Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Początki kariery w Wehrmachcie


Recommended Posts

Saperki (...) jak na użytek w ASG czy ASH są bardzo dobrym rozwiązaniem.
:icon_eek2: Zelówka źle trzyma się zarowno na błocie, jak i na trawie, nie mówiąc już o lodzie lub ubitym śniegu. Za twarda na beton. Stopa w zimie marznie jak w zamrażalniku a latem grzeje się jak w mikrofali.

Zaiste "doskonałe" buty do ASG. :icon_confused3:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

@Future, obszycia trzeba dokupić. W wypadku stylizacji na WH to odpowiednie pagony masz już w zestawie. Wystarczy jeszcze adler, stopień i patki kołnierzowe.

 

@Powała, jeżeli zakładamy, że stylizujemy się na niemieckie jednostki z okresu II wojny to dużo lepiej wygląda człowiek w saperkach BW niż w desantach czy innych butach w ogólne nie będących z epoki. Jeżeli mamy się stylizować to czasem trzeba się trochę poświęcić.

 

W kontekście całego zdania - Saperki BW są tańszym i dobrym zamiennikiem butów Marschstiefel do stylizacji na II wojnę.

Edited by Kriger
Link to post
Share on other sites

@Kriger

Tyle że patki na kołnierz są dziwnie prezentowane to tylko 3 zielone kreski, żadnego tła. To prawie w ogóle nie będzie widoczne. Stopnia mi nie trzeba jakiegoś z kosmosu wystarczy zwykły szeregowiec, czyli zaoszczędzę bo stopnia szeregowego nie naszywano ani nic. Tylko co z tymi patkami, zobaczcie jakiekolwiek zdjęcia i będzie widać ze to nie tylko 3 kreski.

Link to post
Share on other sites

@Future

Cóż sam nie miałem okazji mieć patek WH.

Myślę, że będzie to jednak widoczne a jeżeli ma być jeszcze bardziej to tak jak piszą na nestofie - naszyj to na ciemnozielone sukno usztywnione kartonem(za dopłatą 15 zł dorzucają to do patek)

 

Tutaj linki:

Nie naszyte - http://militaria.pol...azi uniform.JPG

Naszyte na sukno - http://img303.images...gertunic2td.jpg

 

Zawsze możesz wysłać zapytanie do sklepu co i jak :icon_smile:

Edited by Kriger
Link to post
Share on other sites
(...)@Powała, jeżeli zakładamy, że stylizujemy się na niemieckie jednostki z okresu II wojny to dużo lepiej wygląda człowiek w saperkach BW niż w desantach czy innych butach w ogólne nie będących z epoki. Jeżeli mamy się stylizować to czasem trzeba się trochę poświęcić.(...)

Absolutnie nie sugerowałem ani Desantów, ani Skoczków, ani żadnych innych współczesnych butów. Zerknij w moje wcześniejsze posty, tam dałem link do "opimaczy", które uważam za bardziej "koszerne" i chyba nieco wygodniejsze od saperek. Ale każdy może nosić to co mu bardziej odpowiada i jest bliższe pojemności jego kieszeni. :icon_wink:

Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że trzewiki są wygodniejsze, lecz po prostu (dla mnie) Marschtiefel lepiej się prezentują i lepiej pasują do ASH/Reko :icon_wink: .

 

@Future

Jakby co, to zdjęcie wysłane przedstawiało moją skromną osobę :). Jak nie chce ci się babrać w te naszywki z Nestofa, To możesz kupić na innej stronie, gdzie są już gotowe, a nie trzeba ich przycinać i kleić. Uwierz mi, będą one dobrze widoczne.

Link to post
Share on other sites

@Powała

Zgadzam się, że niskie buty są wygodniejsze:) Tutaj zależy czy ktoś woli stawiać na wygodę czy na wygląd. Mi osobiście podobają się wysokie buty, a z chwilowego braku funduszy zdecydowałem się na buty BW zamiast butów Marschstiefel. Trzeba jedynie pamiętać, że niskie buty noszono dopiero od 1943 roku.

Link to post
Share on other sites

Ja także używam saperek BW do ASH, które dodatkowo zostały podkute (teraz raczej nie ma już mowy o poślizgnięciu :P ).

Nie wygląda to najgorzej i jeśli chodzi o wygodę to złego słowa nie mogę powiedzieć. Inna sprawa to problem żeby dostać solidne trzewiki w cenie poniżej 600zł jak nie lepiej...

Tak czy inaczej wydaje mi się, że w stylizacji chodzi przede wszystkim o nadanie postaci charakterystycznego wyglądu a saperki obok hełmu niemieckiego, chlebaka i puszki na maskę p.gazową nadają się do tego idealnie ;)

Link to post
Share on other sites

@Feldfebel

Bardzo ładne zdjęcie panie Hauptsharführer ;)

 

Po męczących poszukiwaniach, oto lista proszę państwa:

 

1. Drillichjacke M43 (wliczając patki i adlera)

2. Drillichhose M43

3. Schnürshue (trzewiki)

4. Opinacze

5. Pas ogólny WH

6. Klamra do pasa WH

7. Feldmütze M43 (z adlerem i tym kółkiem)

8. Bluza maskująca bez kaptura Splittertarn

 

Teraz poziom expert:

1. Ładownice do magazynków MP40

2. Szelki

3. Oczywiście MP40

 

Poziom hard expert na zimę:

1. Parka zimowa

2. Płaszcz M40

I dla jaj skarpetki WH/SS

 

Na razie kupuje kurtkę z obszyciami i gacie, na tyle pozwala mi budżet. O ile nie na samą kurtkę.

 

Postanowiłem zakupić większość w nestofie.

 

Co sądzicie? Coś zmienic/dodac/usunąć?

Teraz będzie można odgrywać zdesperowanego żołnierza w walkach o Berlin.

 

 

7

Link to post
Share on other sites

Wtrącę się do dyskusji.

 

Nie brałem munduru, stwierdziłem że do ash nie ma takiej potrzeby. Poza tym gorąco.

 

wypiszę co jest, ceny i wkleję zdjęcie (jeśli się uda)

 

bluza maskująca 220

pokrowiec na hełm 70

szelki 30

klamra 20

ładownice komplet 110

puszka 130

manierka z pokrowcem 30

spodnie jakieś tam 40

rękawiczki bw 25

 

Jak widać to wersja ss, w wh zamienił bym bluzę i pokrowiec na hełm (są tańsze) i mamy moim zdaniem fajną stylizację.

 

 

Takie coś bym polecał na początek, nie pchać się w duże koszty. Chełm zastąpić można czapką i też fajnie to wygląda.

 

934096_516893508375140_1735258269_n.jpg

 

 

164597_516803745050783_1118228414_n.jpg

 

A pozwolę jeszcze umieścić link do naszej grupy lokalnej ASH na facebooku.

 

Znajdują się tam zdjęcia które mogą się przydać przy wyborze stylizacji wh/ss/fj.

 

https://www.facebook.com/groups/157147624454256/

Edited by Mati86
Link to post
Share on other sites

@Feldfebel

Czy zamawiając M43 na nestofie powinienem jako szeregowiec Wehrmachtu brać jakies dodatkowe obszycia (np. kołnierza jak na focie) czy patki i adler wystarczy?

 

Obszycia na kołnierzu są tylko dla podoficerów, czyli w WH od stopnia Unteroffizier w górę.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Witam!

Wrzucam co prawda duplikat mojej wiadomości, ale uznałem, że może być przydatna także w tym wątku.

 

Szperając od jakiegoś czasu znalazłem sklep z dość niskimi (relatywnie) cenami. Jest tam szeroka gama reko US, WH/ Elite ( :hahaha: ), Japs'ów itp (szkoda, że nie mam procentu za reklamę).

Tu są WH:

http://www.ahagreat.com/Supply-militaria-german_c5?pagesize=48

Ja osobiście regularnie coś z tego sklepu ściągam, płatność przez paypal (więc natychmiastowa), zniżki przy zakupach kilku sztuk. Problem to czas dostawy - raz trwa to około tygodnia, innym razem - blisko miesiąc (nie chodzi o czas wysyłki, ale o czas zalegania na poczcie głównej w Pekinie oraz na chińskim cle). Mimo wszystko nigdy nie składałem zażaleń.

Przy okazji uwaga: ładownice np. thompson czy STG44 są nieznacznie za małe do magazynków (odposiednio: Cymy i Ermy) i nieco ciężko się dpoinają.

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Obecnie sklep nie warty uwagi. Ceny prawie takie same jak w Polsce, a produkty najwyższej jakości nie są, po za tym doliczając wysyłkę, to gra nie warta świeczki, podobnie jak saperki BW, które również uważam że nie są wygodne, a po za tym ciężko się je podkuwa, a stara ( zależnie od daty wycofania z jednostki ) skóra słabo trzyma gwoździe. Co innego buty w stanie magazynowym, ale ich cena jest prawię połową ceny dobrych kopii, a po dodaniu kosztów dobrej jakości gwoździ ( również poprawnych historycznie ) z ATF, i robocizny szewca ( chyba że robisz sam ) jeszcze bardziej odznacza tą opcję. Równie dobrze mogą być to jakiekolwiek saperki ( ja swoje wyczaiłem na bazarze za 15 zł, nawet nie wiem jakiej są armii :P ), byle były wygodne. ( wkładki czynią cuda )

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...