Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Od jakiegoś czasu borykam się z dziwnym problemem w mojej replice.

M4 Custom. GB KWA, Ząbki Promyka 22:1, SP130/150+ Ultimate na zmianę, łożyska SHS 9mm, ASCU gen3, Tłok SHS 14 metalowych zębów....

No i teraz zabawa. Poprzednio miałem Borka Guardera z Cyl typ 2 przy precce 460mm Promyka, komorze KA i gumce czarnej Systemy. Wszystko było ok. Borek Guardera sie sypnął więc wymieniłem go na Borka od CA z cyl typ2. Nagle zauważyłem że na dystansie 50m mam straszny rozrzut i słabą celność. Kulki BD 0,30g (ponad 500FPS na 0,20g) GB dawał ponad 16ml powietrza do precki wiec OK. Postanowiłem zamienić cylinder z typ2 na typ3 o powiększonej średnicy od CA/Systemy. Jedyne co zauważyłem to spadek FPS do 415-420 mimo iż GB nadal pompował ok 16ml powietrza o_O. W drodze do wyjaśnienia tej sytuacji zamówiłem zestaw NB od Systemy z cylindrem typ1 do luf max 460mm. FPSy dokładnie takie same jak z Borkiem CA na sprężynie SP130 Guardera o wadze 10,650kg. Nie wiem jak ze skupieniem i celnością bo już ciemno ale wyniki FPS są dla mnie nie zrozumiałe. Czy jest ktoś z "doświadczonych" który mnie "być może" nie doświadczonemu serwisantowi potrafi to wyjaśnić ??? Robię repliki nie od dziś więc nie ma mowy o moim błędzie. :)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Po pierwsze to daj do tej długości lufy cylinder typ 0 i nie cuduj:) Możesz sobie mierzyć pojemności ale sam widzisz nie wiele to daje. Popatrz jak działa PTW, tam się nie bawią w dopasowanie cylindra do lufy, tylko cylindra do mocy.

 

Mam lufę 455mm i najlepiej współpracuje z cylindrem BU typ 0 czyli tak jak w instrukcji:)

 

Znajomy ma lufę 375mm i też typ 0 przy 570fps skupienie idealne.

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze to daj do tej długości lufy cylinder typ 0 i nie cuduj:) Możesz sobie mierzyć pojemności ale sam widzisz nie wiele to daje. Popatrz jak działa PTW, tam się nie bawią w dopasowanie cylindra do lufy, tylko cylindra do mocy.

 

Mam lufę 455mm i najlepiej współpracuje z cylindrem BU typ 0 czyli tak jak w instrukcji:)

 

Znajomy ma lufę 375mm i też typ 0 przy 570fps skupienie idealne.

 

Z ciekawości ... Próbowaliście na typ 1 i typ 2 ?

 

Jak dla mnie i za pewne wielu osób, dobrze robi że dobiera odpowiedni cylinder....

 

Jak Ty podasz przykład PTW, to ja podam jak swój TM.... mają dobierane cylindry, a nie wszędzie typ 0.

 

Skupienie, zasięg, wytrzymałość....(mniej niż 300fps) Co tu więcej pisać :D

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

Promyk mój to lustro. Gumek to mam jak asów w rękawie. Ze smarami to ja jeszcze nie przesadziłem żeby gdzieś rzygało.

Z doświadczeń już wiem że pomimo tego iż borek z cylindrem typ2 dawał odpowiednią ilość powietrza w stosunku do lufy to skupienie i zasięg był marny mimo iż FPSy w normie. Dodam że moje AKSU z borkiem z cylindrem typ2 i lufą tyko 247mm pruje naprawdę celnie przy 440FPS.

Na cylindrze typ 1 już jest lepiej niż było z borkiem z cylindrem typ2. Dochodzę do wniosku że straty powietrza między kulka a lufą mogą być większe niż zakładałem.

Nadal czekam na cylinder typ 0 do dalszych testów.

Śmiem stwierdzić że posiadanie borka do luf < 550mm mija się z celem... lecz bywają wyjątki jeśli się wszystko pięknie zgra :P

Edited by verb007
Link to post
Share on other sites

Promyk mój to lustro. Gumek to mam jak asów w rękawie. Ze smarami to ja jeszcze nie przesadziłem żeby gdzieś rzygało.

Z doświadczeń już wiem że pomimo tego iż borek z cylindrem typ2 dawał odpowiednią ilość powietrza w stosunku do lufy to skupienie i zasięg był marny mimo iż FPSy w normie. Dodam że moje AKSU z borkiem z cylindrem typ2 i lufą tyko 247mm pruje naprawdę celnie przy 440FPS.

Na cylindrze typ 1 już jest lepiej niż było z borkiem z cylindrem typ2. Dochodzę do wniosku że straty powietrza między kulka a lufą mogą być większe niż zakładałem.

Nadal czekam na cylinder typ 0 do dalszych testów.

Śmiem stwierdzić że posiadanie borka do luf < 550mm mija się z celem... lecz bywają wyjątki jeśli się wszystko pięknie zgra :icon_razz:

 

Czyli mówisz że jak masz większą objętość cylindra, to rozrzut maleje :P? Przy chronowaniu są fpsy są stabilne ?

 

 

Z wytłuszczonym się niezgodzę i większość ludzi pewnie też... w Emkach przy 363-407 jakoś się sprawdzają :P Aczkolwiek mogę się mylić, mogę.... To tylko moje zdanie :D

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

To był sarkazm bo jak zauważysz sam mam borka przy lufie 247mm i jest idealnie. Sznurek do samego końca zasięgu. Aczkolwiek, biorąc pod uwagę moje wyniki borek vs nie borek to nie było różnicy w fps ale różnica w skupieniu na kożyść nb. :)

Link to post
Share on other sites

W mojej m4 z 30cm lufą 6.03 i cylindrem typ 2 strzelało troche za blisko (30-35 metrów) na amunicji 0.28. Zmieniłem cylinder na typ 0 strzelałem i zasięg na oko wzrósł o 80-90 % a celność okazała się dość dobra pojawił się kwiatek, podejrzewam, że kiedy założę cylinder typ 1 i lżejsze kulki, celność i zasięg będzie powalająca - normalnie biały laser.

Link to post
Share on other sites

W mojej m4 z 30cm lufą 6.03 i cylindrem typ 2 strzelało troche za blisko (30-35 metrów) na amunicji 0.28. Zmieniłem cylinder na typ 0 strzelałem i zasięg na oko wzrósł o 80-90 % a celność okazała się dość dobra pojawił się kwiatek, podejrzewam, że kiedy założę cylinder typ 1 i lżejsze kulki, celność i zasięg będzie powalająca - normalnie biały laser.

 

Pochwal się sprężyną i pomiarem fps, bez tego twoje spostrzeżenia są wielką niewiadomą ;P

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

Wracam z kolejna dawką informacji. Założyłem cylinder typ 0, skok fps w porównaniu do typu 1 to okolo 10-15fps w górę.

Jutro w polu sprawdze skupienie, zasięg itd :icon_smile:

 

Przy cylindrze 0 zasięg się poprawił, skupienie jak najbardziej w normie przy promyku i kulkach 0,3g BD. Zasięg wzrósł z 50m na ok 60-65m. Dodatkowo zmieniłem gumkę na bezbarwnego Madbula Shark, ładnie kręci i w połączeniu z dystanserem typu H Elementa nadaje ładny tor lotu kulki.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

tak, tak z kopalni jestem i odkopuje ale mam dylemat. Otóż kofig taki: KWA, SP120, precka PDI 455, cyl. typ1. Chcę zamontować BU guardera i teraz dylemat: do m4 z cylindrem typ 1 nawiązując do : http://forum.wmasg.pl/topic/65864-cylinder-typ-ma-znaczenie/ , czy z cylindrem typ 0 nawiązując do wypowiedzi KosteQ: "Mam lufę 455mm i najlepiej współpracuje z cylindrem BU typ 0 czyli tak jak w instrukcji:)"

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...