Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kolba od ostrego ak47 do ASG?!


Recommended Posts

Witam.Otoz nie dawno zakupilem sobie pieknego ak 47 firmy ARMY i chcialbym zalozyc do niego drewniana kolbe od ostrego ak.Czy jest to mozliwe poniew gdy odkrecilem kompozytowa kolbe to pomiedzy tymi metalowymi chwytami jest taki prostokat!! Czy taka kolba pasuje??czy cos bede musial frezowac? Ile to mniej wiecej bedzie kosztowac??

 

Ps. O baterie sie nie martwcie mam stick:)

Edited by ChaRem
Link to post
Share on other sites

Zupełnie nie rozumiem celu stosowania wykrzykników w Twoich wypowiedziach.

Wyluzuj, przejdź się po podwórku, pooddychaj.

 

Co do samej kolby, tak, jest taka możliwość. Należy ją po prostu "wyżłobić"

tak, by pasowała na ten "prostokąt" o którym mówiłeś.

AK Army (mogę się mylić, nie moja półka) to bliźniak CM028, czyli korpus

wykonany jest z plastiku. Wstawienie ostrej kolby może wywierać nacisk

na jej montażu, a dalej - na korpusie.

Decyzja należy do Ciebie, co do samej baterii, da się wybrać materiał z ostrej

kolby i umieścić w niej pakiet.

Link to post
Share on other sites

SenkuPH - nie napisałem, że to niemożliwe. Jak Ci się chciało, to spoko, nawet fajnie wyszło, ja bym się nie podjął. Może i jestem jakimś kałachowym purystą - fanatykiem, ale dla mnie system VFC i full steel to podstawa podstaw, szczególnie, że chociażby słynny RK-10S jest w cenie CM.042.

ChaRem - może trochę za bardzo wybiegłem w przyszłość, zrobisz jak będziesz uważał, ja napisałem co o tym myślę.

 

ChaRem - te body, które podałeś, jest w standardzie VFC.

Link to post
Share on other sites

To jest mistrzu korpus od AK-74, a Ty masz replikę AK.

Synu pytam sie czy pasuje ??! Wiem ze to od 74-ki.Pytam poniewaz jak obczailem ceny kolby loza i chwytu to cale to body z ta kolba kupie:) I jest napewno wygodniejsze i body Full Metal

Ps. Co to znaczy VFC bo sie nie orientuje..

Edited by ChaRem
Link to post
Share on other sites

VFC - mocowanie na kołki, nity, bez śrubek, zgodnie z oryginałem.

TM - wymysł firmy Tokio Marui, to co masz w tej chwili w swojej replice.

Do tego body, aby wszystko pasowało, musisz dokupić:

- chwyt pistoletowy

- łoże

- rura gazowa z nakładką

- okucie łoża

- lufa

- podstawa muszki

- tłumik płomienia

- kolanko gazowe

- podstawa szczerbinki

Czyli praktycznie wychodzi nowa replika.

 

Link to post
Share on other sites

VFC - mocowanie na kołki, nity, bez śrubek, zgodnie z oryginałem.

TM - wymysł firmy Tokio Marui, to co masz w tej chwili w swojej replice.

Do tego body, aby wszystko pasowało, musisz dokupić:

- chwyt pistoletowy

- łoże

- rura gazowa z nakładką

- okucie łoża

- lufa

- podstawa muszki

- tłumik płomienia

- kolanko gazowe

- podstawa szczerbinki

Czyli praktycznie wychodzi nowa replika.

po Chu** lufa kolanko Rura gazowa podstawa muszki przeciez na pozor to 74 wyglada identycznie jak47?

Link to post
Share on other sites

Człowieku, po co założyłeś ten temat ? Chyba po to, żeby ktoś Ci doradził i pomógł, a nie po to żeby się wymądrzać... Ponadto zwrot "Synu" do kogoś, kto Ci dobrze radzi jest conajmniej nie na miejscu...

 

Co do tematu, to wg mnie to jest jak robienie "wsiowego" tuningu w maluchu- neony, lasery i inne spoilery... Po prostu nieestetyczne :) a poza tym ABSowe body Ci się szybko zniszczy.

Link to post
Share on other sites

a jak bym zamontowal korpus przeznaczony do 47?? Należy podkreślić iż części i akcesoria innych producentów są w pełni kompatybilne z tym modelem, co ma duże znaczenie przy wzmacnianiu repliki i poprawianiu osiągów.

 

Oto opis jednego ak z allegro.pl identycznego jak moj i taki jak mowil przedmowca

http://allegro.pl/karabin-elektryczny-ak47-cyma-cm-028-i3234363396.html

Edited by ChaRem
Link to post
Share on other sites

Słuchaj gościu, wytłumaczę ci łopatologicznie.

 

Masz kałacha. Ten kałach jest chińską kopią repliki robionej przez Tokyo Marui (stąd system TM). Goście z Marui nie przejmowali się tym, żeby do ich repliki pasowało cokolwiek od ostrego - miało strzelać i wyglądać jak kałach. Teraz, da się podobno dopasować ostrą kolbę, ale dużo z tym zachodu i plastikowy korpus ci tego nie wytrzyma, po prostu się łamiąc i pękając. Potrzebujesz korpusu metalowego w systemie TM który jest raczej rzadką rzeczą, i bardziej się opłacało by sprzedać to co masz i kupić replikę z metalowym korpusem , w systemie VFC.

 

System VFC bierze się od firmy Vega Force Company, która akurat chciała, żeby ich kałach rozkładał się jak ostry i by pasowały do niego ostre części. W tym systemie jest korpus, który podałeś powyżej (mniejsza o to że jest on do AK74, nie 47 za co puryści by cie ukrzyżowali). System VFC nie pasuje do systemu TM. Koniec dyskusji. Nie wsadzisz kluczyka od cienkasa do stacyjki ciężarowej Scanii i nie odjedziesz.

 

Także opcje masz 3. Sprzedajesz swoje i kupujesz nowe w innym systemie (Cymy od 40 wzwyż, seria RK Boyi), przytwierdzasz kolbę od ostrego metodą chałupniczą i patrzysz jak łamie i kruszy ci się korpus, szukasz sobie metalowego korpusy w systemie TM i kontynuujesz wiejski tuning starając się zrobić z lanosa mercedesa.

 

Ps. Z tonu twoich postów bije przeświadczenie, że jesteś ze swego zakupu wielce zadowolony, i w ogóle och i ach. Powiem ci tak: jeśli ta replika ma u ciebie aż tak wysoką ocenę, to po prostu nie widziałeś nic z AK o pół półki wyżej. A nie oszukujmy się, AK Army to półka najwyżej bazowa.

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...