Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część III


Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Skoro producent przyjął taką nazwę, to się nią posługujmy, chociaż faktycznie klasyfikacja jest dosyć dyskusyjna :icon_smile:

 

suez2kf0.jpg

To jest wersja wydłużona, więc... :icon_wink: W każdym razie PT3 pod to pasował (przy czym nie zapełniałem go kieszeniami, był tylko przeniesiony worek na zrzut i kabura).

Link to post
Share on other sites

Tego typu PC ma o wiele mniejszą powierzchnię (no jest prawdziwym PC) niż poprzednie kamizelki, musisz o tym pamiętać.

Jako szelki poleca się szelki ucieczkowe, miwo praszka chyba robi porządne. Chlebak w oporządzeniu liniowym nie powinien Ci przeszkadzać ze względu na dobry wzrost, ale zastanów się czy nie lepiej przenosić duże pierdoły na plecach w małym, zintegrowanym plecaku, albo kieszeni cargo.

Może pomogłem :)

Link to post
Share on other sites

No akurat moim zdaniem A16 jest mniej użyteczne i ma mniejszą powierzchnię użytkową niż Kruk. Przez przerwę na klamry. Kruk, wywodzący się bezpośrednio z idei LBT6094 jest wciąż jednym z rozsądniejszych plateów (z klapą jednolitą, za wyjątkiem rozmiaru XL).

Zintegrowany plecak w PC nie dla każdego działa bo PC nie zrzuca się tak łatwo a nie zawsze można kogoś prosić.

Pasy Miwo bym sobie odpuścił wszystkie i całkowicie. Żaden nie jest dobrą konstrukcją. Currahee ma przyzwoity pas ale średnie szelki. Red River ma dość ciekawą konstrukcję (wzorowaną na idei Brokos Beltów) choć osobiście bym go poprawił.

McFly myślę, że źle podchodzisz do problemu konfiguracji. Zastanów się co chcesz przenosić i gdzie. Następnie zastanów się ile ci to zajmie komórek. Potem myśl jaki sprzęt spełni twoje wymagania. Jak będziesz miał wątpliwości pytaj. Powiem Ci szczerze. Pomimo naszych porad i tak będziesz zmieniał konfigurację, bo będziesz szukał najlepszego rozwiązania. Od ręki go nie znajdziesz, choćby dlatego, że każdy ma różne preferencje.

Reasumując (i tu następuje skrót myślowy, bo nie chce mi się pisać, gdyż są dwa olbrzymie tematy o konfiguracji). Albo pytamy o konkretny element oporządzenia albo o pełną konfigurację - chę przenosić to, to i to i owo i owanto. Czy takie zestawienie ma sens?) Inaczej wszyscy odpowiadamy trochę po omacku.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chcesz coś wygodniejszego od RATS i ma to być PC, to pomyśl o czymś bez bocznych paneli (przód z tyłem spięty pojedynczymi bądź podwójnymi taśmami). PC powinno się nosić raczej wysoko, tym bardziej z pasem, może być ciężko dostać się do kieszeni na bokach PC, więc i tak pewnie zapełnisz tylko przód a reszta pójdzie na pas. Pas od Currahee jest w porządku, ale szelki "dają w kość" przy większym obciążeniu. Ogólnie jeśli nie nosisz balistyki ani ich kopii to niewiele się przyda PC (w porównaniu z pasem).

Link to post
Share on other sites

Gdyby chodziło o ładownice albo kamizelkę to nawet nie brałbym pod uwagę. Ale w przypadku kawałka "gąbki" obszytej nylonem z kilkoma szlufkami nie jestem pewny czy da się to spieprzyć.

Pewnie na obejrzeniu przy kupowaniu kulek w ichnym stacjonarnym się skończy, ale może ktoś ma z tym dobre doświadczenia.

Link to post
Share on other sites

GFC potrafi wszystko spieprzyć, nawet BBloadery mają beznadziejne (chociaż silniki im się akurat udały ;)). Najlepiej po prostu jak będziesz u nich to sobie go zobacz. Pewnie wtedy zrozumiesz, że kupowanie tego to kiepski pomysł. Bierz miwo i miej pewność, że będzie dobre i wytrzymałe.

Edited by Luminofor
Link to post
Share on other sites

Chińczyk potrafi szkiełka nakrywkowe albo kulki do łożysk źle zrobić :icon_wink:. To nie kwestia skomplikowania produktu tylko użycia kiepskich materiałów (zwłaszcza nici). Napisz do użytkownika Bombelsars-facet robi szpej w przystępnej cenie i naprawdę wytrzymały. Ładownice i rodezyjkę od niego tyram naprawdę mocno od ponad roku i naprawdę w warunkach airsoftowych nie widzę jak miałbym ten szpej "zabić".

Edited by Nath
Link to post
Share on other sites

Cześć!

Kompletuje sprzęt pod kamuflaż flecktarn. Mundur jakimś cudem udało mi się dorwać na mój rozmiar. Pozostaje sprawa paso szelek.

Chciałbym zamówić taki zestaw:

pas:

http://miwo-military.net/-produkty/pid,494/Pas-taktyczny-PT-3

szelki:

http://miwo-military.net/-produkty/pid,618/Szelki-taktyczne-ST-2

i ewentualnie ładownice:

http://miwo-military.net/-produkty/pid,318/na-2-magazynki-do-AK-BERYL

 

Jak to jest w końcu z tymi paso szelkami? Jedni narzekają, że te od Miwo to chłam i niewygodny, inni wręcz zachwalają.

Na stronie jest opcja wyboru taśm. 20mm czy 25mm? Zielone do flecktarnu chyba najlepsze będą?

 

Taki zestaw można brać?

Link to post
Share on other sites

Bo każdy ma inne porównania.

 

Mam parę rzeczy z Miwo (miałem więcej), i przy założeniu, że chcesz kupować w Polsce i "z półki" - tragedii nie ma. Szału tym bardziej...

 

Co do taśm, 25mm i tylko 25mm. 20mm "system polski" działa IMO równie dobrze, ale ma poważną wadę: mało kto w nim szyje. Czyli wiążesz się do producentów krajowych, a i to nie wszystkich. Bez sensu.

Dałem się kiedyś w to wpuścić, i nigdy więcej...

Link to post
Share on other sites
Guest ciapek22

Witam

Czy mógł bym prosić żeby posiadacze kamizelki KP-12 wrzucili swoje konfiguracje. Sam mam tą kamizelkę i zastanawiam się co dokupić do niej żeby mój konfig był w miarę sensowny. Z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites

Potrzebuję rady, jak poprawić poniższy set pod kątem komfortu i ergonomii.

ucp2_wood.jpg

Podstawa to FLC, na nim od lewej: ładownica na PMR, 2x1M4, 3xM4, cargo/mini-buttpack (ok 7x12x20cm), apteczka zrywalna, 2x9mm, ładownica na opatrunek (u mnie jako 2xM4).

Do tego dochodzi samodzielny camelbak i pas (Alice lub twardy od Miwo) z kaburą i zrzutem.

 

Plan zakłada przenoszenie na sobie: 10 magazynków M4 (sporo, ale część to reale, a replika czasem wymaga "poprawki na wiatr"), w tym 3 krótkie "VN", 2 magazynków 9mm, apteczki, PMR, multitoola oraz trochę drobiazgów w cargo, typu szybkoładowarka, czerwona szmata, druga bateria czy baton.

 

Pomimo braku testów "w polu" już wychodzi kilka problemów, przede wszystkim nie wszystkie magazynki się mieszczą (część od biedy może być w cargo, w środku są wszyte elastyczne taśmy) i najbardziej odstające kieszenie (3xM4 i apteczka) trafiają idealnie na boki.

Docelowo chciałbym mieć coś możliwie nie przeszkadzającego w poruszaniu się, wygodnego ale i w miarę ekonomicznego (stąd kolor kamizelki).

Na pewno będę wymieniać 2xM4, bo jest chińska i się do niczego nie nadaje, chętnie wywaliłbym też tę na opartunek, bo jest na taśmy 20mm a magazynki siedzą w niej tak sobie. No i nie mogę pogodzić ze sobą niektórych ładownic - np apteczka pomimo zajmowania teoretycznie 3 palsów jest na tyle szeroka że niemal blokuje użycie także sąsiednich.

 

Co poprawić? Jakich ładownic szukać?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...