Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wszystko o akumulatorach


Recommended Posts

Sorry że zapytam bo na chacie chyba nikt nie odpisze, podłączyłem li po pod imax b6 i nie wiem czy ładowarka sama przestanie ładować jeśli dojdzie do 8.4v czy muszę monitorować, ładowarka i bateria nowa, electro River 7.4v 2000mAh uruchomiłem tryb balansowania, obie wtyczki podłączone. 54 minuty i już jest 7.98v

Edited by Driverd2
Link to post
Share on other sites
  • Replies 140
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czyli nie panikować i czekać na sygnał od ładowarki? Przeczytałem kilka artykułów tutaj ale nie idzie tego spamiętać :) ładowarka i bateria zakupiona w cytadeli asg, jestem swieżak w tym temacie. Ktoś mi podpowiedział jak uruchomić i to zrobiłem ale że nie wiem co dalej to pytam bo nie chcę ani baterii rozwalić ani żadnych innych przygód o których czytałem że mogą wystąpić :) podziękował za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

Panowie takie pytanie.Mam lipo 7,4 turnigy nano techa 25/50c ale rof tyłka nie rwie(ics par mk3 stock 430fps) na 11,1v turnigy silnik robił półtora cyklu co owocowało na semi jednym strzałem na full a drugim z połowy tłoka-giwera nowa nie chce na razie mosfetu z AB.Czy life 9,9 v może być kompromisem między w/w lipolami ? używa ktoś takich pakietów?jak się to ma do niskich temperatur?

Link to post
Share on other sites

Ja polecam li-fe 9,9v jest to pomiędzy 7,4V a 11,1V ale nie wszytkie łodowarki ładują li-fe.

Pamiętaj zeby być zadowolony z baterii li-fe musi spełniać wymogi pojemność minimum 2000mah i prąd wyładowania min 20C a naj lepiej 25C nie kupuj 5C bo onne nadają sie do nadajnika RC a nie do repliki

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Mam problem z jednym z moich LiPo - bardzo powoli się ładuje.

Mam dwa pakiety 7.4, które ładują się normalnie, jeden 11.1, który też ładuje się normalnie, a ostatni to 7.4 Redoxa, który ładuje się kilkukrotnie wolniej, ale działa normalnie, jest moim głównym akumulatorem, RoF jak należy, ogniwa rozładowują się z równą szybkością.

Spotkaliście się z takim czymś? Po prostu taka sztuka i tyle?

Link to post
Share on other sites

Oba przypadki (wolne ładowanie, szybkie rozładowanie) jesteście w stanie zweryfikować przy pomocy Imaxa B6 albo czegoś podobnego, co pokaże Wam:

a) pojemność która "weszła" w trakcie ładowania

b) pojemność która "wyszła" w trakcie rozładowania

 

W pierwszym przypadku należy sprawdzić jaka jest pojemność pakietu, jakie są napięcia na celach w trakcie ładowania, bo może jedna z nich nie dochodzi do 4.2 i w rezultacie cały pakiet jest ciągle ładowany (oby) niewielkim prądem.

W drugim przypadku prawdopodobnie niska pojemność pakietu, przyczyną mogą być wada produkcyjna albo kwestia eksploatacji (np. głębokie rozładowanie)

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

W nowej replice mam kolbę vfc QRS. taka:

https://www.airsofta...QRS-czarna/2406

do tego mam 3-dzielna baterię, jeden stick idzie w kolbę, 2 sticki 'weszły' w ten "pojemniki" boczne. Problem taki że bardzo ciasno siedzą, nie pchałem mocno na siłę , ale jednak żeby wyjąć je będę musiał użyć jakiegoś narzędzia.

Pytanie czy to tak naprawdę przeszkadza? Bo generalnie, po prostu odpinam te pojemniczki, wyjmuje baterię i mogę ją ładować. Czy takie ściśnięcie może szkodzić podczas użytkowania?

Edited by Ayyon
Link to post
Share on other sites

W nowej replice mam kolbę vfc QRS. taka:

https://www.airsofta...QRS-czarna/2406

do tego mam 3-dzielna baterię, jeden stick idzie w kolbę, 2 sticki 'weszły' w ten "pojemniki" boczne. Problem taki że bardzo ciasno siedzą, nie pchałem mocno na siłę , ale jednak żeby wyjąć je będę musiał użyć jakiegoś narzędzia.

Pytanie czy to tak naprawdę przeszkadza? Bo generalnie, po prostu odpinam te pojemniczki, wyjmuje baterię i mogę ją ładować. Czy takie ściśnięcie może szkodzić podczas użytkowania?

Jeśli odgnieciesz mocno ogniwo, zdeformujesz przy wyciąganiu lub po prostu uszkodzisz, to może być gorąco i widowiskowo... zwłaszcza jeśli pakiet będzie naładowany. Może lepiej pomyśl o pakiecie jednolitym, wsuwanym w sztycę kolby.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...