Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

U mnie 40 do 80m (80m rekord w lesie).

 

Na Ortedze planuję strzały bardziej 80-100m, ale zależy od terenu u mnie nie jestem w stanie strzelać dalej znalezienie takiego okienka na 80m w lesie który jest gęsty jak wietnam... Graniczy z cudem.

Edited by Wojdatuz
Link to post
Share on other sites

Dokładnie, nawet jak masz flintę z 100m zasięgu skutecznego, to rzadko trafisz na sytuację gdy będziesz miał na tej odległości w miarę nieruchomy cel, jakby nie patrzył kulka leci 2-3 sekundy a wiele się wtedy może zdarzyć - przesunięcie celu, trawki, patyczki po drodze czy podmuch wiatru.

 

Na Borderwar ściągałem z 80-90m, bo rzadki las bez poszycia na to pozwalał. Na otwartych przestrzeniach mogło by być lepiej, ale wiatr psuł strzały powyżej 70m. Ciężko trafić na idealne warunki... ale pocieszyć się można zawsze faktem, że skoro nam kulkę zwiewa po 60m, to użytkownikom stockowych aegów zwykle zwiewa po 30-40m ;p

 

Najdalszy strzał jaki oddałem ze sprężynowego swd, to chyba 96m, z okna 2 piętrowego budynku w chłopaczka przed trzcinowiskiem nad bajorkiem poniżej, złapał na gogle i z wrażenia się przewrócił. Strzał obserwowało ok 10 osób na respie w połowie drogi, miałem owacje na stojąco :icon_biggrin:

Odległość zmierzona na geoportal.

 

Teraz na konwersji gazowej zasięg się zwiększył, piorę w kratki wentylacyjne komina na 104m, ale optymalna sytuacja w grze się jeszcze nie trafiła - może Ortega...

 

Z resztą, jest topic stary o mierzonym zasięgu - http://forum.wmasg.pl/topic/20253-mierzone-zasiegi-karabinow-wyborowych/

Link to post
Share on other sites

Zgada się. Ja mam przystrzelone repliki na ok. 70m ale REALNIE strzelam na ok. 50m.

Wszystko jednak zależy od warunków czy sytuacji.

Ten dystans wydaje mnie się najbardziej efektywny - gwarantuje pewny strzał ( nie złoty, Mendi.. ) jednocześnie umożliwia skryte działanie. Zdarza się mnie strzelać bliżej, gdy np. podpchodzę i poluję nazwijmy to bardziej "ofensywnie".

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

Moja ulubiona odległość to ok 60m-70m, kiedy jestem już za zasięgiem przeciętnego aeg'a a lekkie podmuchy wiatru mają minimalne znaczenie na tym dystansie :) Najdłuższy strzał jaki udało mi się oddać "w boju" to ok 90m (na polance) z wydmy (która była wyżej niż przeciwnik). Mierzone "na oko" więc mogło być trochę dalej lub bliżej.

Link to post
Share on other sites

Skoro używam mb pomarańczowych to mam je traktować jako "gold ammo"?

Przeciętne trafienia to faktycznie na 50-70m, ale cieszy mnie zawsze sytuacja, jak dumni z posiadania strzelca wyborowego towarzysze, wzywają do odstrzelenia przeciwnika którego zobaczyli na góreczce... jakieś 150-200m przed sobą. Natomiast wrogowie widząc mnie przyklękającego na takiej odległości uciekają gdzie pieprz rośnie :D Zacznę chodzić chyba w żółtej czapeczce, będę kosił samym wyglądem i efektem placebo.

Ludzie nie potrafią oceniać odległości lub na prawdę sądzą, że taki zasięg mamy.

Link to post
Share on other sites

Mendi, Twoje ego zaczyna Cię wyprzedzać.. ;)

 

Ja wiem, takie sytuacje zawsze mile łechcą.

I choć się zdarzają nie traktowałbym ich jako miarodajne - to właśnie tzw. złote strzały, kiedy trafiasz na granicy zasięgu i mimo, że celujesz precyzyjnie, nawet z odłożoną poprawką i trafiasz, to są trafienia równie zaskakujące dla strzelca jak i fraga.

 

Pozdrawiam,

Lambert

Link to post
Share on other sites

Podepne sie pod temat- czy w AK74 z długą lufą, moge podbić zasięg do 70-75 skutecznego? co zrobić?

Nie ma znaczenia czy AK74. Ważne jakie części masz w środku. Ile masz fps (mierzone przy kulkach 0.2)? I jaką lufę wewnętrzną?

Link to post
Share on other sites

Uzmysłowiliście mi, jakim kanapowym strzelcem się stałam... Kiedy ostatnio chciało mi się ruszyć w teren z zadaniem zwykłego strzelania zamiast zwiadu? Chyba na S&S3 jeszcze...

Ale generalnie działałam podobnie jak Aurendil- na 50-tym metrze ogień snajperski jest skuteczny, a szturmowcy jeszcze swoim sianiem niewiele zdziałają. :)

Link to post
Share on other sites

U mnie 40 do 80m (80m rekord w lesie).

Na Borderwar ściągałem z 80-90m [...]

Ja mam przystrzelone repliki na ok. 70m ale REALNIE strzelam na ok. 50m.

Moja ulubiona odległość to ok 60m-70m [...]

Przeciętne trafienia to faktycznie na 50-70m [...]

 

A jak Koledzy mam pytanie: w jaki sposób podczas "akcji" oceniacie odległość strzału?

Link to post
Share on other sites

No ja mam wyregulowana lunetę w a4 na dystansie 68m (mierzone dalmierzem laserowym) no i jak muszę podnieść o mildota to jest ok 5m dalej 2 mildoty ok 10m dalej, a dalej dalej to loteria na razie. U mnie aż takiej reguły nie ma wiem ile to jest te 70m bo widać po wielkości sylwetki w lunecie, a z podnoszeniem to też czasem nie do końca, bo podniosę o mildota i ominę krzaczka jednego trafię w drugiego i jest w celu, ale dystans jest ogólnie znany, a nie jestem onanistą, żeby przed każdym strzałem dalmierzem badać odległość od celu, to nie dystanse 1500m+ gdzie takie obrzędy miałyby rację bytu ;)

Link to post
Share on other sites

Ja mam w moim m14 od cymy zasięg 50m i tyle mi wystarcza, chociaż pewnie na 60m też bym trafił po paru próbach. w moim środowisku jest to wystarczający zasięg, nie mówię, że to snajperka ale zawsze jest ta mała przewaga nad szturmówkami chyba, że ktoś ma gazowe m4.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie jak piszecie,dużo zależy od terenu,aczkolwiek u mnie tereny są takie że pozwalają bić daleko, to u mnie przeciętnie odległości na których działam to ok 70 m. A w ostatnią niedziele udało mi się trafić gościa z 95 m ( siatke typu Mil Dot mam dobrze opanowaną ),ale poprawki były ogromne :icon_biggrin:

Edited by Skejter
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...