Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

1. Dywizja Pancerna


Recommended Posts

Dokładnie 69 lat i kilka godzin temu w Normandii polska 1. Dywizja Pancerna weszła do walki w ramach operacji Totalize. W tym dniu zadaniem jej było opanowanie rejonu Cramensil, wzgórza 140., oraz zabezpieczenie rejonu Soignolles. Na skutek daleko posuniętych błędów na szczeblu operacyjnym i taktycznym (mających wymiar bardzo bezpośredni w postaci zbombardowania własnych tyłów przez lotnictwo strategiczne i nieobjęcie tym działaniem pozycji niemieckich), wiodące pułki pancerne: 2. i 24. pułk ułanów poniosły bardzo wysokie straty, gdyż atak oddziałów 10. Brygady kawalerii Pancernej załamał się w ogniu dobrze przygotowanej obrony niemieckiej, skutkiem czego natarcie Dywizji zostało wstrzymane. Tyle teoria.

W praktyce postem tym chciałbym przypomnieć, że sierpniowe dzieje II wojny światowej w wymiarze polskim to nie tylko Powstanie Warszawskie, ale siła wielu tysięcy ochotników pochodzenia polskiego, ciągnących do Wielkiej Brytanii z całego globu, którzy szkoląc się w ramach struktur jednostek zmechanizowanych w Szkocji, Anglii i Walii pragnęli odwetu za przegrane kampanie i zwrócenia rodakom wolności, niesionej na pancerzach pojazdów wielkiej jednostki pancernej najnowocześniejszego rodzaju broni jaki ówcześnie istniał.

 

Chwała!

 

http://www.youtube.com/watch?v=n6jjJkbigWk

Filmik nie jest mojego autorstwa

Edited by Tomciaz
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

A jakiś czas temu w ramach angielskiej drugowojennej sceny airsoftowej była bitwa o Chambois. I byłem tam jedynym Polakiem z polski, reszta żołnierzy 10 Pułku Dragonów to byli Anglicy w polskich mundurach PSZ. A jest nas na tej wyspie milion. Trochę śmiszno, trochę straszno :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

http://www.ww2airsoft.org.uk/php/phpBB2/viewforum.php?f=247

 

Hell's Highway, czyli Arnhem. Pytałem i polski sprzęt jest dopuszczalny.

 

Termin: 29 listopad - 1 Grudzień.

Miejsce:

 

great westwood equestrian park,

old house lane,

langleybury,

kings langley,

herts,

wd4 8rs.

 

Koszt: 65 funtów przy płatności z przedpłatą (30 funtów), 75 na bramce.

 

Ja niemal na pewno pojadę.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

No a co z przewozem zabawek za granicę? Nie chciałbym by HM Customs zatrzymało mojego tomka albo stena.

 

Z tego co wiem nie ma żadnych problemów z rządem JKM (posiadanie airsoftów jest w Anglii całkowicie legalne, utrudnione jest ich kupowanie). Bywają problemy z liniami lotniczymi, ale to już jest prawdą w całej Europie.

Link to post
Share on other sites

Ale chyba koledzy nie posiadaja UKARY. Wiec tak do konca to nie takie proste.

 

Rejestracja w UKARA jest potrzebna wyłącznie w celu nabycia airsofta. Prawo kontroluje te zabawki po stronie sprzedawcy, nie nabywcy. Kiedy już masz, z jakiego bądź źródła, airsofta nie potrzebujesz tego numeru.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...