Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Wróćmy do tematu, bo o gaziach tu ma być mowa. Z tego co obejrzałem na zagranicznych filmikach na YT, replika zbiera pozytywne opinie, sam się do niej na dniach przymierzam.

 

EDIT:

 

Doszła repliczka dzisiaj do mnie od Taiwanguna, ale niestety coś z nią nie tak. Jutro idzie na reklamację, bo strzelać normalnie się nie da, jakaś wada fabryczna. Da się strzelić, ale tylko po ręcznym przeładowaniu, wprowadzeniu kulki do komory. Na pierwsze wrażenie - elegancka zabawka, dobrze spasowany, metalowy, zamek z korpusem, wygodna regulacja HU. Na temat strzelania ni jak się nie mogę wypowiedzieć, odezwę się jak dojdzie już działający egzemplarz. Na pierwszy rzut oka warta replika swojej ceny.

Link to post
Share on other sites

Doszło, wymieniony górny zawór. Efekt jest taki, że spust działa tak jak działał, ale to chyba w tym modelu tak ma być. Bo udało się wystrzelić 5 kulek, jak zamek odskoczył i wprowadził nową kulkę wszystko gra. Taka chyba blokada strzelania na sucho. Ale żeby nie było zbyt pięknie, po tych 5 strzałach cały gaz uciekł nie wiadomo którędy i tak samo działo się z każdą następną kapsułą. Reklamacja poszła znowu, tym razem z żądaniem wymiany na nowy egzemplarz i zwrotu kosztu wysyłki, bo to już przesada.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Mam już jakieś 2 tygodnie nowy egzemplarz od TG, tym razem nowy a nie naprawiony i 100% sprawny. Nie mam ostatnio zbytnio czasu na testy strzelania, z tarczami, różnymi kulkami i takimi tam, na dniach może się uda. I jak sprawię sobie wielki zapas kapsuł :D

Z zewnątrz - metalowy zamek, ładnie wykonany. Brak nadlewek, nic nie trzeba poprawić pilnikiem żeby się nie pokaleczyć. Rzecz ciekawa jedna - zamek z dołem jest elegancko spasowany, przy potrzęsieniu repliką nic się nie telepie. Zamek ma luz boczny około pół milimetra, po włożeniu magazynka niewyczuwalny. Wszystko siedzi sztywno, tego się nie spodziewałem po klamce za 350 zł. Fajne ma przyrządy celownicze, namalowane plamki są fluorescencyjne. Sam magazynek jest ciężki, siedzi w gnieździe ciasno, wyraźny jest klik po włożeniu. Po zwolnieniu blokady wypada swobodnie.

Wewnętrznie się nie znam na gaziakach, jednak wpadła mi w oko regulacja HU - regulowana wygodnym pokrętłkiem, które chodzi z wyraźnym oporem, samo się nie przestawi. Żeby wyregulować hu, trzeba zdjąć zamek.

Strzelanie - blowback dość mocny, hałasuje też konkretnie przy wystrzale. Na pewno strzela celniej od Beretty M9 KJW. Ale na jaki dystans celnie można kogoś łupnąć jeszcze nie mogę powiedzieć. Zasięg całkowity na pewno można solidnie wykręcić, ze względu na szeroki zakres regulacji HU.

Na jednej kapsule przy obecnych temperaturach wystrzeliłem około 55 kulek.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 2 weeks later...

Kupiłem swojego pierwszego ACP 601 od Gunfire, niestety miałem ten sam problem co falloutpl, strzelać dało się tylko po każdorazowym przeładowaniu ręcznym (brak ruchu zamka) i strzelało z zawrotną prędkością około 150 fps.

Odesłałem do naprawy, ale stwierdzili że nie naprawią, a że nie mieli innego odesłali kasę.

 

Niezrażony tym faktem kupiłem ostatnio kolejnego tym razem od http://www.airsoft-militaria.pl/

Nie mogę nic powiedzieć o dłuższym użytkowaniu bo wywaliłem z niego 3 kapsuły, słownie trzy.

Były to kapsuły od Guardera, Umarexa i Mosa. Chciałem sprawdzić czy nie ma problemu z żadnymi.

Wszystko działa jak należy, opowiem więcej o użytkowaniu po zimie.

 

Wykonany bardzo ładnie, nie ma żadnych nadlewek, niedoróbek, BB ładny, mocniejszy niż w replikach na GG, ale słabszy niż w Colcie 1911 od KWC na CO2. Jak znajdę kogoś z Glokiem od TM, WE czy Army to sprawdzę kompatybilność magów.

 

Dzisiaj zchronowałem wszystkie kulki jakie udało mi się z niej wystrzelić na jeden kapsule (MOSA) w temperaturze pokojowej.

Udało mi się wystrzelić 51 kulek, z czego tylko ostatnie cztery były wyraźnie słabsze - odpowiednio 270, 259, 240 i 216 fps po ostatniej kulce mały syfonik i koniec gazu.

Średni fps z pozostałych 47 kulek to 284 fps, choć sklep podawał 360 fps, jak dla mnie to na plus. O dziwo pierwsze trzy strzały nie były najmocniejsze odpowiednio 286, 291 i 286 fps. W drugim magu, a magazynek mieści 22 kulki, miałem kilka strzałów po 295 fps i to były najmocniejsze, więc replika jak najbardziej nadaje się do CQB choć jest na CO2.

 

EDIT: Mieści się też do klipsa na Glocka - http://azteko.pl/kaburaklips-do-replik-pistoletu-glock-black-p-3918.html ale bardzo ciasno, może się klips z czasem wyrobi.

 

Poprosił bym też może jakiegoś Moderatora o zmianę nazwy tematu, gdyż replika nazywa się ACP 601 i pod taką nazwą większość by jej szukała.

Edited by Huba_lbn
Link to post
Share on other sites

Miałem, teraz ma brat. Na początku super, myślałem że to deal życia. U mnie średnio 350fps, tylko nie pamiętam na której wersji magazynka było to mierzone, bo miałem dwie (można poznać po dolnym zaworze). Strzelał pięknie przez jakiś czas, jednak potem zamek zaczął stawać w pół drogi, do tego coraz częstze syfony i bezkulkowe full auto na ledwo 50% pełnej drogi zamka.

Problemy nasiliły się już za panowania brata. Rozkładałem, czyściłem, smarowałem to bardziej, to mniej. Problemu nie rozwiązałem, glock jak na razie w odstawce. Nie jestem w stanie ostatecznie stwierdzić czy to wina repliki. Przy awariach, niezależnie od stopnia nasmarowaniavobcieka olejkiem, więc może być to wina dławienia klamki przez naboje Mosy, bo tylko takie miałem.

Ogólnie śliczna designerska klama, sprawiająca maga frajdę, ale szwankująca. Przynajmniej te z naszego rynku, bo na zachodnich stronach opinie są baardzo pozytywne.

Link to post
Share on other sites

Dość szybko, po 200 przemielonych kulkach około. Zawsze na magazynku zostawały mokre placki po olejku. Olewałem to, bo do gaziaków jestem nastawiony sceptycznie i nie mam z nimi doświadczenia. ACP podjarało mnie swoim wyglądem i jakoś się przełamałem, to była moja pierwsza i ostatnia klamka gazowa użyta do "walki", a nie strzelania w ogródku przy piwku. Może te plamy oznaczały winę kapsuł, bo na stock smarowaniu było ok, po pierwszym też przez moment cacy, potem już klamka rozpoczęła działania partyzanckie wobec mnie :)

Link to post
Share on other sites

Jako zapas kupiłem sobie elektrycznego Kurczaka cymki. Teraz mogę z powodzeniem strzelać na kole okołobiegunowym, magazynki mam za grosze, do tego pojemne, full auto jak przychodzi potrzeba, praktycznie zerowe koszty użytkowania, spokój z czyszczeniem i cymowski V3 który nie puszcza nigdy, a jakby puścił to części wyjdą mnie taniej niż jednorazowe spuszczenie wody w kiblu. Jedym słowem

 

comment_FLtFXOQlWpI5uWOPiwhf7qOiphuHCdMP.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Będę co jakiś czas pisał w tym temacie o moich wrażeniach z użytkowania repliki, tak co by temat nie umarł.

A może zachęcę kogoś innego do opisu swoich wrażeń.

 

Więc, wywaliłem z repliki 10 kapsuł czyli około 220 kulek. Nadal mało. Nie było żadnych problemów w normalnej temperaturze.

Ale to o czym chciałem napisać to praca w zimę, czyli to co gaziaki uwielbiają :icon_wink:

Temperatura -6, kapsuła załadowana do maga o 9:30, potem przez ponad godzinę replika była nie używana i siedziała w kaburze na pasie. Następnie od 10:30 do 12:30 strzelałem z niej nierównomiernie. Kapsuły, a była to kapsuła crosman'a, starczyło na niecałego maga, zostały 4 kulki, czyli wywaliłem 18, trochę mało, no ale za ciepło nie było. Niestety nie wiem jak zasięg bo używałem jej na dystansie do 15 metrów i nie było problemu z trafieniem.

Podczas wywalanie tego maga zdarzyły mi się trzy serie auto po dwie kulki. Czyli jedno naciśnięcie spustu, dwa ruchy zamka, dwie kulki poleciały. Fajnie było by mieć takiego bursta po 3 kulki na zawołanie w klamce :icon_wink: Winę zwalam na temperaturę.

 

Zobaczymy jak się będzie sprawowała przy następnej okazji.

Edited by Huba_lbn
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam wszystkich,

mam pytanko techniczne związane z problemem w tej replice który pojawił się po "małym" tuningu.

Wymieniłem kilka rzeczy - lufę zew. na Guarder stalową, zamek Guarder, stalowy trigger lever UAC Match, GunsModify Steel Zero Hammer Set for Marui/WE G17/G19/G26/G34 GBB (150% Spring), Guarder Enhanced Steel Recoil Spring Guide for Marui G17.

 

Wszystko spasowało pięknie ładnie, bez żadnych kombinacji. Replika funkcjonuje, jednak na początku na świeżej kapsule nie zawsze napnie hammer. Zamek cofa się - kopie bardzo konkretnie :) ale mimo to przy próbie strzału spust zaskakujetylko trochę i nie pada strzał, trzeba przeąłdować ręcznie. Po kilku - kilkunastu strzałach już rzadko się to zdarza. Sparwdzone na w sumie 4 magazynkach i w każdym problem mniej lub bardziej ale ma miejsce. Blow back działa perfekcyjnie - bardzo mocno, jednak "coś" powoduje, że nie napina hammera na początku strzelania. Ma ktoś może jakieś pomysłu lub spotkał się z podobnym problemem w tym lub innym G17?

Dodam tylko że zestaw Steel Zero Hammer set - obejmuje wszystkie elementy stalowe które są zamontowane w tylnej sekcji repliki w tym nazwijmy to "koszyczku" wraz z sprężynami.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam.

W mojej replice nie mam żadnych problemów oprócz jednego a mianowicie magazynki. Już w drugim magu zepsuł mi się zawór. Wymienia się kapsuły i jednostajny syfon do końca gazu. Macie może pomysły jak to naprawić http://begadishop.co...1qc1k8duid7pe6. Może znacie jakieś strony z częściami zamiennymi bo replika nieczynna a 3 magazynka już nie kupie.

Edited by -Otto-
Link to post
Share on other sites

Wygląda na to, że mój brat przywrócił klocka do świata żywych. Z tego co widziałem działa teraz bezproblemowo, jedynie zamek wydaje się chodzić krótko, ale działa. Rozebrał, ściągnął absolutnie wszystkie smary i olejki, nawet prowadnic nie nawilżał niczym, następnie załadował Mose i zalał mechanizm tym co było w kapsule. Na początku myślałem, że znowu będzie klapa, bo Glock działał dalej jak chciał, ale po kilkunastu strzałach nasmarował się i wywalił bezproblemowo dwa magi. Na koniec syfon, ale temperatura bliska zeru, a pykane było na szybkim palcu :D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...