Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MARSOC - stek pytań


Recommended Posts

Witajcie!

 

Ponieważ na forum nie ma jeszcze tematu stricte o MARSOC-u, a nie chcę zaśmiecać tego o Force Reconie z lat '04-'05 zdecydowałem się założyć nowy oddzielny temat. Może stanie się on kiedyś jakimś głównym wątkiem, teraz natomiast bardzo chciałbym uzyskać od was parę podpowiedzi. A więc zaczynajmy.

 

Przez długi czas miałem w głowie plan zrobić sobie stylizację na FR '04-'05. Właściwie wszystko było już w poukładane, na swoim miejscu, i w głowie i na papierze, i czekało tylko na fundusze. Teraz jednak, kiedy fundusze zaczęły się w końcu pojawiać, zainteresowałem się MARSOCiem... No i wpadłem. O ile w temacie FR-u jestem dość oblatany (tak myślę) to tu nie jestem pewny kilku rzeczy. Nie jestem pewny okresu, ale mam nadzieję że jakoś uda nam się to wszystko dopasować.

 

Uprzedzając pytania: przejrzałem parę galerii, temat na militaryphotos, ale wciąż mi mało. Każda, nawet najmniejsza podpowiedź, link do artykułu czy galerii mile widziane. Lubię czytać i oglądać ;)

 

OK. Stylizację chciałem oprzeć o 2 główne elementy: RRV w khaki i MICH-a 2000. strzelam że to będzie coś między 2007 a 2010 rokiem. Wiem, makabryczna rozpiętość czasowa. I może lecąc po kolei, chciałbym wyjaśnić parę spraw:

 

1. Kamizelka

Na 100% wiem że była używana, i że w MJK. Pytanie, czy były z nią w użytku jakieś plecy? Czy tak jak wcześniej w FR-rze najpopularniejszy był tył od MBSS-a, czy może od MBAV, a może od RRV, a może w ogóle nie było?

 

Czy pod RRV-kę zdarzała się PACA? Jeżeli tak to w jakim kolorze, Tan czy bardziej Khaki?

 

2. Mundury

Woodland. Tego jestem pewny. Tylko teraz tak: wiem że MARSOC zamówił sobie u Crye'a komplety w WDL, jednakże nagminnie się one pruły, zwłaszcza spodnie, więc często można uświadczyć dół od normalnego BDU w komplecie z combat shirtem. Teraz tak:

kto przejął od Crye'a produkcję zestawów combat?

Jaki jest jego krój?

To któraś z Crye'owskich generacji (która?) czy nowy producent wymyślił jeszcze coś innego?

Dlaczego na stronie Crye Precision nie mogę znaleźć nic takiego?

Jeżeli dół był od BDU, to był on w Twillu czy w Ripstopie?

gdzie poza ebayem można dostać takie coś (combat set), albo chociaż pooglądać? (strona producenta mile widziana)

Czy jeżeli chodzi o kopie, to tak jak w przypadku MC i AORów najlepsze robi Allwin?

jak wygląda kwestia ochrony kolan w combatach? Wiem że to są jakieś zintegrowane nakolanniki, ale czy to dokładnie to samo co w Crye'u czy nie?

Zaś przy dole od BDU: widziałem na zdjęciach najzwyklejsze ALTY, pytanie czy tylko w 3c są koszer, czy czarne również?

Czy zdarzało się żeby MARSOCi nosili do opo w khaki (np. RRV) MCCUU w woodland marpacie? Jakoś przejściowo?

 

3. Hałer

Misiek 2000 to na bank dobry wybór, pojawia się na fotach, pytania:

fasunek najbezpieczniej czarny, prawda?

na hełmach nie widać jakoś gogli, i na zdjęciach raczej też nie, czy można przyjąć że raczej nie były używane? A jeżeli jednak tak to jakie?

Pokrowców nie uświadczyłem na fotach, raczej miśki są maźnięte w Tan. Czy malowanie w brudasa przejdzie? są takie foty z A-stanu z jednym typem

Blacha i żuraw? Tu absolutnie nie mam pojęcia.

MS 2000?

 

4. oxy

Zakładam że raczej nie ESS ICE, ale z drugiej strony nie widzę jakoś mega dużo Oakleyów M-frame, co jest najpopularniejsze? ICE'y przechodzą? :P

 

5. M4

tu jest dłuższa opcja....

 

z tego co widzę dominują szyny DD bodajże 12" i lufa 14,5", ale czy zwykłe SOPMODy też są ok? przewijają się dość często, ale nie wiem na ile zgrywają się z ramami czasowymi narzuconymi przez szpej. To samo z ACOG-ami, jak tutaj? Generalnie chciałbym aby moje M4 wyglądało tak:

M4A1 14,5"

RIS KAC 7,5"

ACOG TA31 + killflash

AN-PEQ 15, pewnie w DE (?)

KAC front grip (ten standardowy, on pasuje, czy lepiej iść w ten taki podobny, ale grubszy i z takimi jakby obwódkami, cholera, nie wiem jakiej firmy on jest

KAC flash hider

obustronny mag catch

back-up sights'y ARMS A40L

i ewentualnie tłumik KAC

mindfuck co do kolby: LE czy LMT? w ogóle, czy mi się tylko wydaje, czy jest więcej niż 1 rodzaj kolb LE, czy wszystkie to są takie same jak się dostaje z większością eMek chińskich i markowych?

 

I małe pytanko, czy delikatna magpulizacja przechodzi? Konkretnie kolba CTR, i ewentualnie MIAD i moe trigger guard? czy to już przesada?

 

I kolejne, czy MARSOCowi zdarza się używać setu podobnego do SEALsów i ich MK18Mod1, tzn szyn DD 9,5" i lufy bodajże 12,5"?

 

Pytanie o magazynki: co jest najlepszym wyjściem? STANAGI czy PMAGI, i czy czarne czy w DE? Zauważyłem że im bliżej teraźniejszości tym bardziej popularne jest DE i PMAGi, parę czarnych jednak też widziałem, i stanagów również. Pytanie tylko, który z nich najlepiej pasuje do okresu stylizacyjnego, który sobie narzucam? (I BŁAGAM, oświećcie mnie, który okres ja tak na prawdę chcę robić???)

 

6. pisolet.

Rozumiem że MEU. że od FR-u nic się nie zmieniło i to wciąż jest MEU. Tak?

Jaka doń kabura? Już częściej SERPY zamiast SAFAR? i gdzie noszone? Na pasie? (o rozkładzie za chwilkę)

 

7. buty.

sądzę że Merelle Sawtooth, tak jak było wcześniej u FR-ów już wyszły z mody, co teraz się znalazło na billboardach? Na pewno treki, bo butów typowo wojskowych na zdjęciach innych niż z treningów nie widziałem, ale jakie? Obiło mi się o uszy takie coś jak Asolo -> ?

 

8. rękawcycki

rozumiem że dowolność mechanixowo-oakleyowa, a jak na przykład jest z Overlordami OR'a, konkretnie w wersji LONG?

 

9. Łączność

headset aktywny: MSA Sordin czy TCA Liberator? chyba sordiny, nie?

a z nieaktywnych, to Swimmer czy TASC (to przypadkiem nie jest to samo?), bo na pewno nie Bowman...

Radio: czy to wciąż jest tylko i wyłącznie MBITR? Czy w ogóle jakieś mniejsze jednostki operacyjne typu drużyna nie mają czegoś mniejszego, na przykład Navcommów? Czy tu już poleciałem całkowicie po airsofcie? (w ogóle, czy jakakolwiek realna jednostka na świecie używa Navcommów?)

 

10. Plecaki

na pewno MBSS MAP. A co z plecakami plecakami? Czy ILBE w marpacie jest pasujące, przynajmniej do MCCUU, bo do WDLa raczej nie sądzę? Jakie plecaki były/są w użyciu? I pytam tu zarówno o tak zwane patrol packi jak i o duże main packs. Czy mi się wydaje, czy na którymś zdjęciu mogłem widzieć FILBE?

 

11. Rozłożenie opo.

z tego co widziałem, to raczej mało first-line'u w MARSOCu się pojawia. Czy EAGLE MOLLE Warbelt, który był używany w FR jeszcze znajduje tu swoje miejsce?

Czy mi się tylko wydaje, czy ogólnie tendencja (nie tylko w MARSOCu) idzie w stronę odrzucenia masywnego pasa oporządzeniowego i przerzucenia co potrzebniejszych rzeczy w stylu kabury na pas od spodni? I co w takim wypadku byłoby najlepsze? Rescue Belt? I w jakim kolorze?

 

 

To na razie chyba wszystkie pytania jakie sobie przypominam, będę bardzo wdzięczny za każdą podpowiedź, galerię, artykuł lub odpowiedź.

 

Pozdrawiam, Foxtrot.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 131
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1. RRVki są dosyć rzadko noszone, w twoim przedziale czasowym PACA ( tan ) pod to, obecnie Crye LV-MBAV.

 

2. Mundury to zwykłe BDU, ABDU, Crye, Drifire, Potomac. Możliwe, że też Patagonia. Woodlandy od Crye są tylko na ebay. Alt nie dostają przydziałowo, więc kolor jakikolwiek. MCCUU i FROGi nadal są używane, głównie przez tych którzy są w USA. W A-stanie same woodlandy.

 

3. Czarne zawieszenie jest OK. Gogle jak zawsze, jakieś ESS i Oakley. Z malowaniem różnie, większość to zwykły tan lub oliwka. Montaże pod nvg to głównie Norotosy 3-hole i Universal ( może 1-hole też ) + Wilcoxy. MS2000? Tak.

 

4. ICE są spoko.

 

5. eMki zwykle to 14,5" z szynami DD 12", coraz częściej wersje 10,3" z szynami DD 9". SOPMODy BLOCK I też nadal się widuje. ACOGa zmień na Elcana Specter. Kolby Magpula całkiem często są używane. Im nowsze foty tym więcej pmag'ów.

 

6. MEU, klasyczne 1911, M9, Glock 19. Kabury to Safarki, noszone jak ci wygodnie.

 

7. Asolo Fugitive, Salomony, Meindl (?).

 

8. A to nie wiem, ale można przyjąć, że pasują.

 

9. Sordiny, Comtac. Radyjka to AN/PRC-148.

 

10. Plecaki to szeroki temat. Mogą mieć to co zostało im po marines - ILBE, FILBE, FSBE II patrol pack. Jakieś prywatnie kupione plecaki typu Camelbak, Source, Mystery Ranch, Eagle, LBT

 

11. Masz rację, MARSOC odchodzi od używania pełnoprawnych pasów molle. Najlepiej załatwić sobie rigger belta, czarny lub tan.

 

ZŁOTA RADA

Wybierz sobie dokładny rok, wtedy będzie łatwiej to pozbierać.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Witam,

1. m203 krótki czy długi (do M4) ?

2. Gdzie operatorzy właściwie noszą granaty(fragi, smoke i 40mm)? w pouchach na pasie czy na kamizeli? Patrzę po zdjęciach i widzę, że smoke raczej na wierzchu a reszty nie znalazłem.

Rzecz w tym, że zamierzam nosić fragi i 40mm na pasie pod kamizelką w pouchach i nie wiem czy to ma jakiś sens(stylizuje się na MARSOC).

 

Dzięki!

Link to post
Share on other sites

Najlepiej żadne, bo się strasznie szybko sypią :icon_smile:

Dokładnie tak, więc Oakley'e sobie odpuść.

Jeśli masz jednak ciśnienie to chyba kolor obojętny (?)

 

 

Cofając się troszkę, tak dla pewności - MARSOC nosi Muliticam Crye'a Combaty? ACU też czy tylko Combaty? Która generacja? Dla potwierdzenia mogę prosić jakieś fotki?

Edited by Hock36
Link to post
Share on other sites

Multicam przewijał się na prawdę sporadycznie w MARSOCu, a jeśli już to AC Gen3. Standardowo jest to BDU woodland ( najpierw przeszywany na RAID ), potem były to mundury w kroju Combat od Crye i na końcu mundury w Woodlandzie tego typu od Potomac'a i Drifire.

 

Wcześniej, do 2009 był marpat ( woodland i desert w kroju FROG )

Link to post
Share on other sites

Multicam przewijał się na prawdę sporadycznie w MARSOCu, a jeśli już to AC Gen3. Standardowo jest to BDU woodland ( najpierw przeszywany na RAID ), potem były to mundury w kroju Combat od Crye i na końcu mundury w Woodlandzie tego typu od Potomac'a i Drifire.

 

Wcześniej, do 2009 był marpat ( woodland i desert w kroju FROG )

Pierwsze zdanie tylko odpowiada na moje pytanie :icon_lol: Pisząc ACU miałem na myśli Multicama :icon_smile: Sorki, źle ułożyłem pytanie.

 

No teraz najczęściej spotykaną konfiguracją jest jest chyba Combat Shirt i spodnie BDU, prawda? Mowa o woodlandzie.

Edited by Hock36
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...