Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Interesuje mnie dokładne wyposażenie żołnierzy z korpusu w tamtym okresie:

 

To co myśle że wchodzi w skład:(jakby coś się nie zgadzało proszę poprawiać)

 

Mundur BDU woodland

Kamizelka LBV

Oporządzenie ALICE (ładownice na magazynki, apteczka, pokrowiec z manierką, kompasówka)

Butpack woodland

Buty Jungle

M16A2

Hełm Fritz

Kabura bianchi olive

Beretta M92

 

 

Wszystkim dziękuje za pomocne uwagi.

Link to post
Share on other sites

Kamizelka przeciw odłamkowa PASGT na tą kamizelkę oporządzenie ALICE dwie ładownice, najczęściej dwie manierki, kompasówka i buttpack ale na pewno nie w maskowaniu http://allegro.pl/cargo-nadupnik-buttpack-us-army-olive-nylon-i3293972312.html ten powinien być dobry, używany też podczas Pustynnej Burzy i w Somalii. Jeśli chodzi o pistolet Marines na 100% mieli colta 1911 a Berretty M92 mogli jeszcze nie używać

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Reko zwykłego strzelca USMC z Panamy 1989-90.

- karabin M16A2

- bagnet M7 w pochwie M8A1. !!!!! ŻADEN M9 !!!!!

- BDU woodland materiał NYCO. Nie widziałem, żeby nosili w rip stopie, choć może zdarzały się pojedyncze przypadki. Oczywiście nie może być na żadnym ramieniu przeszyta flaga amerykańska.

- kapelusz boonie hat rip stop w kolorze woodland.

- czapka garnizonowa zwana popularnie marineską materiału NYCO w kolorze woodland.

- oliwkowa koszulka US.

- kamizelka przeciw odłamkowa z kevlaru PASGT woodland. Wcześniejszą wersja z odkrytymi napami od naramienników.

- Hełm PASGT kevlarowy w pokrowcu woodland plus opaska Cat Eye w kolorze oliwkowym choć nie wszyscy je nosili. Często stosowany na pokrowiec od hełmu patent doczepionych pociętych pasków od BDU. Widziałem także na jednym z filmów dokumentalnych, że kilku MARINES mieli także hełmy M1 w pokrowcu woodland.

- Oporządzenie ALICE głównie LC2 choć także u niektórych widziałem elementy ALICE LC1 oraz M56. Kolor wszystkich elementów oporządzenia oczywiście oliwka a min:

 

- 2x ładownica na 3 magi do M16,

- pas ALICE

- kompasówka na kompas lub opatrunek osobisty

- 2x zielona manierka 1,1L w pokrowcu ALICE koloru oliwkowego (wersja manierki z czarnymi zakrętkami z możliwością picia przez maski pgaz M17A1, lub zwykłymi starszymi typami zakrętek koloru oliwkowego bez możliwości picia przez maskę pgaz)

- Buttpack,

- szelki ALICE typu Y,

- IFAK (często noszony na buttpacku zaczepiany na chwycie transportowym lub z boku albo na pasie ALICE).

 

- Buty głównie Jungle na podeszchwie PANAMA koloru zielono czarnego lub zwykłe buty skórzane COMBAT BOOTS starszego typu.

- nie zapomnieć zrobić sobie makijażu na buśce ;)

 

"W żadnym wypadku nie nosić kamizelek LBV"

 

... I TO SĄ PODSTAWY takiej początkującej postaci ;) ...

Edited by ForestUSMC
Link to post
Share on other sites

- BDU woodland materiał NYCO. Nie widziałem, żeby nosili w rip stopie, choć może zdarzały się pojedyncze przypadki. Oczywiście nie może być na żadnym ramieniu przeszyta flaga amerykańska.

- kapelusz boonie hat rip stop w kolorze woodland.

- czapka garnizonowa zwana popularnie marineską materiału NYCO w kolorze woodland.

Raczej 100% bawełna ripstop - na Grenadzie owszem NYCO Twill, ale do Panamy zdążyli już wyprodukować wystarczające ilości tropikalnych BDU. Cechy charakterystyczne bluz to wąskie mankiety i patki do regulacji obwodu.

 

Często stosowany na pokrowiec od hełmu patent doczepionych pociętych pasków od BDU.

Patent bardziej rangersowy...

Link to post
Share on other sites

Jak powiedziałem nie wykluczam, że w rip stopie też były ale widziałem także foty oraz filmy dokumentalne, na których biegali także w NYCO. Dlatego musze powiedzieć, że obydwaj mamy rację. Co do pociętych pasków to masz rację, że patent rangersowy ale zwykłe liniowe jednostki także go stosowały a wszczególności chłopaki 7 lekkiej dywizji piechoty. U MARINES także występował. Co do EGA na bluzie to jak najbardziej. Tylko, że nie na wszystkich bluzach je mieli. Albo po prostu starły się od dłuższego użytkowania albo po prostu nie mieli ich wybitych.

Edited by ForestUSMC
Link to post
Share on other sites

Dodajmy, że NYCO Twill, bo od 1995 BDU/DCU robiono z NYCO Ripstop...

 

Generalnie BDU Woodland, 1981-1995 100% Cotton Ripstop i 50/50 NYCO Twill, od 1995 50/50 NYCO Twill i 50/50 NYCO Ripstop. DBDU (Desert Six Color) - 50/50 NYCO Twill + krótka seria 100% Cotton Ripstop. DCU (Desert Three Color) - najpierw 100% Cotton Ripstop, potem 50/50 NYCO Twill, a od 1995 wyłącznie 50/50 NYCO Ripstop.

Link to post
Share on other sites

Zdjęć MARINES z tamtej operacji w porównaniu z armią jest stosunkowo mało. Tym bardziej, że w porównaniu z liczebnością armii (ponad 20 tys woja) zaangażowano tam tylko 2 kompanie wchodzące w skład 3 Batalionu 6 Pułku piechoty morskiej oraz kilka tzw jednostek tyłowych w celu zajęcia i zabezpieczenia mostu o kryptonimie America (grupa tzw Semper Fidelis) . Natomiast z tych wszystkich zdjęć, które przeanalizowałem nie ma prawie ani jednego grunta, który miał gogle SW&D na hełmie. Prędzej dopatrzysz się ich spośród załóg kołowych transporterów opancerzonych LAV 25 niż zwykłych liniowych piechurów. Jak chcesz robić reko takiej postaci, to kieruj się tym czego używali w większości i jak wiadowmo wyciągaj wnioski z autentycznych zdjęć tamtej operacji ;) (żadne namalowane szkice) .

Edited by ForestUSMC
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...