Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Z tego co widzę to jakaś niemiecka wersja amerykańskiego half-tent. Oryginał sprawuje się bardzo dobrze, trzeba pamiętać jednak, że namiot ten nie ma podłogi, więc trzeba go przed deszczem okopać, położyć sobie jakąś podkładkę na ziemię i nie rozbijac na zboczu bo bez okopania bo nawet jak okopiesz to woda zacznie się przelewać. Tropiku też nie ma, więc każde dotknięcie ścianki podczas ulewy sprawi, że zacznie przesiąkać wodą. Ale stosunek gabaryt do pojemności jest bardzo zadowalający, Dwie osoby z masą szpeju zmieszczą się bez trudu i jeszcze miejsca zostanie.

Link to post
Share on other sites

A ja mam pytanie. Mam ten zestaw, ale dopiero będę go testował za dwa tygodnie. Skoro to są pałatki, które z "definicji" dotykają ciała gdy się je nosi i są przeciwdeszczowe to czy namiot nie będzie przeciekał nawet gdy się go dotknie?

Pytam, bo wydaje mi się bez sensu robienie pałatek, które by przesiąkały i w efekcie mielibyśmy mokre ramiona i głowę (czyli tam gdzie pałatka dotyka ciała).

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Panowie, wybaczcie zwłokę, ale już coś mogę napisać.

Dziś przy średnim deszczu miałem na sobie jedną z pałatek i nie przemokła. Możliwe, że za krótko byłem wystawiony na działanie wody, ale na ramionach i głowie (czyli tam gdzie ciało dotykało pałatki) nie czułem wilgoci.

Nie mam tylko pojęcia jak podpiąć kaptur - albo źle kombinowałem albo w mojej pałatce kaptur ma tak wyrobione dziury, że nie trzyma się na guziki.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...