Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część III


Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Czy ktoś używał tych ładownic: http://www.miwo-military.net/-produkty/pid,801/Bandolier-na-2x2-magazynki-7-62 do magazynków M14? Na stronie pisze, że są przeznaczone do G3 albo FN FAL. Wymiarowo są grubsze o jakieś 2 cm (w opisie jest 7cm a jeden magazynek do M14 ma 2,5 cm) i po prostu zastanawiam się czy warto je brać. Cenowo wychodzi lepiej niż 2 podwójne ładownice.

Link to post
Share on other sites

Podziękował. :)

 

No to kolejne pytanie. Zastanawiam się nad kaburą do 1911, która dobrze współgrałaby ze Spearem Safarilandu. W konfiguracji z PC używam pasa na którym siedzi kabura Imi Defence z tą ich taką śmieszną przedłużką na biodro, w Spearze takie rozwiązanie odpada, bo nie będzie używany z Combat Shirtem, a poza tym sam SPEAR pełni już rolę pasoszelek.

Myślałem o adapterze na molle Imi, ale trochę szkoda mi aż 3 komórek molle, zwłaszcza, że w zdecydowanej większości korzystam ze Speara bez paneli piersiowych.

Nie zależy mi żeby była to koniecznie "szybka" kabura dlatego zastanawiam się nad klasyką - Bianchi M12, montował to ktoś na molle, trzyma się w miarę stabilnie?

Może polecacie coś innego?

Link to post
Share on other sites

Panowie, pytanie mam takie trochę znikąd, ale temat może odpowiedni...

 

Widzałem kilka już modeli oporządzenia (chestrigów / split-chestów) z pojedynczym rzędem komórek PALS po wewnetrznej stronie, u dołu. I za nic nie mogę dojść, czemu to ma służyć... czy ktoś mógłby mnie oświecić?

Link to post
Share on other sites

Można by tam zaczepić worek zrzutowy lub inne dyndające elementy.

 

Może widziałeś RRV, tam dolny rząd molle można zawinąć do środka i przypiąć napami żeby panel był mniejszy.

 

Jakieś przykłady?

Edited by sledz
Link to post
Share on other sites

Te w Condorze wyglądają mi na przeznaczone do montowania worka zrzutowego. Ja w swoim cheście takich nie mam i musiałem ominąć dolny rząd przy montowaniu ładownicy właśnie po to żeby mieć wolne komórki na zrzut.

 

Parę razy widziałem poziome carga wiszące pod chestem jak nerka - pewnie były zaczepione o podobne palsy jak w tym beez.

Edited by sledz
Link to post
Share on other sites

Jak mocujecie granaty (użytkowe)? Mam dwa Thunder-B, których zamierzam używać, zwłaszcza w budynkach i zastanawiałem się, czy nie kupić sobie czegoś w tym stylu? Mam nadzieję, że cena jest za zestaw, a nie pojedynczy klips :icon_biggrin:?

 

W założeniach ma być raczej na wierzchu, żeby możliwie za dużo nie chrzanić się przy wyjmowaniu takiego granatu, no i niektóre skorupy są naprawdę pokaźne, a nie mam specjalnie gdzie pakować kolejnych dwóch, dużych ładownic.

 

Czy zwyczajne wsunięcie łyżki granatu pod taśmy to wymysł filmowy, czy zwykła procedura? Trochę głupio byłoby zaczepić o coś zawleczką, nawet jeśli granaty są hukowe :D

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

W kwestii przenoszenia granatów:

- ranger band z shockcordu:

 

QuxOhP9.jpg

 

Testowane jak na razie na sucho w czasie próby usilnego sprawienia, aby granat wypadł kiedy mam go na pasie - skakanie, szybkie i energiczne ruchy na boki itd.

Niestety nie chciał spaść.

 

Koszt śmieszny.

Link to post
Share on other sites

Mnie od lat taki patent służy do przenoszenia opatrunku.

 

Z granatem... chyba bym się bał.

 

Ostanio na Choszcznie III kolega zawadził pasem nośnym o zawleczkę GD-10. Na szczęście zdążyłem zedrzeć z niego kamizelkę, nim go poważnie poparzyło, ale UTG czy inny tam klon Blackhawka Omega poszedł na straty. Granat był noszony w ładownicy pistoletowej na lewej piersi.

 

Zaraz potem pozabezpieczaliśmy wszyscy kółka zawleczek taśmą izolacyjną i... poobracaliśmy granaty w ładownicach zawleczką do dołu.

 

Więc... sam rozumiesz.

Jak mu się ta sztuka udała - nie wiem, ale udała się na pewno, na moich oczach.

Link to post
Share on other sites

O kurde, myślałem tylko w kategoriach Thunder-B, gdzie odpalenie takiego to najwyżej śmichy-chichy, albo parę cięższych słów ogłuszonych kolegów, autentycznej sytuacji jak z Cienkiej Czerwonej Linii by mi nawet nie wpadła do głowy. No dobra, przemyślę ładownice.

Link to post
Share on other sites

Patent z shockcordem jest ok, ino do lasu zawleczka przyklejona izolką a do budynków pal licho bo i tak zaraz użyjesz.

 

Errhile trzeba było koledze polecić filmy z Irak, Afganistan i innych krajów gdzie żołnierze nagrywają jak się strzelają ołowianymi kulkami, chyba w większości z nich to wojacy zabezpieczają izolką zawleczki.

Link to post
Share on other sites

Samael, po prostu nikt wcześniej na całej imprezie nie wpadł na pomysł, że takie coś może się zdarzyć.

 

Gdyby nie dowód rzeczowy w postaci kamizelki z wypaloną ładownicą i uwalanym chemią z GD-10 całym lewym panelu (o przypieczonym właścicielu nie wspominając) to pewnie pomyśleli by, że sobie żarty stroimy.

 

Ale trzech nas widziało, jak kolega nagle wypuścił kłębek dymu (przyznaję w pierwszym momencie pomyślałem, ze pociągnął z e-papierosa, którego miał na szyi), a potem zaczęło być tego dymu całkiem sporo.

 

Wiesz, uczestnicy Choszczna III już teraz będą mądrzejsi, ale dzielę się tym tutaj, żeby kto inny nie musiał przerabiać tej lekcji na własnej skórze.

 

W końcu nie wszyscy przyglądają się ze szczegółami takim detalom, jak obecność taśmy samoprzylepnej na zawleczkach granatów w ładownicy...

Link to post
Share on other sites

Takim detalom to mi też się nie chce przyglądać ale często widziałem jak żołnierz właśnie odklejał taśmę owiniętą wokół zawleczki to człowiek zaczął myśleć po kiego grzyba to.

 

Z mojego patentu dodam jeszcze dla dymniaka gd-10 bo często używam go raz na jakiś czas i aby nie uległ uszkodzeniu, a raczej zalaniu to oklejam granat folią spożywczą/strech, taśma izolacyjna na zawleczkę a potem wokół granatu idzie taśma od góry do dołu i znów do góry tak więc odklejając izolkę, zrywam ją zanim mogę wyjąć zawleczkę.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...