Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wymiana body ABS na metalowe - CM028/31


Recommended Posts

Odlew, ale nie bój żaby. Szczerze, to miałem do czynienia z obydwoma, tym i nitowanym i to wypadło lepiej (nie gibało się na nitach i dawało lepszą stabilizację lufy i komory hopka). Wygląda gorzej, ale od starego kałacha nikt piękna nie wymaga :P

Link to post
Share on other sites

Da się, tylko trzeba "odpowiednio" nawiercić korpus, ja zrobiłem to tak że do szyny [http://www.taiwangun.com/czesci-i-akcesoria/montaze-szyny-montazowe/metalowa-szyna-montazowa-boczna-do-ak-cm.html] zamocowałem jaskółczy ogonek, przyłożyłem do korpusu tak jak powinno być i nawierciłem otworki, jednakże nie można dać za długich śrub bo będą haczyć o Gb, i żeby się nie odkręcały nakrętki z drugiej strony.

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

A body uszkodziłeś przy tym? Bo kolbę dostaniesz nówkę za 4 dychy, body też. Poza tym to body i tak by nie podeszło bo jest w innym systemie. Swoją drogą jaki jest sens wrzucania korpusu co kosztuje połowę ceny repliki.

Kolba jest przymocowana do korpusu taką metalową częścią i wątpię żeby ona uszkodziła Ci go.

 

Zresztą i tak byś musiał przełożyć kable i zmienić batkę bo stockowa large (a taką pewnie posiadasz :icon_wink: ) się pod dekiel nie zmieści :icon_wink:

Link to post
Share on other sites

Problem w tym , że obsada dolna kolby jest złamana i kolba trzyma się na jednej śrubie. :/ Czy można wymieć tą obsadę? Body sie nie złamało ale myślałem nad wymianą ABS'u na metal.

 

Jest już taki temat na tym forum, tak trudno jest użyć opcji szukaj, albo przeszukać 15 tematów ? / Scharf

Edited by Scharf-1ŚDKA
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

...albo załatwić sobie body z kolbą od CM042S. Ze względu na brak takich "zagięć" z przodu wydaje się że będzie latać, lecz po założeniu siedzi sztywno i nie ma dużych luzów (Moje doświadczenia z przekładania body z cm042 do cm037)

Link to post
Share on other sites

Witam.Mam pytanie czy korpus od cm.040 pasuje do cm.028 bez żadnych modyfikacji wiem że 028 jest w TM.Gdzieś wyczytałem jeśli się myle to sorki ale pytam dla pewności.

 

Jeśli nie to w jakim sklepie kupie metalowe body do cm028 patrzałem w gunfire,taiwanie itp w taiwanie jest tylko do 028s

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Według mnie się opłaca, za 120 zł masz replikę metal, a bebechy z Cymek serii 28 i 31 są bardzo pancerne i podatne na tuning mocowy ( wystarczy wrzucić lepszego springa i gume ). Oftopując dodam że kumpel ma CM.031 z takim zasięgiem że ja się zastanowiłem nad sensem posiadania przeze mnie markowych replik. A tuning polegał właśnie na wymianie springa i gumy.

 

Ty natomiast Sir Hawk zawsze tylko piszesz w sprawie tych Cymek " Nie opłaca się, nie kupuj, kup nowa replikę" itp.

Link to post
Share on other sites

Pewnie, że się nie opłaca kupować metalowego korpusu do niej, bo w dalszej części masz większość z plastiku a nowa CM.028 kosztuje 400zł... Na komisie jestem pewien, że znajdzie się dawca plastikowego korpusu za znacznie mniejszą sumę.

 

Więc powtórzę coś, co gdzieś kiedyś napisałem: KUPOWANIE METALOWEGO KORPUSU DO CM.028 JEST NIEEKONOMICZNE.

 

PS. Markowe repliki kupujesz dla bardzo dobrego spasowania części zewnętrznych i ładnie uporządkowanego gearboxa, który nie został stworzony z myślą o tuningu.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Witam

Chciałbym wymienić body w mojej replice a dokładnie cm031 na body metalowe od cm048.

Jeśli ktoś z was drodzy maniacy zetkną się z czymś podobnym prosiłbym o wskazówki jak zrobić to krok po kroku żeby czegoś nie zepsuć mile widziane zdjęcia i linki do stron lub filmów.

 

 

pozdro.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...