Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M-ki [Specna Arms]


Recommended Posts

Zwykła prowadnica nie ma tego rowka na śrubokręt, pytanie czy da się ją wtedy wyciągnąć.

Jak spasowanie jest kiepskie to sobie odpuszczę chyba. 60m zasięgu, imponujące. Na kiepskie spasowanie nie ma dowomych sposobów? Jakiś twardy klej czy coś... (nie do sklejenia korpusu :) )

Edited by Ryzbor
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Myślę, że określenie '' chińskie spasowanie '' jest lepsze od '' słabe spasowanie '', chociaż fakt faktem, że cyma pod względem spasowania korpusu wypadła dużo lepiej. Zasięg był sugerowany, tym, że kulka przeleciała przez 2 działki, jedna działka ma długość dokładnie 34m. Dodatkowo, tak jak pisałem, harcerski sposób krokami + sprawdzenie na google maps i geoportalu. Edit : Zdjęcia wrzucę jutro. Jestem poza domem i nie mam dostępu do kabla USB niestety.

 

 

Napisano 09 lipiec 2013 - 19:29

 

 

https://fbcdn-sphoto...121254045_o.jpg

 

https://fbcdn-sphoto...983630676_o.jpg

 

https://fbcdn-sphoto...322836205_o.jpg

 

https://fbcdn-sphoto...727365811_o.jpg

 

https://fbcdn-sphoto...113453249_o.jpg

 

https://fbcdn-sphoto...336765986_o.jpg

 

https://fbcdn-sphoto...902086647_o.jpg

 

https://fbcdn-sphoto...647132606_o.jpg

 

Napisano 09 lipiec 2013 - 22:54

 

 

Ja jestem w pełni zadowolony, przy takich osiągach, to nawet średnie spasowanie body mi nie przeszkadza. Zobaczymy tylko jak z wytrzymałością i kiedy na gwarancje trafi...

Edited by wiciok
Link to post
Share on other sites

Czyli ogólnie dobry zakup według ciebie. A czy spiłowanie jakiś części nie pomogłoby na spasowanie?

No i jak wygląda sprawa z gb, zrobiony z czegoś wytrzymałego, czy lepiej inwestować w emkę JG lub PJ?

 

Napisano 10 lipiec 2013 - 17:49

 

 

Czołem.

Zakupiłem dziś swoją emkę, dokładnie EC-601.

Po oględzinach stwierdzam że jak na chinola wykonanie jest bardzo dobre, w mojej replice nie zaobserwowałem wad w spasowaniu, żadnych nadlewek albo niepotrzebnych luzów.

Byłem z nią w V2 u szumiego ( jeden z najlepszych serwisantów na Dolnym Śląsku ) który obczaił ją i GB. Z zewnątrz nie do odróżnienia od G&G/P M4 wersji Full metal, GB przypomina JG, są ślady wzmacniania. Jego zdaniem trzeba wymienić tłok, no i lufę, a tak to jest spoko.

U mnie jedyna wada to plastikowy magazynek, ale i tak nie używam Hi-cup.

Edited by wiciok
Link to post
Share on other sites

Repliki nie chronowałem, na razie nie strzelałem ( pewnie jutro przestrzelam ).

Co do maga dobrze się trzyma, podkręcać podkręca, tylko lekko się świeci i odstaje od koloru repliki.

Co do wykonania to jeszcze jedno, piny w replice są innego koloru niż body, świecą się jak psu jajca. Oznaczenia również są tylko namalowane, a nie wybite. Mimo wszystko replika bardzo dobrze się prezentuje.

Link to post
Share on other sites

Doszła i moja EC-604. Pierwsze jak i kolejne wrażenia w pełni pozytywne.

 

Wygląd:

Replika dobrze spasowana, Różnica miedzy górną szyną body a risem chwytu przedniego to mniej niż pół milimetra tak więc trzeba się przejrzeć aby zauważyć nierówność. Jeśli chodzi o samą szparę w tym miejscu to nie idzie wcisnąć kartki. "Malowanie" wydaje się stać na wysokim poziomie, w sumie mogę je porównać do tego jakie zaserwowało mi posiadane body G&P w drugiej M'ce. Nigdzie nic nie prześwituje. Górne i dolne body dobrze i ciasno spasowane. Kolba - średnio, może nie lata ale wykonaniem nie zachwyca, ogólnie trzyma chiński standard, na dźwigni zauważalne wytłoczenie "LMT". Magazynek, ładny kolor grafitu, lata w gnieździe, ogólnie bez rewelacji. I mieszane uczucia pozostawia składana szczerbinka, w złożeniu ma lekkie odchyły, jak dla perfekcjonisty może kłuć w oko. Na szczęście po rozłożeniu trzyma poziom...pion :)

 

Praca:

Nie dałem rady przestrzelać, po rozłożeniu lufa do przeczyszczenia, gumka poszła na wymianę - ale nie z powodu tego, że się nie nadaje a dlatego, że miałem zbędną systemę w szufladzie. Swoją droga albo cos zostało na dywanie albo fabrycznie dystansera brak...dorzuciłem H type. Mechanicznie selektor, blokada pokrywy wyrzutnika itp itd działają bez zarzutu, nie ma tu sytuacji jaką zaprezentowała M'ka od CYMY. Udało mi się za to wrzucić ją chrono. Przestrzelenie w BB Max'ie dało powtórzenia w rozstrzale od 404 do 411 fps - jak na stocka jest dobrze. Niestety nie bawiłem się jeszcze w wymianę springa. Docelowo M'ka do budynków będzie miała M100 (nie z zestawu).

 

Z ciekawostek - śruba regulacji silnika zalakowana, śrubki np w tłumiku i innych miejscach koniecznie do dokręcenia, zaślepki w kolbie będą prędzej czy później zgubione więc polecam klej :)

 

Z mojej strony na dzisiaj tyle, pytania mile widziane, przestrzał na słabszym springu jak i foty dam w wolnej, weekendowej chwili.

Link to post
Share on other sites

Przyszła dzisiaj do mnie M-ka EC-304 właśnie od SA, jestem bardzo zaskoczony dobrą pracą gearboxa, wszystko funkcjonuje tak jak powinno, miałem mały problem z włożeniem baterii do kolby SF, ale sobie poradziłem. Magazynek lata lekko w gnieździe ale to nie problem, przyrządy celownicze regulowane. Mógłby ktoś sprawdzić/dopasować inne magazynki do tej emki i powiedzieć mi które by się nadawały do tej repliki, czy jakieś magi nie latają itp. To tyle.

Link to post
Share on other sites

@ up pmag made in china siedzi jak ta lala.

 

Ja dzisiaj pobawiłem się w wymianę springa, ogólnie szybka wymiana sprężyny to żadna rewelacja, tak czy siak trzeba połowę rozkręcać żeby wyjąć szkielet. Argument robienia tego w terenie nie przemawia do mnie. Poniżej wrzucam kilka fotek, jak na moje oko jest jakość za którą zapłaciłem, czy przepłaciłem okaże się po kilku kg kulasów. Jedyne co mnie zmartwiło to suche zębatki ale szybko skorygowałem ten problem. Jutro przestrzelam i dam fotki spasowań z zewnątrz. Jeśli ktoś pyta czy warto to ja obecnie jestem w pełni zadowolony z zakupu.

 

GALERIA

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj zakupiłem EC-305, ma dojść w czwartek lub piątek.

Przez was ;) się zdecydowałem na ten zakup, jak przestrzelam (w niedzielę mam nadzieję już ją wykorzystać na strzelance),

dam znać jak się sprawuje.

I mam do was pytanie, jest dołożona instrukcja jak wymienić sprężynę?

Link to post
Share on other sites

I mam do was pytanie, jest dołożona instrukcja jak wymienić sprężynę?

 

Nie, ale to nic trudnego, trzeba tylko wyjąć GB czyli droga przez 2 piny, zwalniacz maga, śrubę w prowadnicy koby, odkręcić chwyt silnikowy i pomęczyć się chwilę ze zwalniaczem zamka wycigając ym samym szkielet z dolnego body...później masz dojście do prowadnicy, wpychasz ją 1-2 mm do środka, przekręcasz o 45 stopni w dowolnym kierunku i wyjmujesz.

Link to post
Share on other sites

Zeby uszkodzic plombe musisz rozlozyc gb na dwie czesci. Przy wymianie sprezyny w tym modelu wyjmujesz prowadnice od tylu gb bez jego rozkrecania, czyli nie otwierasz gb tym samym nie naruszajac plomb. Przepraszam za brak polskich znakow, ale nie mam dostepu do kompa na wakacjach i pisze z telefonu. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dokładnie jak wyżej, plomba jest standardowo od spodu - widoczna przez gniazdo maga. Swoją drogą pokuszę się o pytanie do sklepu jakie jest zabezpieczenie gwarancyjne w tym wypadku, bo co jeśli coś padnie w środku przy stocku a sklep uprze się że wpakowaliśmy M140?

Wiem, można tak i obecnie przy zastosowaniu mocniejszej baterii czy wywaleniu bezpiecznika, ale to jest dla środowiska asg-konumenckiego nowe zagadnienie.

Edited by CerberBP
Link to post
Share on other sites

Korzystam z jednopunktowego zawieszenia i mam pytanie czy wiecie jak zdjąć uchwyt do przedniego zawieszenia.

http://img10.imageshack.us/img10/8668/h2od.jpg

Imbus nie wchodzi. A zanim zacznę wybijać pin to wolę was zapytać.

Na stockowej gumce zasięg i skupienie jest bardzo przyjemne. Po wymianie gumki na zieloną G&G zasięg zdecydowanie wzrósł i można spokojnie sypać na te ~60m. Magazynek jak na moje lata w gnieździe ale w weekend przymierzę inne. Bardzo przyjemna kultura pracy eMki. O ocenie cena/jakość wypowiem się po przemieleniu kilku kg kulek.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Kurde miałem swój opis wczoraj dodać ale byłem zaspany i usunąłem. Rocker zobaczę w niedziele rzeszę magazynków do emek, replik serii m to porównam posprawdzam myślę ze nawet nakręcę reckę na yt i podlinkuję. Niestety do wybicia też użytkuję 1 punktowe. Replika wywarła na mnie pozytywnne wrażenie a stosunek ceny do jakości na wysokim poziomie jak na chińską emkę. Jestem bardzo zadowolony, włożę tam tylko czarną systemę i będzie git.

Link to post
Share on other sites

Zadałem pytanie obsłudze klienta w Gunfire czy jeżeli zmienię sprężynę ( z dostępnych w zestawie), to czy w takim wypadku utracę gwarancję. Jak odpiszą pokażę całą korespondencję na forum :).

Bo po tym jak mi odpisują zaczynam wątpić w intelekt ludzi zatrudnionych tam do obsługi klienta (ps to jest moja opinia, może kogoś innego obsługują lepiej :P ).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...