Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część III


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Przydałaby mi się jakaś niskoprofilowa kieszeń ogólnego przeznaczenia na zamek. Mile widziane gumki w środku. Niskoprofilowa, czyli żeby nie była grubsza od, powiedzmy, jednego magazynka. Będzie na cheście, nie chcę żeby mi przeszkadzała w leżeniu. 3 taśmy molle wysokości.

 

W miarę możliwości niedrogo.

 

Nie obchodzi czy to się nazywa cargo, ładownica, kieszeń, apteczka czy admin panel, ma działać.

 

W zasadzie może być nawet chińszczyzna - miałem do czynienia z chińskimi kieszeniami/ładownicami i dawały radę. Kieszeń/ładownica to nie jest coś, co musi być superwytrzymałe, bo nie jest poddawane obciążeniom

Edited by Obi-Wan
Link to post
Share on other sites

Poszukuję inspiracji.

Kamizelka MRC APC, plecak, warbelt.

Mam problem z umiejscowieniem 2 rzeczy .

 

No.1 - PTT. Obecnie znajduje się z prawej strony na wysokości pachy, na pionowej taśmie. Do kaemu jest ok, ale koliduje przy mp7. Ładownice mp7 to insert, nie można ich przemieścić. Jestem ograniczony co do przemieszczania modułu PTT długością kabla w słuchawkach.

PTT to http://deltashop.pl/...rolla-2pin.html

 

No. 2 - Ładownice pistoletowe. Obecnie są na dolnej części fartucha. Ryłem nimi trawę i ziemię, więc miejsce nie jest optymalne. Narazie zastanawiam się nad wrzuceniem ich na bok 200tki SAW.

 

Obecnie kamza jest tak obłożona ładownicami że nie muszę nic przepinać przy przejściu z mp7 <-> SAW.

Foty poglądowe ( strzelankowe więc można powiedzieć że widać niezbyt wiele )

 

http://i.imgur.com/ySDz1zC.jpg

https://scontent-a-c...056999699_n.jpg

http://i.imgur.com/FMhNZU8.jpg

 

PS ad fot - 2 plecaki w trakcie transportu do bazy, stąd ta plątanina opinaczy na froncie.

Link to post
Share on other sites

Witam,

jaki warbelt/battlebelt nadaje się do noszenia pod Cirasem? Chcę nosić taki pas poniżej kamizelki(chyba lepiej się to sprawdzi niż comfort pad z pasem), a na nim mocowanie panelu udowego, kabury udowej i torbę zrzutową. Condor battle belt w CB jest za jasny do mojego szpeju Flyye i Pantac zatem pytanie:

1. Czy to w ogóle ma sens czy jednak lepiej comfort pad

2. Dostępne są te pasy w polsce(normalne CB)?

 

Dzięki.

Link to post
Share on other sites

@ Wargator - 5 minut z wujkiem google daje odpowiedź że można i tak i tak.

Co do dostępności CB to masz tego całkiem sporo tzn chińszczyznę, bardziej markowe produkty oraz krawców którzy uszyją co chcesz.

 

Ogólna wygoda zależy od twojego wzrostu, postury, płyt w cirasie, układu ładownic. To nie jest proste TAK/NIE.

Link to post
Share on other sites

Rzecz w tym, że chcę by ta konfiguracja nie była moim widzimisie tylko nawiązywała do tego co noszą w USMC.

Na ebayu są warbelty EI, usarmy.pl ma pas condora(jasny i nie jest to replika oryginału). Chińczyka nie chcę(mam teraz i się popruł).

Mam płyty, 194cm wzrostu i ten chiński pas dotychczas mnie nie uwierał.

 

Sęk raczej w tym, co jest bardziej popularne czy comfort pady czy war belty. I do czego łatwiej przypiąc oporządzenie. W war belcie są dwa palsy na ciasno i ciężko by po odpięciu same się wysunęły, a na comfort padzie jest tylko pas, więc jak się ładownica odepnie to może się wysunąć...

 

Pzdr

Link to post
Share on other sites

Axel: świetne to pierwsze zdjęcie.

 

Ad rem jednak: a gdyby PTT dać nieco niżej i nieco bardziej na środku panelu piersiowego? Z czym konkretnie koliduje PTT? Z wyjmowaniem magazynków, z obsługą repliki?

 

Magazynki do krótkiej faktycznie niefartownie. Nie wiem czy wygodnie byłoby Ci na boku 200, jednak nie będzie przylegać do Ciebie. Może na pasie? Ewentualnie na tym bocznym panelu, zamiast tego czarnego elementu?

Link to post
Share on other sites

@Axel: niestety nie widać Twojego prawego boku dokładnie. Pomyśl nad założeniem ładownic do pistoletu właśnie po tej stronie na pasie. Widzę, że coś tam wisi, ale nie wiem ile jest miejsca.

Jeżeli masz jednego zapasowego maga do krótkiej to zamień podwójną ładownicę na pojedynczą i już ją zmieścisz jeżeli nie ma miejsca. Jesteś leworęczny więc ładownica po prawej stronie pasuje jak najbardziej.

Ewentualnie zamiast tego czarnego etui/pokrowca, który możesz przerzucić na drugą stronę.

Link to post
Share on other sites

Widzę turkusowego ubacsa :icon_biggrin: W ogóle co to za chest? To ma być oliwka czy co? On też chyba był jakoś malowany, nie?

Foto nie jest super jakosci - w zeczywistosci bluza jest zielona (nie turkusowa jak wy\chodzi w wiekszosci przypadkow).

Sam chest to przerobiony stary PLCE - tu troche doszyte, tam troche doszyte itp.

Malowanie jest (bo jak moglo by byc inaczej) - krylony oliwka+braz+piaskowy :icon_wink:

Link to post
Share on other sites

Czy noszenie na pasie biodrowym 25 litrowego plecaka jednej ładownicy na dwa magazynki M4/AK, ładownicy z kamizelką odblaskową i torbą na zrzutki jest sensowne? Do 12 godzinnych działań w terenie. Będzie taki plecaczek współgrał z pasem 3 punktowym? Na pasoszelki jestem za chudy, a tak nie widzę sensu kupować chest rigga/kamizelki by nosić 2-4 magazynki. Ktoś się może orientuję na oko czy 25l plecak pomieści komplet goretexowy, wkład hydracyjny 2l i kilka snickersów do tego?

Edited by Ryzbor
Link to post
Share on other sites

Nie brał bym plecaka helikonu, nawet za połowę tej ceny. Na innym plecaku ma to sens, ewentualnie możesz kupić zwykły pas operacyjny bez molle i nie bedzie spadać/uwierać bo kilka magazynków to jeszcze nie jest duży ciężar. Jestem chudy i pasoszelki z miwo leżą na mnie świetnie. Tyle rzeczy się nie zmieści do plecaka tej pojemności jeszcze z przegrodą. W tej cenie polecam janysport i wisport.

Edited by Pawelo
Link to post
Share on other sites

Dzięki! Masz 72 cm w pasie? :icon_twisted: Jeśli janyspor/wisport i do tego pasoszelki miwo to będzie mnie to kosztować 3 razy więcej niż ten plecaczek helikona. Wiadomo, nie nic za darmo. Czyli jakiś porządny plecak 30l (+ jakieś zasobniki w razie potrzeby) i pas operacyjny z miwo i do tego te ładownice? Nie będą latać na tym pasie jak szalone?

Może takie cudo kondora, cena prawie jak helikona. Nosiłbym mój plecak magnum tajga 45l na strzelanki (swoją drogą świety plecak 3 dniowy/edc) ale niestety jest czarny jak sułtanna więc tan nijak do lasu.

Edited by Ryzbor
Link to post
Share on other sites

Obecnie 82 w pasie, ale jeszcze miesiąc temu było mniej i leżały gites.

Nie bierz pod uwagę chińskich plecaków, jest w nim za wiele miejsc które mogą się podrzeć, batoniki sie wysypią i bedziesz chodził 12h po lesie na głodniaka. Tylko firmówka!

Ładownice nie będą latały po pasie jak dobrze ściśniesz dookoła brzucha.

Pas możesz kupić nawet najtańszy (np hardkorowy pas parciany, albo najtanszy szajs z specshopu, aby nie był w cenie jakiegos markowego produktu jak te plecaki) jeśli Cie nie stać na coś porządnego teraz. Ale ładownice radze wybrać odpowiednie.

Nosisz 45l do EDC? WOW! Szacun xD

Link to post
Share on other sites

Czy noszenie na pasie biodrowym 25 litrowego plecaka jednej ładownicy na dwa magazynki M4/AK, ładownicy z kamizelką odblaskową i torbą na zrzutki jest sensowne? Do 12 godzinnych działań w terenie. Będzie taki plecaczek współgrał z pasem 3 punktowym? Na pasoszelki jestem za chudy, a tak nie widzę sensu kupować chest rigga/kamizelki by nosić 2-4 magazynki. Ktoś się może orientuję na oko czy 25l plecak pomieści komplet goretexowy, wkład hydracyjny 2l i kilka snickersów do tego?

Czegos nie rozumiem - chcesz dzialac do 12h w terenie z dwoma magzynkami i zrzutowka ?

Tak mala ilosc magazynkow z ammo mozna zmiescic w kieszeniach spodni/ kurtki, i nie potrzeba do nich zrzutowki.

 

Co do plecaka to tylko firmowe - najlepiej polskie - Janysport, Wisport lub u bezposrednio u krawcow :icon_smile:

Link to post
Share on other sites

@Pawelo: To parciany LWP jest chyba o niebo lepszy niż szajs z spechopa :icon_smile: 45 litrów bo jest to pojemność uniwersalna, a jestem rowerzystą więc zawszę noszę ze sobą komlet przeciwdeszczowe goretex BW + masa gratów zaczynając od opatrunku osobistego kończąc na tabletkach węglowych. Plecak do szkoły (3 liceum), w teren, na rower a i na 3 dniowy wyjazd na konwent spokojnie daje radę. Co do baktriana, właśnie czegoś takiego szukałem, dzięki! Mam nadzieję, że jest to dobra jakość...

@Piasek89: Niesprecyzowałem, szukam plecaka w miarę uniwersalnego który posłuży na niedzielne jebanki/większe jebanki maks 12h. 2 midcapy w replice i midcap+hicap w ładownicy, a paczka kulek w plecaku. Jest to z nastawieniem na częste latanie do repsa i tam ładowaniem magazynków.

@Errhile: ale w chestrigg chyba do leżenia/czołgania za bardzo się nie nadaje.

Edited by Ryzbor
Link to post
Share on other sites

Ryzbor, zależy jaki chestrig i jak załadowany. Ja w moim i pełzam (przyznaję niedużo) i leżę, ile trzeba. Ale mój jest mikro, i pod takie stosowanie ułożony (gdzieś w poprzedniej edycji tego tematu jest obfocony).

 

Brytyjski chest zaprojektowany był do innej roboty, ale położyć się na nim - położysz (mam taki, stosuję go jako oporządzenie do repliki systemu AK). A w dobrze złożony brytyjski chest z haversackiem ponoć można się spakować na imprezę poniżej doby.

 

45l... chłopie, toż słonia w częściach upchniesz. Komplet gore (brytyjski) to ja woziłem w 30-litrowym klonie Falcona II, i jeszcze zostawało mnóstwo miejsca (też poruszam się po mieście rowerem). Na tygodniowy wyjazd (fakt, w cywilizowane warunki, znaczy sprzęt obozowy typu śpiwór, mata, kuchenka odpadał) takoż. Rozumiem, że nosisz dom na plecach (przechodziłem przez to i ja) ale IMO jeżeli potrzebujesz 45l na to, co opisujesz, to chyba po prostu włóczysz mnóstwo niepotrzebnych sprzętów.

Przetrzep trochę graciarnię - Twój kręgosłup Ci podziękuje.

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...