Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

VIS wz.35 replika ASG


Recommended Posts

Witam

Jestem pasjonatem histori, oraz studentem zajmującym się technologią CAX. Udało mi się zdobyć skany przedwojennej dokumentacji technicznej wyżej wymienionego pistoletu. Na bazie tej dokumentacji stworzyłem model 3D. W dalszej kolejności chce wykonać replike pozbawioną cech bojowych, oraz replike asg. Jako że średnio znam się na ASG, chciał bym prosić o pomoc w doborze "bebechów", oraz rozplanowaniu przestrzennym wnętrza. Jacyś zainteresowani projektem ?

Link to post
Share on other sites

Nie ma co kolegi zniechęcać, być może nie będzie strugał swój projekt jak user z drugiego linku, czy też nie będzie to dwa egzemplarze ja w rosyjskim modelu ;) Jeżeli replika pistoletu była by na dostępnych i popularnych podzespołach (ASG) i cena była by przystępna (ilość obniża cenę) to chętni na pewno się znajdą. Oba podane przez Ciebie linki można potraktować jako ciekawostkę i dowód na to, że można.

Link to post
Share on other sites

Założenie jest takie, aby to było faktycznie możłiwie jaknajbardziej znormalizowane czytaj dostępność części itp. Do dyspozycji mam drukarkę 3D więc nim przerobie to na kod CNC wydrukował bym to z ABS (powinno wytrzymać) by wstępnie sprawdzić jak to wszystko się ma. Docelowo konstrukcja była by stalowa (prawdopodobnie C30 ale to narazie wstępnie) do tego ładna oksyda. Problem jedynie z okładzinami dość pracochłonne do zamodelowania i nie bardzo mam pomysł jak to robić z orginalnego tworzywa (forma za droga).

Link to post
Share on other sites

Jeżeli docelowo miałby być stalowy to myślę, że powinien być na CO2 (nie wiem czy GG cofnie stalowy zamek a jeżeli cofnie, to ile razy?) a to spowoduje, że chwyt może być nieco szerszy. Wtedy zacznie się larum o koszerności itd. Może jednak anodyzowane aluminium wystarczy. Co do okładek to jeżeli są robione na świecie( a są ...) to w czym problem? Zamawiasz 200 sztuk i gitara

Można też szukać w specjalistycznych sklepach dla kolekcjonerów http://www.asamnet.d...satzt/radom.htm Cena okładek może się wahać 0d 100 do 150 zł za ORYGINAŁY!!!

Po za tym w Polsce też ludzie mają wtryskarki :icon_wink:

 

 

Edytowałem dwa razy ale nie wiem czy pierwszy link będzie działał?

Edited by 1beduin
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Czytam, czytam i nie wiem czy dyskutanci dokładnie ogarniają temat. Na dzisiaj nawet wykorzystując gotowe elementy M1911 to bardzo dobrej repliki Visa się nie zrobi. Ja do swoich (już czwarty prototypowy) wykorzystuję całego Colta ASG (TM, Bell, WE, SRC) odpowiednio go tu i ówdzie zmieniając. Nie mam problemów wtedy z pracą pistoletu. To co na youtube to jest prototyp nr 1. Nr 2 i 3 są głębszą modyfikacją (w tym na Visa wz 1932), kosztowniejszą i bardziej pracochłonną.

Colt, z racji kalibru i wielkości nabojów jest o ok 3 mm grubszy od Visa. Bardziej już grubościowo podchodzi TT (KWA czy SRC). A przy CO2 rozwiązanie było by takie jak zrobili Rosjanie przerabiając bojowe TT na 4,5 mm CO2 - cięcie szkieletu by pojemnik się zmieścił.

BTW. SRC zrobili lepszy M1911 CO2 niż KJW bo magazynek nie ma takiej dziwnej stopki (tylko już tego modelu SRC nie ma). Z racji większej grubości Colta niż TT chwytu nie cięto ale ścianki boczne bardzo pocieniono i w okładkach od dołu zrobiono podcięcia.

Do zrobienia dobrej (nie patrząc na te grubości) repliki Visa ASG trzeba dokonać istotnych modyfikacji zewnętrznych w dobrych kilkunastu miejscach i to jeszcze trzeba wiedzieć gdzie, szczególnie gdy się chce by replika rozbierała się jak Vis a nie M1911.

Co do magazynków M1911-> Vis to też nie tak prosto. Kąt chwytu a tym samym kąt włożonego magazynka jest inny. Dodatkowo dno magazynka M911 jest położone ukośnie a w Visie jest poziome. To z kolei wymusza także modyfikacje gniazda sprężyny kurkowej.

Okładki (kopie) na allegro są po 40 z. Za 10z więcej kolega z www.jedendojednego.fora.pl oferuje lepsze.

A z kol. Abramovem to chętnie bym podyskutował na PW.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Po ponad roku dalej walczę. Tak wychodzą rowki na suwadle. Pistolet z serii prototypowej.

 

FPCMdD.jpg

 

a tak bicia

 

H7TMzQ.jpg

 

Jeżeli Co2,to jedynie KJW,no chyba,że śpisz na kasie to 1911 od inokatsu.

 

No, obecnie jest jeszcze bardzo dobry KWC. Odrzut zamka jak w oryginale. Wystarczy popatrzeć na umiejscowienie wycięcia na zaczep zamkowy. I oferują też replikę bez znakowań.

Edited by walther38
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...