Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ASG vs wiatrówka- co do strzelania do celu?


Recommended Posts

Witam! Mam nadzieję że wybrałem dobry dział, jeśli nie to proszę o przeniesienie. Szukałem takiego tematu ale nigdzie nie znalazłem więc mam pytanie: co lepiej kupić do strzelania do (nieruchomego) celu pistolet ASG czy pistolet wiatrówkę. Strzelał ktoś z tego i tego i ma porównanie?

Link to post
Share on other sites

A ja myślę, że to zależy np. od tego o jakiej wiatrówce myślisz i jak chcesz strzelać, precyzyjnie czy do puszki. Bo jeśli myślisz o pistolecie na co2 strzelającym jedynie kulkami metalowymi, to celność może być porównywalna z wersją asg, która obecnie też może być przecież zasilana co2. Jeśli z kolei chcesz strzelać precyzyjnie i używać śrutu, to na dobry sprzęt wydasz trochę kasy, a do tego już się nie pobawisz tym w airsoft i w ogóle trzeba wtedy nieco inaczej organizować miejsce do strzelania, bo taki śrut powoduje inne skutki.

Link to post
Share on other sites

Zaznaczyłem że pistolet więc w obu wersjach (wiatrówka i asg) chcę kupić coś na CO2, jeśli jest tak jak pisze @JarenPN to chyba zdecyduje się na asg, nie będę musiał kupować innej amunicji (4,5 mm stalowej), mam większy wybór, testy na wmasg :icon_wink: itp

Edited by KamilAdam
Link to post
Share on other sites

Sugeruję Sigmę 40F w wersji na CO2. Do Twoich celów bardzo przyzwoita replika, choć mało popularna i nie najpiękniejsza, ale przecież nie chodzi o urodę.

Swego czasu miałem, prędkość wylotowa >400 fps, celna, zasięg 30-40 m, solidnie wykonana, bezawaryjna, Blow-back kopie jak Chuck Norris.

Pozbyłem się jej bo nie pasowała do podjętej stylizacji BW, poza tym nie nadająca się do CQB przy coraz częstszych ograniczeniach <350 fps. Poza tym dość droga w eksploatacji - jedna kapsuła CO2 wystarcza na dwa magazynki ( około 80 strzałów), przy trzecim szybko traci parametry. Świetnie nadaje się do strzelań tarczowych.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Z wiarą w opinie sklepowe jest tak samo jak z wiarą w penisa u komara - wszyscy mówią, że ma ale nikt nie widział. Te opinie pisze obsługa sklepu i ich znajomi.

Umarex jest niezłą firmą, produkują dość dobre wiatrówki ale nie znam ich produktow ASG, chyba nie mają najwyższych lotów.

Mogłem się wypowiedzieć na temat Sigmy, bo ją miałem. Do tego P99 zachowałbym dystans a zwłaszcza do tych 470-520 fps.

Link to post
Share on other sites

@KamilAdam - ten pistolet (mam na myśli wersję wiatrówkową) był fajny, ale jakieś 5 lat temu - to jest w sumie dostosowana do amunicji asg wiatrówka pierwotnie przewidziana na stalowe BB 4,5mm, stąd pewnie te deklarowane fpsy.

Z prędkością początkową to chyba nie jest tak dobrze, podzielam wątpliwości Powały - bo wersja wiatrówkowa ma ok. 90m/s (czyli jakieś 300fps), więc nawet jeśli przyjąć, że kulki plastikowe są lżejsze, to i tak nie ma co liczyć na więcej niż 400fps, tak myślę.

Poza tym zobacz - ten pistol nie ma Hop-Up, więc celność i zasięg na starcie kiszka, a do tego magazynek zabawkowy, korpus z tworzywa i "problematyczne" ładowanie CO2 w rękojeści pistoletu. To jest pewnie to samo co tu:

http://www.bron.pl/s...-technical-data

Wiatrówka była ciekawą propozycją swego czasu, ale też się zestarzała moralnie i powstały lepsze modele.

 

Poza tym, po co Ci tyle fpsów, nawet gdyby się okazało że ich tyle jest ? - będziesz rozdawał nadmiar, czy co ? ;-) Uwierz, do strzelania tarczowego 350 też jest wystarczające, a w "nagrodę" wykorzystasz sprzęt w przyszłości do rozgrywek airsoftowym.

Edited by JarekPN
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Piszesz o statycznym strzelaniu do tarczy: odpuść sobie sprzęty z gładką lufą na śrut bb 4,46 mm. Daruj sobie też blow-back, bo to gazożerne i z pewnych względów (jak strzelasz ersoft, wiesz o co chodzi) nie ma stabilnej prędkości początkowej, a to ważne)

Kilka spraw: chcesz oszczędzić na koszcie zakupu bombiczek CO2? Weź coś sprężynowego lub PCA (pompka, którą trzeba przed strzałem machnąć kilka razy), co prawda szybkostrzelność niska, ale przecież nie o to Ci chodzi (od ROFu masz ersoft, a rozumiem, że chcesz ćwiczyć oko). Inna rzecz, że oszczędzisz na śrucie i faktycznie popracujesz na przyrządach, oddechu i spuście.

Popatrz na Gamo PR45, Gamo Compact lub choćby prosty crosman 1377 - od razu powiem, daruj sobie śrut 5,5 - jest cięzki i z krótkiej lufy ma bardzo zakrzywiony tor lotu. Poza tym jest droższy.

MAsz pytania, wal śmiało, trochę w tym siedzę, pomogę wybrać

Link to post
Share on other sites

Przewertuj forum bron.iweb.

Lub bez wertowania zakup np. Haenell 312, Slawię lub Gamo 440.

W przypadku wszystkich trzech modeli masz fajny rekreacyjny sprzęt na lata z niezłą dostępnością części i banalnie prostym serwisem ( dwa ostatnie modele można rozebrać wyczyścić i złożyć w kilkanaście minut. Z Hanią jest nieco pierdolencji z racji bocznego naciągu z jego bezpiecznikiem ale również jest to do ogarnięcia ), przy czym z Hanką możesz również uczyć się "dorosłego" strzelania tarczowego ( Kpn ).

Link to post
Share on other sites

@Lesio, nie neguję. Rzuciłem tylko pod rozwagę @Kamilowi, żeby sobie odpowiedział sam na pytanie jak chce strzelać:

to zależy np. od tego o jakiej wiatrówce myślisz i jak chcesz strzelać, precyzyjnie czy do puszki. Bo jeśli myślisz o pistolecie na co2 strzelającym jedynie kulkami metalowymi, to celność może być porównywalna z wersją asg,

Jest sprawą oczywistą, że precyzyjniejsza będzie wiatrówka, jeśli mówimy o typowym strzelaniu sportowym do tarczy. Ale też nie każda wiatrówka dobrze strzela i na dobry sprzęt sportowy trzeba też wydać kasę.

Ja kiedyś byłem fanem wiatrówek krótkich i zbierałem zbierałem kasę na coraz lepszą... a w końcu i tak wybrałem replikę asg. I nie żałuję rzecz jasna :icon_wink:

Edited by JarekPN
Link to post
Share on other sites

Walther CP99 to kupa gówna.

"Blowback" jest kosmetyczny, spust jest tragiczny (bardzo długa droga, duży opór), wykonanie brzydkie. Celność ani moc nie powala. Więc śrut wybuchowy można sobie z równym pożytkiem w XXXXXXXXXXXXXXdojdzie. To samo dotyczy "pełnowymiarowej" wersji.

Edited by Wolf
Link to post
Share on other sites

JarekPN. W cenie średniej klasy pistoletu asg ( gaziaka ) można kupić pistolet pneumatyczny pca lub używany pcp, który umożliwi starty w zawodach klasy ogólnopolskiej.

W kwestii karabinków . W łódzkiem istniała liga "Haenell", gdzie posiadacze tych leciwych ( lecz w dalszym ciągu doskonałych karabinków, w końcu co Suhl to Suhl ) mogli się strzelać na zawodniczych zasadach, stojąc karabinek w karabinek np z Przemkiem Bożykiem czy Sylwią Bogacką. Powiem więcej. Niektórzy strzelając z Hanek nie powstydziliby się wyników w startach na mistrzostwach Polski...

Edit.

 

Pistolet pneumatyczny "Łucznik" ( będący Polską kopią - wariacją na temat Waltera ) , który po dopieszczeniu strzela bardzo foremnie można zakupić za równowartość przysłowiowej flaszki. No i można się wtedy polansować że ma się pistolet którego w jednym ze starych filmów przez chwilę używał Bond.

Edited by danesz
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • 1 month later...

Crosman 357 - rewolwer jest moim faworytem od zawsze - masz spust podówjnego działania, masz duży magazynek, lufa gwintowana 6", więc tyle, żeby do tych 130 m/s sensownie prowadzić śrut.

Piszesz o krótkich, więc odpuszczam długie. Rację tam wyżej mają pisząc o PCP, ale to koszt pow. 2 ooo zł, nawet używek. A tego crosa kupisz do 250 pln z gwarancją. I spokojnie mozesz przeprowadzac deratyzację, zgodnie z przepisami.

Link to post
Share on other sites

Z pistoletów - zoraki hp-01 - regulowana prekość początkowa, celność pcp, koszt zakupu zwykłej / taniej wiatrówki. W kategorii rekreacyjny pistolet wiatrówkowy - nie do pobicia.Pisze to wam użytkownik forum wiatrówkowego bron.iweb.pl (od 2003 roku). Sprzętu wiatrówkowego, przewineło mi się w życiu za 50 K pln.. więc wiem, co piszę.

Edited by ravkill
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...