Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zdjęcia replik - DYSKUSJE, KOMENTARZE, itp.


Recommended Posts

Tutaj będzie jedyne w tym podforum miejsce, gdzie będą dozwolone dyskusje o fotkach z "forumowej galerii" replik. Oznacza to, iż umieszczanie komentarzy bezpośrednio w wątkach ze zdjęciami nadal będzie tępione.

 

W celu zapewnienia przejrzystości wątku, każdą dyskusję, komentarz, itp. proszę rozpoczynać cytatem całego posta, do którego się odnosicie.

Posty starajcie się cytować w sposób prawidłowy* - co m.in. umożliwi czytającym łatwe odnalezienie, z jakiego wątku pochodzi cytowany post.

 

Proszę też trzymać poziom, a więc darować sobie teksty w stylu "fajną masz replikę", tylko starać się wyrazić coś konstruktywnego.

 

 

Good Luck&Have Fun!

 

 

*poradnik dla niekumatych:

Prawidłowe postępowanie:

1. Klikamy na przycisk "odpowiedz" przy poście, który chcemy zacytować

2. Kopiujemy to, co pojawiło nam się w okienku do wpisywania treści posta

3. Piszemy nowy post w niniejszym temacie, na początku wklejając uprzednio skopiowaną treść

 

 

Skutek postępowania prawidłowego - zdjęcia z cytowanego posta wyświetlają się prawidłowo, odnośniki działają prawidłowo, w lewym górnym rogu ramki otaczającej cytat mamy odnośnik do tematu, z którego pochodzi cytowany post. Autor posta otrzymuje stosowne powiadomienie z linkiem do naszego posta (o ile oczywiście nie wyłączył sobie tej opcji)

 

 

Postępowanie NIEPRAWIDŁOWE:

Zaznaczamy treść posta, do którego się odwołujemy, kopiujemy ją, wklejamy do okienka w niniejszym temacie i ujmujemy w znaczniki cytowania.

 

Skutek postępowania nieprawidłowego - zdjęcia mogą nie działać, linki często uszkadzają się, brak informacji o autorze cytowanego posta i źródłowego tematu.

 

 

Edited by wiciok
Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...
  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zdj%25C4%2599cie0178.jpg

 

 

Mój AKMSU:

-Baza to RK-12, co się dało wymienione na stal.

-Drewna potraktowane szelakiem. W przyszłości może będą wymienione na drewna od Bułgarskiego AKS-74U ewentualnie RISy.

-Magazynek od ostrego RPK-47, nie mam pojęcia jakiej produkcji, ma chyba pieczątkę Iżewska. Dostałem go praktycznie nowego, nieużywanego. Wkład od maga CYMA RPK.

-Chwyt śliwkowy zwężony ACM.

-Żgut rocznik 2013.

-Zawieszenie czarne SPOSN.

-Zdemontowany jaskółczy ogon.

 

Dojdzie jeszcze rura gazowa RIS i na to kolimator PK-A. Replika trochę stylizowana, ale głównie robiona pod strzelanki.

Zastanawiam się gdzie tu zamocować latarkę surfire...

 

W zapasie mam magazynek śliwkowy, pasek radziecki i normalny gwizdek.

 

A co on ma wspólnego z AKM/AKMS? ;p

Edited by wiciok
dodany cytat
Link to post
Share on other sites

Kaliber? .... ;P AKMSU to przejściówka do AKS-74U, robiona na podstawie AKMS. Moja wersja to wersja z kolbą szkieletową, w Amerykańskich filmach sporo tego.

 

Akmsu.jpg

 

800px-Contrab_23.jpg

 

Kochana administracjo... zróbcie jakiś temat do umieszczania komentarzy do zdjęć... PROSSSSIĘĘĘĘ :3

 

Mówisz (z sensem) - to masz.

Tylko dlaczego nie można było tego napisać w odpowiednim dziale, albo choćby i nawet na PW?

w.

Edited by wiciok
Link to post
Share on other sites

Ja chyba znam ten magazynek............ :icon_smile:

Co Do AKMSU

312wk9d.jpg

Konflikt o ile pamiętam w Indiach. Wolę podpierać się zdjęciami z "pola" bo tych "SBR'ów" w USA lata pełno.

Zmień urządzenie wylotowe......... proszę! :icon_smile:

Edited by 0wn
Link to post
Share on other sites

Dzięki Own!

 

Szukałem zdjęć AKMSu z pola, zwykle znajdowałem zastavy itp.

Tłumik sukowy mam ale w innym mieście :icon_wink: Jak wrócę, to pyknę fotkę z magiem od AK-74, tłumikiem od AKS-74U i radzieckim zawieszeniem.

 

Co do tłumika... za bardzo mi się podoba ;D Ogólnie replikę stylizuję na coś takiego:

(U mnie będzie inny ris, brak suwadła z dźwignią po lewej stronie i inny kolimator)

 

aklightning1.JPG

Edited by Maza94
Link to post
Share on other sites

Dokładnie to spawany, stalowy adapter prostej konstrukcji...tak wiec raczej "domowej roboty" ;-)

 

W zamysle miał on maksymalnie podnieść ku górnej krawędzi pokrywy oś prowadnicy kolby. Dzięki temu celuje się trochę wygodniej, a pod spodem zmiesciło się jeszcze ucho zawieszenia.

 

...na zdjęciu tego nie widać, ale selektor dodatkowo posiada skrzydełko jak w Berylu

Edited by AeroL
Link to post
Share on other sites

Skrzydełko też sam dorobiłeś? Do swojego też bym takie przysmarował.

 

Ogólnie mój już się dorobił orisowanej rury gazowej (skrócona z CM.050tki), muszę tylko drewna wymienić, bo moje się troszkę zepsuło podczas pasowania rury. Fajny patent według mnie, rura jest trzymana w czterech miejscach, przez bolec z zawiasu pokrywy, przez dwie śrubki i do tego trzyma się pomiędzy zawiasem a muszką.

 

Nowe drewniane łoże będzie z BOYIa, przemalowane ciemno rubionowym szelakiem. Do tego doleci jakiś sprytny montaż na latarkę i aimpoint G&P.

Edited by Maza94
Link to post
Share on other sites

Taka sobie wariacja na temat Radom Huntera - raczej stylizacja niz replika

dwie pierwsze foty bez kolimatora przed malowaniem - próbny montaż, reszta juz po (ale za jakiś czas idzie do poprawy bo kiepsko wyszło)

GB- CM02B 420 FPS

korpus cyma z osada lufu od BOYI, podstawa muszki, lufa zewn - BOYI, reszta flaków oprócz kolby i ojkładzi to Cyma

... http://imageshack.us...s/707/t28m.png/

 

 

tłumik mojego projektu

 

Jeżeli to ma być RADOM HUNTER to zdejmij mu ten tłumik.

Hunter to cywilna, myśliwska wersja kbk AKM, która ma przede wszystkim:

- dłuższą lufę

- strzal ogniem pojedynczym

- nie ma gwintu na lufie - m.in. dlatego zdejmij tłumik.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli to ma być RADOM HUNTER to zdejmij mu ten tłumik.

Hunter to cywilna, myśliwska wersja kbk AKM, która ma przede wszystkim:

- dłuższą lufę

- strzal ogniem pojedynczym

- nie ma gwintu na lufie - m.in. dlatego zdejmij tłumik.

 

dlatego, też napisałem wariacja, co do długości lufy - o ile dobrze poszperałem to miał długości: 415 i 508mm,

gwint na lufie zakryję tulejką (wedle potrzeb), a co do selektora to jeszcze nie planowałem dłubania w GB, oprócz Twoich uwag to mam do spiłowania mocowanie bagnetu oraz elementy trzymające wycior (w podstawie muszki),

Tłumik natomiast jest w wersji robionej na STALKER 6 edycja

Link to post
Share on other sites

właśnie myślałem o tulejce gładkiej max cienkościennej, a wariacje typu tłumik itp będą na spec okazje, tak samo full auto:)) dzięki za konstruktywne uwagi, model jeszcze w dopracowaniu, ale udało mi sie na stywno osadzić pokrywę górną korpusu - może zainstaluję tam zintegrowany montaż do lunety (jak w RH)

Link to post
Share on other sites

Mówisz o pokrywie komory zamkowej?

Z tego co pamiętam to RH ma boczny montaż na tzw. jaskółczy ogon.

 

Nakrętkę na allegro dostaniesz za jakieś 5 zł (ta wczesna wersja z AK i wykorzystywana w AKGN) + przesyłka.

Wystarczy ją zeszlifować na szlifierce i po sprawie - koszt jakieś 10 zł i kilkanaście minut roboty.

 

Bardziej bym się zajął wydłużeniem samej lufy zewnętrznej bo wtedy to byłby rasowy RH.

Link to post
Share on other sites

Sig Pro SP2022 od KWA dla Cyberguna z zamkiem shooters design:

 

DSC06609.JPG

 

DSC06611.JPG

 

DSC06617.JPG

 

DSC06622.JPG

 

DSC06616.JPG

 

DSC06626.JPG

 

Odstaje kolorystycznie, mi się nie podoba. Jak ogólne spasowanie zamka ze szkieletem?

 

 

Przeniosłem i dodałem cytat. SirHawk żeby mi to było ostatni raz. Po to powstał ten temat żeby nie pisać w innych tuż pod zdjęciami.

Edited by OFF
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...