ~~20 metrów co wypaliło mi małą kropkę właśnie w lewym okularze , jasność obrazu na nim jednakże wydaje się pozostawać bez zmian. Szczerze nie pamiętam aby wtedy ostrość mi się pogorszyła a pomiędzy tym incydentem a ostatnią strzelanką go nie używałem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...